Hukuk Bürosundan gelen Tehdit mesajları ve yapilabilecekler

HUKUK BÜROLARINDAN GELEN MESAJLAR

Merhaba. Bir hukuk bürosunda ve hemde bir haciz ağırlıklı hukuk bürosunda çalışan birisi olarak bu konuyu açıp kendi meslektaşlarımı eleştirmek ve sonucu olacak yapılabileceğini vatandaşa gösterdiğim için üzgünüm. Fakat bu en doğru yoldur.

EVE HACİZ GELİR Mİ başlıklı yazdığım makaleye 100 den fazla yorum geldi. Bu yazılan yorumlarda insanlar kendilerine gelen mesajlardan şikayetçi ve ne yapılabileceği konusunda benden yardım istenmiştir.

Size birazcık özetlemem uygunsa,

 • 1 yıllık 300-400 liralık borcu 7-8 bin lira ücret olarak tahsil etmeye çalışan hukuk bürosu
 • Daha takibe geçmeden dahi mesaj atarak hakkınızda YAKALAMA KARARI ÇIKARILACAKTIR şeklinde mesaj atan hukuk bürosu
 • 1-2 bin liralık borcu için aile bireylerine mesajlar atan yada arayan hukuk bürosu,
 • Tebligatı bile yapılmamış icra takip dosyasında hakkınızda HAPİS KARARI VERİLMİŞTİR. GERİ ÇEKMEK İÇİN ………. NUMARALI TELEFONU ARAYINIZ diyen hukuk bürosu
 • 15 yıllık zamanaşımına uğramış yada hiç olmayan yada varsa bile 3-4 lira olan bir borcu arayıp hacze geçiyor borcunuz 5000 tl diyen hukuk bürosu
 • TAHSİL ELEMANINI ÇALIŞTIRMAKTAN ZEVK ALAN hukuk bürosuna kadar iyi sayamadığım nice güzel mesajlar, aramalar, tehditler dolusu bir saçmalıkla karşı karşıya kalıyoruz.

Bana sorduklarında diyorum ama içim içimi de yiyor. Bizzat! benim başıma gelen bir olay:

Türkiyedeki en yaygın hukuk bürolarından birinden arandım. Bana maaşıma haciz konulacağı söylendi. Bende durmuş takipte bana nasıl maaş haczi gönderiyorsunuz ki? Gönderemezsiniz dedim.. DOSYA NUMARASINI BANA SORARAK TEKRAR İNCELEYELİM SİZE DÖNÜŞ YAPALIM diyerek kapatıyor.Acaba ben bu işe bilmeseydim? itiraz ettiğim haksız bir takipten tahsilat yapmaya çalışıyorlar .. Uyanalım uyandıralım. uyaralım.

HUKUK BÜROSUNUN TEHDİT MESAJLARINA KARŞI NE YAPILABİLİR?

Öncelikle size gelen içerik.

Mesajda HENÜZ TAKİBE GEÇİLMEMİŞ BİR ALACAK için

1- haciz takibi başlatılacağı

2- varsa adınıza kayıtlı araç ve tapulara haciz konulacağı

3- evinizde haciz işlemi uygulanacağı

4- borcunuza avukatlık ücreti ve icra masraflarının yansıtılacağı

gibi, icra hukukunda mümkün şeylerin yazması SUÇ DEĞİLDİR. Yasal bir hakkın kullanılacağının söylenmesi tehdit suçunu oluşturmaz. FAKAT:

Borçlu yararına olduğu düşünülse dahi takip sonrasında yapılacak bütün yazışmaların İcra Müdürlüğü aracılığı ve karşı taraf vekili ile yapılması, uyarının taciz boyutlarına varmaması gerekir. T.B.B. T. 31.01.2015,  E. 2014/814, K. 2015/88. 

Yukarıda anılan kararda Avukatın tehdit içerikli OLMASA BİLE 3 adet mesaj atması taciz boyutuna varılmış sayılmış ve avukat disiplin cezasına çarptırılmıştır. Kararın örneğini dosya olarak aşağıdan bulabilirsiniz. 

Gelelim diğer mesajlara.

icra takibine geçildikten sonra: gelen mesajda.

Şayet taahhüt vermemişseniz veya mal bildiriminde bulunmuşsanız.. Yada hali hazır da dosyada geçerli itirazınız varsa..!!

 • Hakkınızda hapis kararı çıkartılacağı
 • EVİNİZDEKİ TÜM EŞYALARIN KALDIRILACAĞI
 • Borcunuzun 5-10 katı artacağı gibi yazılar mevcutsa bu durum Türk Ceza kanununa göre TEHDİT suçunu oluşturmaktadır.Böyle bir mesajla karşılaşmanız durumunda ekran görüntüsünü alıp bir dilekçe ile cumhuriyet savcılığına başvurabileceğiniz gibi Avukatın bağlı olduğu baroya da ayrıca şikayette bulunabilirsiniz.
 • Var olan borcunuz ile alakalı olarak YAKINLARINIZIN ARANMASI.
  Bu durumda Karşı taraf gizli kalması gereken bilgileri başkasıyla paylaşmış olur ve kişisel bilgileri ele geçirme veya yayma suçunu oluşturur.
 • İçeriğinde tehdit olmasa bile Çok sık aranmanız veya mesaj atılması.Bu durumda önce ilk iş telefonu engellemektir. !! Yine de işe yaramazsa Kişilerin Huzur ve Sukünunu bozma suçu gereği şikayette bulunabilirsiniz.

Az çok anlatmak istediğimi anladınız. Bu durumda karşı tarafı Savcılığa şikayet etmekle kalmayıp bağlı olduğu baroya da şikayette bulunabilirsiniz. Çünkü:

Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 3. maddesi “Avukat mesleki çalışmasını ve kamunun inancını ve mesleğe güvenini sağlayacak biçimde ve işine tam bir sadakatle yürütür”

Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 4. maddesi “Avukat, mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır.” hükümlerini amirdir.

Avukatlar özen ve yönlendirmek kurallara göre hareket etmek, kamunun inancını ve mesleğe güvenmek için gerekenler sadakatle davranmak meselesi değerdir sarsacak her türlü davranıştan kaçınmak anlamına gelir.

Bizler nasıl müvekkillerimizin alacağını sağlamak için yasal olarak uğraşıyorsak, meslektaşınızı da bu şekilde davranması gerekir ve olağan ile mantıklı olan budur.

Belki bazı meslektaşlarım bana kızacaktır. Vay nasıl meslektaşını şikayete zorlarsın diye. Ödesin kardeşim biz para kazanmayalım mı? diyen de olur. TBB Meslek kuralları madde 3. tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Related Articles

Responses

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gerçekten mesleğinizin hakkını mesleğinize olan saygıyla veriyorsunuz sizlere teşekkür ederim

  1. Rica ederim. Avukatlık çakallık değil. Olmaması gerekir de zaten. Amacım milletin gözünde ki avukata bakış açısını düzeltmek. En azından farklı düşünenler için

   1. Merhaba gittiğim bir güzellik merkeziyle sözleşme imzaladık gittiğim seansların ücretini ödedim fakat bir iki ay haber vererek gidemeyecegimi belirttim sonra tehdit mesajları alınca iptal ettirmek istedim bu sefer ücretin tamamıni odememi istediler sonra farklı avukatlar tarafından aranıp tehdit edildim ve onlara borcu ödeyemeyecegimi ve tebligatimi bekleyeceğim i söyledim bir ay sonra başka bir avukat beni aradı tehdit etti yine sonra ailemi aramışlar bunun suç olduğunu bildiğim için esime söyledim eşim hukuk bürosuna gitti ve uyardı onlar sonra aradılar icra dairesine verildiğini söylediler bugün elime polis merkezinden bir kağıt geldi belge büro amirliğine çağırıyorlar napmaliyim

   2. Mehmet bey merhaba lütfen benide bildilendirir misiniz bundan 2 yıl önce bir güzellik merkezine kayıt yaptırdım 950 lira lazer epilasyon 50 lira peşin ödedim ya mevsiminde olduğumuz için bana kışın başlayın ödemeleride o zaman yaparsınız dediler sonra ben gebe olduğumu öğrendim ve tekrar giderek durumu anlattım sorun değil hakkınız burda saklı gebelikten sonra lazere gelebilirsiniz parayıda o zaman ödersiniz dediler anlaştık ara ara telefonuma Mesajlar geliyordu ödeme yapın diye aradım sordum ödeme yapmam gerekir mi diye sistem otomatik atıyor sorun yok dediler daha sonra hukuk bürosundan arandım meğer üzerinde kocaman sözleşme yazan benimde imza attığım kağıdın alt kısmı kambiyo senedi diye bi senet türüymüş hukuk Bürosu sürekli beni arayıp taciz etti ağlattı kötü konuştu hizmet almadığım halde benden 1900 lira para istediler hatta bunu birkaç saat içinde yatırın yoksa evinize haciz gelecek 5000 lira ödeyeceksiniz diye tehdit ettiler bende Çağlayan adliyesine gidip karşı dava açtım ama onlar hala aramaya devam ediyorlar evinizin üzerine haciz koydurduk diye bir hafta önce aramışlardı bugünde 2 aracınızın üzerine haciz koyduruyoruz haber vermek istedik diye aradılar bende maaşım var oraya işlem yapın dedim canımız nereye isterse oraya işlem yaparız dedi daha önce e devlette onların bana açtığı dava görülüyordu ama bugün baktık bize açtıkları dava görülmüyor e devlette ama benim onlara açtığım dava görülüyor ne olur bana bi yol gösterin ben bu davayı kaZanabilirmiyim yada kaybedersem çok paramı ödeyeceğim çünkü hukuk bürosundan arayan bayan kesin davayı kaybedeceksiniz çünkü senet imzaladınız dedi ve artı avukatlık parası arabaların masrafları evin haciz masrafları filan dedi uzun oldu kusura bakmayın cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim

    1. Merhaba. Bu bahsettiğiniz dava ne davasıdır ?
     Ne zaman açtınız. Senet takibinde davayı 5 gün içinde açmanız gerekir. İcra mahkemesinde açmanız gerekir. İtiraz ederseniz yani doğru bir dava açarsanız bu davayı kazanmanız mümkün. 1900 lira 5000 olmaz. Avukatlık parası da 1130 TL dir. icraya konsa 2000 TL eder. evin ve arabanın haciz masrafı diye birşey yoktur. Ayrıntılı bilgi verebilirseniz o zaman daha net cevaplar verebilirim

     1. Merhaba selam allah aşkına bizide bi konuda bilgilenrirebilirseniz çok sevinirim bizimde banka borcumuz var ve bizde aynı tehditler altındayız yok gökçe hukuk bürosundan yok finans hukuk bürosundan eşime gönderilen hakkınızda hapis cezası olacak smsler günde 12 yi aşan aramalar ben ayrı eşimin ayrı ve genç oğlum var onunda numarasını arıyolar sık sık ben gece 11 de bile aranıldığımı gördüm ya aile sükutumuzu huzrumuzu bozmayı bi kenara bırakın huzurumuz kalmadı ama özel avulata gidip ücret verebilecek durumda değiliz adliyede olan bürolara bu gelen sms ve aramalarla ekran görüntüsü göstererek suç duyurusunda bulunma hakkımız olurmu ve olursada adliyede bulunan barolarda olan avukatlara ödeme yapılmalımı yapabilecek durumda değiliz aile huzurumuzu bitirdiler yani ne olur benide bilgilendirebilirseniz oğluma gelen geçende tehditli sms yüzünden arabanın altına gidiyomuş az daha bisikletle yollarda araba parası veremdeiğinden

     2. Merhaba. Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazacağınız bir dilekçeyi adliyede doldurup Savcılığa verin. Olayı özetleyin gerisi gelecektir. Bu konuda yakın tarihte Cumhuriyet Savcılığına Şikayet Dilekçe Örneği Paylaşacağım

    2. 2017 yılında turkcel faturalı hattım vardi ve cihazda almıştım ödeyemediğim için avukatlık oldum cihazı ödüyorum bitti ancak simdi bana birde hat icin 2 aylık toplam 11 tl olan borca 700 kusur bir fatura çıkarmışlar öncesinde ise hiç bilgi verilmedi haberim bile yok ne yapmalıyım

   3. Bana bu gün 4, ay önce internet ten verdiğim bir ürünü 2 hafta beklemek rağmen adreste bulunamadim için kargo geri gitti bahanesi ile firma bin avukatı mesaj atıp taşınır taşımaz hesap daki Paraná varasiya icra işlemi yapılacağı yönünde mesaj aldım . numarayı arayinca adresine hic gelmeyen ürün için firmanın zararını istersem hemen ödemeli yoksa icraya verilcemi söyledi avukat ki sipariş verdiğim firma ne adi ne sanının kaydı varki kargo şirketi evde ben olmasam da yasli ninem ve engelli kardeşim parkinsondan evde çıkamayan babam var evde olunmaması imkânsız bende avukat hakkında şikayette bulundum

     1. SAYIN GÖNÜL ÇİLEK 455765500029 BARKODLU DOSYANIZ İCRA TAKİBİ İÇİN HUKUK BÜROSUNA AKTARILICAKTIR BİLGİ İÇİN ARAYINIZ 02129800117 B031 banada böyle bi msj geldi ne yapabilirim

     2. Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Böyle bir borcunuz yoksa icra dosyası gelene kadar bekleyin. İtiraz edersiniz.

    1. Aynı. Şey. Benim başıma geldi bana. Mesaj. geldi bi urun almisiniz ürünün.zararini karşı taraf odemis cebimden.ben bir hukuk calisaniyim.bu işleri. Bilmesem..bana yedirmeye çalışacaklar bu kişilere kanmayin uyandırın uyarın

    2. Aynı şey tıpatıp aynısı bizim başımıza geldi isim soyisim telefon adres herşeyi biliyorlar almadığım birşey için dava açmışlar yok icra yok haciz falan biz bunlara savcılıktan suç duyurusunda bulunsak olurmu ne yapmamız gerekiyor

    3. Merhaba bana devamlı hakkınızda icra takibi başlatılmak üzere dosyanız şu avukatlık burosuna devredilmiştir diye avukat bürolarından msj geliyor aradığım zaman yok 2020 senesinde saat siparış etmişsiniz adresinizde bulunamamışsanız gibi saçma sapan olmayan şeylerden kargo parası adı altında 130 TL 90 TL gibi üçretler talep ediyorlar bu konuyla alakalı ne yapmalıyım kime şikayet etmeliyim

   4. Merhaba Sayin ESMA HIZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Ö…. 0212935…. ww . ….. . com
    B028 banada böyle mesaj geldi ınstgramda mont kaban söylemiştim yalnız küçük bir kargo göndermişler bende kabul etmedim kargoyla geri gönderdim pakete hiç dokunmadım 7 ay sonra bana böyle mesaj geldi ne yapmalıyım

    1. Anlaşılan kimse yorumları okumuyor Esma hanım. Çünkü bütün yorumlar zaten attığınız mesajın aynısı. Böyle bir borç olmaz. Ödemek zorunda değilsiniz. İcra takibine geçilirse itiraz etme hakkınız var… bu gelen milyonuncu mesaj belki ama.. sorular değişmiyor

     1. Bunlara neden yasal işlem başlatılmıyo nerde bu ülkenin adaleti milyonlarca insan bu şekilde dolandırılıyo

     2. Bana da bu mesaj geldi ben yapmam gerekiyor 93 tl ödeme yapmazsan icra gelecek diyor telefonda ki …

     3. Yorumları okuduysanız ödemek zorunda olmadığınızı söyledim. Böyle bir derdiniz olmasın.

   5. Merhaba Sayin ESMA HIZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Ö…. 0212935…. ww . ….. . com
    B028 banada böyle mesaj geldi ınstgramda mont kaban söylemiştim yalnız küçük bir kargo göndermişler bende kabul etmedim kargoyla geri gönderdim pakete hiç dokunmadım 7 ay sonra bana böyle mesaj geldi ne yapmalıyım

    1. Anlaşılan kimse yorumları okumuyor Esma hanım. Çünkü bütün yorumlar zaten attığınız mesajın aynısı. Böyle bir borç olmaz. Ödemek zorunda değilsiniz. İcra takibine geçilirse itiraz etme hakkınız var… bu gelen milyonuncu mesaj belki ama.. sorular değişmiyor

     1. Bunlara neden yasal işlem başlatılmıyo nerde bu ülkenin adaleti milyonlarca insan bu şekilde dolandırılıyo

     2. Bana da bu mesaj geldi ben yapmam gerekiyor 93 tl ödeme yapmazsan icra gelecek diyor telefonda ki …

     3. Yorumları okuduysanız ödemek zorunda olmadığınızı söyledim. Böyle bir derdiniz olmasın.

   6. Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

   7. Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

   8. Bana yaklaşık 3 aydır sürekli olarak mesak atıyorlar “Sayin KADİR ** dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir.Iletisim icin ******** Avukatlik 02******10 ********avukatlik.com B018” ardından da “Sayin KADİR ** , icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilen dosyaniza avukatlik ücreti ve masraflar eklenmemesi icin acilen hukuk ofisi ile irtibata geciniz. ******** Avukatlik 02******74 ********avukatlik.com B018” mesajını uzun bir süredir tekrarlı olarak atıyorlar neredeyse 20 tane mesaj var elimde acaba bu bir suç mu şikayet etmem gerekir mi veya itibar etmem gerekirmi mesaja çünkü şu ana kadar herhangi bir bildirim veya tebligat gelmedi, e devlet üzerinde de herhangi bir dava yok bunun için ne önere bilirsiniz?

 2. Mehmet Bey Merhaba,
  Yaklaşık 4 yıl önce Türk Telekomdan internet aboneliği başlattım ve hemen bir hafta içinde aboneliği süperonline şirketine taşıdım. Süperonline şirketi aboneliği iptal etmenize gerek yok biz taşıma işlemi yapacağız dedi ve interneti bağladı, fakat taşıma işlemini hemen değil 3 ay sonra yapmış ve Türk Telekom da adıma 135 lira fatura çıkmış ve ben bu borcu ödememkte kararlıyım. Adıma bir araba var oturduğum ev ise eşimin adına ve devam eden banka kredisi bulunmaktadır. Bu tutar için haciz işlemi başlatılabilir mi, sürekli mesajlar gönderilmekte benden dönüş olmayınca eşime mesaj göndermeye başladılar. Konu hakkında ne yapabiliriz.
  Ödemek zorundamıyız.

  1. Benim bir avukat olarak size süreci uzatmanızı tavsiye etmem doğru olmaz. Fakat, internetiniz 3 ay sonra taşındıysa hizmeti kullandınız demektir. Yok hemen kendileri kurdu ama 3 ay sonra taşıdılar derseniz kullanmadığınız bir hizmetten ötürü para isteniyor demektir.
   1- Öncelikle Tüketici hakem heyetine başvurup böyle bir borcunuz olmadığının karara bağlanmasını isteyebilirsiniz.
   2- Hakkınızda takip yapılırsa takibe itiraz ederseniz takip durur. Alacaklı taraf alacağını kanıtlamak için 1 yıl içerisinde dava açma mecburiyetinde kalır. Tabi ki itirazınızı mutlaka tebliğ ettirin. Tutar 1 TL de olsa icra takibi başlatılabilir.

   1. Bana şöyle bir mesaj geldi ne yapmalıyım. DOSYANIZ ICRA TAKIBI BASLATILMASI IÇIN HUKUK OFISINE DEVREDILMISTIR GENEL HUKUK IRT : 02129456098 B028

   2. Bana şöyle bir mesaj geldi ne yapmalıyım. DOSYANIZ ICRA TAKIBI BASLATILMASI IÇIN HUKUK OFISINE DEVREDILMISTIR GENEL HUKUK IRT : 02129456098 B028

 3. Yorumsayın avukatım benim bir kurum tarafından icraya verildim yaklaşık 8 ay önce sürekli bana anneme babama msj attılar arayıp borçlu olan benim arayacaksanız veya msj atacaksanız bana atın dememe rağmen tekrar bana anneme babama hatta konuyla hiç alakası olmayan amcamın kızına msj atıp aramışlar nerden buldularsa şimdi ben bu hukuk bürosuyla ilgili ne yapmam lazım yol gösterirmisiniz

  1. Merhaba Abdullah bey,.
   Bu konuda Mesaj ve arama kayıtlarını cumhuriyet savcılığına dilekçe ile verip şikayetçi olabilirsiniz.
   Ayrıca ilgili avukatı baroya da şikayet edebilirsiniz. Bunun için baronun resmi adresine bir dilekçe ile başvuru yapmalısınız.
   Cumhuriyet savcılığına giderken ise oturduğunuz yerdeki cumhuriyet savcılığına gidip şikayet etmelisiniz. Aramalar sonlanacaktır.

 4. Merhaba ben 700 tl lik kartım 1800 olmuş 1 yıl içinde taksit istedim teksefer ödeme istediler annem hastanedeydi aramşlar açmamşm av resmen azarlar şekilde ev eştalarını kaldracaını söyledi azına geleni sayarak kardeşimin evinde kalıyorum üzerime hiçbişey yok eşyalarda birer adet herhangibi sıkıntı olurmu bu olayı nasıl çözerim teşekkürler

  1. Merhaba. Azarlayan hukuk bürolarına bu ara sık sık denk gelmekteyiz. Böyle bir durumda ses kaydınız varsa yaşadığınız yerdeki cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca her eşyadan tek ve eşyaların değeri de çok pahalı değilse eve gelseler dahi birşey götüremezler. Yalnız dikkat edin size tüm eşyaların haczine muvafakat ediyorum tarzı birşey yazdırmasınlar.

 5. Sayın av. Mehmet bey bir hukuk bürosu kayın biraderimin borcu olduğu için eşimi arayıp tehdit etmiş ben sizinle uğraşacam eşimde numarayı aldım ve aradım neden eşimi rahatsız ediyorsunuz biz kayın biraderimiz ile konuşmuyoruz bizi ilgilendirmiyor dedik bugün bana mesaj göndermişler adınıza tebliğ ediyoruz kalıp aradım bana neden mesajı çekiyorsunuz diye hattın borçlu adına olduğunu bende dedim iyi bakın hat onun adınamı yoksa benim adınamı bu sefer borçlu sizin numaranızı vermiş diye cevap verdiler ondan sonra tehditler bağırmalar başladı bende karşınızda sağır ve dilsiz yok bağırmaya tehdit etmeye devam edecekseniz sizinle konuşacak bir şeyim yok bağırdı çağırdı tehdit edip telefonu kapattı ne yapmam gerekiyor sayın av. Mehmet bey

  1. Bülent bey merhaba. Bu görüşmenin kaydı varsa direk savcılığa gitmenizi öneririm. Emin olun işe yarayacaktır

 6. Mrb Av.Mehmet Bey
  Ben bundan 1 sene önce yolda yürürken bir çocuğun ısrarıyla abla okul param ne kadar imza o kadar para demesiyle ve kolumdan tutup beni içeri sokmasıyla kendimi guzellik merkezinde buldum lazer epilasyon indirimde diyerek önüme bir kağıt koydular bende 100tl verip o kağıdı imzaladım ama okumadım ve hiç bir şekilde 1 seans dahi gitmedim ve bir süre sonra kendilerini arayarak gelemeyeceğimi belirttim fakat bu güzellik merkezi sinirlenerek paranın tamamını ödemek zorundasınız dedi fakat bende gitmediğim değil seansa oranın önünden bile geçmediğimi belirterek o parayı ödemeyeceğimi söyledim 6 ay boyunca her gün 3 ile 4 ayrı numaradan arayıp tehdit ve hakaretler yapıldı engelledim numaraları. Bu sefer aramaları engellediğim numaralardan avukatmış gibi msjlar göndermeye başladılar engelli listesinden karşılaşırdım aradikları numaralar icraya verdiklerini haciz başlatılacağını falan yazıyorlardı sürekli hemen hemen her gün geliyordu msjlar msjlarida engelledim ve aradan 2 ay falan geçti cvplanmayan ve aranmayan YARIM HUKUK ismi altında msj gelmiş. (SN. BORCLU; BLUE İSTANBUL ESTETİK VE GÜZELLİK VE ESTETİK MERKEZİNE OLAN BORCUNUZDAN DOLAYI HAKKINIZDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILACAKTIR. ACİLEN İRTİBATA GEÇİNİZ. B105) bgn görüşme yaptım faiz bindirdiklerini söylediler ben ödemeyeceğimi söyledim tekrardan imzalamasaydin gelip gelmemen önemli değil ödeme yapmazsaniz evinize icra memurları gelip herşeyi boşaltıp götüreceğini söyledi ve bu her ay böyle tekrarlanacak evinizde 1 terlik dahi kalmayacak ve ona rağmen borcunuz ödenmiş sayilmayacak ödemediğiniz her güne faiz işlenecek hem eşyalarinizdan olacaksınız hemde bu para hergun katkat katpanacak gibi tehdikler aldım. Ki aslında burada maddi ve manevi mağdur olanda benim hem paramı aldılar hemde gitmediğim hiç bir şekilde hiç bir hizmetinden faydalanmadığım halde benden 2 bin tl.para ödememi istiyorlar ki arayıpta gelemeyeceğimi de bildirdim.

  1. Size bunları söyleyen hukuk bürosunu ses kaydı alarak şikayet ediniz.
   1- alınmayan hizmetten ücret talep edilmesi yanlış.
   2- sürekli telefonla arayıp rahatsız etmek yanlış.
   3- icra konusunda şayet böyle söylemişlerse komple yanlış.

  2. 6502 SAYILI Tüketicinin korunması hakkında kanun
   MADDE 4 – (1) Bu Kanunda yazılı olarak düzenlenmesi öngörülen sözleşmeler ile bilgilendirmeler en az on iki punto büyüklüğünde, anlaşılabilir bir dilde, açık, sade ve okunabilir bir şekilde düzenlenir ve bunların bir nüshası kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye verilir. Sözleşmede bulunması gereken şartlardan bir veya birkaçının bulunmaması durumunda, eksiklik sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Bu eksiklik sözleşmeyi düzenleyen tarafından derhâl giderilir.

   (2) Sözleşmede öngörülen koşullar, sözleşme süresi içinde tüketici aleyhine değiştirilemez.

   (3) Tüketiciden; kendisine sunulan mal veya hizmet kapsamında haklı olarak yapılmasını beklediği ve sözleşmeyi düzenleyenin yasal yükümlülükleri arasında yer alan edimler ile sözleşmeyi düzenleyenin kendi menfaati doğrultusunda yapmış olduğu masraflar için ek bir bedel talep edilemez. Bankalar, tüketici kredisi veren finansal kuruluşlar ve kart çıkaran kuruluşlar tarafından tüketiciye sunulan ürün veya hizmetlerde ise tüketiciden faiz dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türleri ile bunlara ilişkin usul ve esaslar Bakanlığın görüşü alınarak bu Kanunun ruhuna uygun olarak ve tüketiciyi koruyacak şekilde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenir.

   (4) Bu Kanunda düzenlenen sözleşmelere istinaden tüketiciden talep edilecek her türlü ücret ve masrafa ilişkin bilgilerin, sözleşmenin eki olarak kâğıt üzerinde yazılı şekilde tüketiciye verilmesi zorunludur. Uzaktan iletişim aracıyla kurulan sözleşmelerde ise, bu bilgiler kullanılan uzaktan iletişim aracına uygun şekilde verilir. Bu bilgilerin tüketiciye verildiğinin ispatı sözleşmeyi düzenleyene aittir.

   (5) Tüketicinin yapmış olduğu işlemler nedeniyle kıymetli evrak niteliğinde sadece nama yazılı ve her bir taksit ödemesi için ayrı ayrı olacak şekilde senet düzenlenebilir. Bu fıkra hükümlerine aykırı olarak düzenlenen senetler tüketici yönünden geçersizdir.

   (6) Tüketici işlemlerinde, tüketicinin edimlerine karşılık olarak alınan şahsi teminatlar, her ne isim altında olursa olsun adi kefalet sayılır. Tüketicinin alacaklarına ilişkin karşı tarafça verilen şahsi teminatlar diğer kanunlarda aksine hüküm bulunmadıkça müteselsil kefalet sayılır.

   (7) Temerrüt hâli de dâhil olmak üzere, tüketici işlemlerinde bileşik faiz uygulanmaz.

   (8) Bu Kanun tüm düzenlemeleri yönünden katılım bankalarını da kapsar. Uygulama, kâr payı dikkate alınarak yapılır.

   Uzun uzun okuduysanız vermiş olduğunuz senet sizin açınızdan geçersizdir. İşinizi garantiye almak adına noter kanalıyla ilgili firmaya ihtarname çekip sözleşmeyi sonlandırdığınızı bildirmelisiniz.

 7. Merhabalar, benim sormak istediğim 2 adet gecikmiş kredi borcu.. Eve hiç bir tebligat gelmediği halde sözde avukat bürosundan tehtidvari aramalar oluyo, akrabalarımı aramışlar eve haciz geldi yok kapıyı açmamışız ki öyle bişey yok.. Tekrar gelip kapıyı kırıp herşeyinizi alıcaz.. Dünden beri huzurumuz kalmadı. gelin diyorum gelen gidende yok bu konu hakkında ne yapabiliriz biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim

  1. Artık e devlet üzerinden hakkınızda icra takibi var mı yok mu kontrol edebiliyorsunuz. Öncelikle oraya bakmanızı öneririm.
   Şayet yoksa, hukuk büroları tarafından ailenizin aranması zaten suç. Bu konuda arayan hukuk bürosunu baroya şikayet edebileceğiniz gibi cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunabilirsiniz

 8. Merhaba Avukat Bey, Benim Sorum Kardesimin Borcu Olduğu Içın Banka Avukata devretmiş. Sözde Av. Bürosu Kardeşimle İletişime Geçebildiği Halde, Bana Ait Olan Bir Tanesi ‘ni Kendimin Kullandığı 2 Sini de diğer kardeşlerimin Kullandig 3 Adet Adıma Kayıtlı Numaradan Beni Ve Diğer Kardeşlerimi Arayıp Rahatsız Ediyolar. Ben Ve Diğer Kardeşlerim Borçlu Olan Kardeşimle Aynı Adreste Ikamet Etmiyoruz Bu Durumda Ben Ne Yapabilirim. Teşekkür Ederim.

  1. Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan ötürü şikayetçi olun

 9. Merhaba mehmet bey,yaklasik 4500 tl bir borcum var.mesaj geldi 26 mart hace gelinecek diye.bugun yine aradilar saat 4 yada 4.5 gibi gelinecek diye. Yetismesse yarin gelinecek kesin diye.arayanda ben adliyeden icra memuruyum diye tanitti kendini .bana bir yol gosterirmisiniz tşk….

  1. Merhaba. Hiç bir zaman icra memuru sizi arayıp hacze geleceğini söylemez. Eminim soruyu sorduğunuz zamandan bu yana gelen olmamıştır

 10. Merhabalar
  Ben bir mağazadan dolandırıldım. Onun içinde savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ama mağaza bir hukuk bürosuna vermiş. Hukuk bürosu sürekli arayıp beni ve ailemi rahatsız ediyor. Ayrıca sürekli de icraya gelinecek hapis verilecek gibi Mesajlar gönderiliyorlar. E devletten baktığımda da icra takibi felan görünmüyor. Bu durumda ne yapabilirim ?

  1. Merhaba. Sizi arayan hukuk bürosu ise gerçekten hemen savcılığa suç duyurusunda bulunun. Ayrıca baroya da şikayette bulunabilirsiniz. Baroya şikayet ederken ne yazık ki 300-400 TL civarında para ödemeni gerekmekte. Bu yolları denediğiniz zaman emin olun işe yarayacaktır. Ayrıca hiç bir hukuk bürosu daha senedi yada elindeki diğer evrakları hacze koymadan arayıp para istemez. Çünkü bu çok mantıksız olur. Avukatın tek keliri vekalet ücreti ve danışmanlıktır.
   Elindeki evrağı hacze koymadan sizi arıyor olmaları çok ilginç. Göz göre göre kazanç kapısını kapatıyor demektir. Keşke böyle meslektaşlarım olsa ama sizi arayıp rahatsız da ettiklerine göre…

   1. Peki hukuk bürosunun arayıp rahatsız etmeleri normal mi ? Zaten ben onları savcılığa suç duyurusunda bulundum ve dosya su an savcılıkta incelemede. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey var mı ? Savcılık kararını mı beklemem mi gerekiyor ?

     1. Merhabalar
      Aradan zaman gecmesine rağmen tekrar mesaj atmaya başladılar ve yakalama kararı çıkacaktır diye mesaj atıyorlar. Ama hakkımda ne bir dava görünüyor ne de bir icra takibi. Ben onları zaten savcılığı da şikayet ettim ama bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım ?
      Teşekkürler

     2. Merhaba. Şikayet ettiyseniz ve buna rağmen yine mesaj atıyorlarsa onları da şikayet dosyasına ekleyin. Mesaj ve tehditlerin devam ettiğini belirtin. Yalnız içinizi de ferah tutun. Şayet takip yoksa icra yoktur. Takip olsa bile yakalama yoktur. takip var diye yakalama olmaz.

 11. Merhaba. Bu saba Köseoğlu Hukuk Departmanı tarafından başka birisi adına kayıtlı TTNet hesabı (abone nosu yazılmış)nın borcu nedeniyle haciz mesajı geldi telefonuma. İsmi geçen kişiyi tanımıyorum. TTnet ile alakam yok. Bu durum ile ilgili bir soruşturma yapmalı mıyım? Dolandırıcılık dümeni gibi geldi bana. Ya da mevzu bahis kişi bilerek yanlış numara vermiş olabilir diye düşündüm. Durduk yere işkillendiriyorlar insanı.

  1. Merhaba. Aynısı başka bir hukuk bürosu tarafından müvekkilimize yapıldı. Arayip düzelttirmeye çalışın. Sık sık rahatsızlık verirse artık o zaman şikayet edin fakat bu yaşanan bir durumdur

   1. Merhaba bu gün kardeşime şöyle bi mesaj geldi avukat arkadaştan

    Gerekli Evrak Bilgileri Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyunuz Aksi Takdirde Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup İcra Yoluyla 18 bin 500 Olarak Tazminat Bedelini Ödersiniz Kararınızı Bildirmenizi Rica Ederim

    Dava Dosya Kapama Uzlaşma Bedeli

    2000tl

  2. Merhaba benim 4.250 kredi borcum var yön hkk brosu beni ve ailemi surekli mesaj la tehtit ediyor issizim adim birsey yok is bulur bunla odeyecem yada 200 tl ile taksit edin dedim is bulunca bize bilgi verin demisti sim di ise az once ailemde herkesin telefonuna eve ihtara gerek kalmaksizin polisle cilingir ile girip hazci yapacaz diye mesaj atmislar ben iskurdan haber bekliyorum biliyorlar surekli tehtit arama buda yetmez mis gibi evlere temizlige git yinede ode bizim alacagimi zi dediler bende onlari sikayet edecegimi bana bu tarz konusma haklarinin olmadigi ni soyledim herkesi ariyor mesaj atiyorlar zaten 4.250 to 8 bin olmus nasil oldu anlamadim.

   1. Çok eski bir borç olmadıkça 4250 TL 8 bin TL olamaz. Yada çok masraf yapmadıkça. (Hacze gelinmiş ve masraf yapılmışsa olabilir).
    Bu şekilde yakınlarınıza atılan mesajlardan ötürü savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz

     1. Merhabalar benim bi icralık durumum vardı bundan bir ay önce icralık olan borcumu ödedin ve ödediğine dair belgem de var elimde buna rağmen hala benim anne babama ve kızkardeşime icradan kağıt geliyor borcu var diye bunun için ne yapabilirim acaba avukatı arıyoruz o kağıtı yırtıp atabilirsiniz diyo sizin dosya kapandı diyo dosya kapanmasına rağmen aileme icra kağıdı gider mi?

   2. Bende aynı şekilde arandım yön tarafından baya bi tartıştık.. Bana hakaret içerikli sözler sarfetti 5000tl borcu 10000yapacagını bunla ilgili emsal kararlar var dedim istediğin yere başvur denildi.. Ya 5000odeyemeyen adam 10.000nasıl ödesin.. Bunun la ilgili kolaylık varmı ödeme kolaylığı..

    1. ödeme kolaylığı konusunda tabii biz değil ilgili hukuk bürosu söz sahibi olacaktır. fakat hakaret tehdit içerikli konuşma ve mesajlar için şikayet iyi bir çözümdür. tabii ki kanıt varsa

   3. Merhabalar eşimin kardeşinin borcundan dolayı eşime ulaşmışlar, 3500 tl borcu olduğunu söylemişler ve ödemesse hakkında hapis kararı verileceğini söylemişler eşimde yardım amaçlı 1500 tl verelim gerisini taksite baglayın demiş olmaz cevabı üzerine görüşme sonlandırılmış bir kaç gün sonra hiç alakası olmayan akrabalarımızı aramaya başlamışlar bana ulaştılar ve eşimin telefonla tahüdde bulunduğunu söyleyip ses kayıtlarıyla tehdit etmeye başladılar dava sürecini etkilemeye yönelik davrandıgınız için eşiminde hakkında suç duyurusunda bununup ifadeye çağrılacagını söylüyorlar böyle bir hakları varmı

     1. merhaba eşimin turkcell den aldığı tlf taksitleri işleri bozulduğu için odeme güçlüğü çekmeye başladı. bana ulaşıp eşim hakkinda ileri geri konuştular. dedim şuan maddi olarak zor durumdayiz ama bir yol bulalım. esimin bütün akrabalarini aramislar ve yetmediği gibi benim babami dahi aramislar. bunun üzerine neredeyse 20 aramamda tlf acti ismi sedat olan sahis. babami aradiklari için şikâyetçi olacagimi söyledim. ardindan tekrar babami arayip kızınız bizi tehdid ediyor demisler. lütfen bana bir yol gösterin nereye şikayette bulunabilirim

     2. Merhaba. Size en yakın cumhuriyet savcılığına şikayet dilekçesi verin. Bu bana anlattığınızın aynısını dilekçenize ekleyin. Şikayetçi siz olun, eşiniz olsun, şüpheli olarak sizi arayan telefon numarası, varsa isim varsa hukuk bürosunun adını yazarak suç tarihini de belirtin. şikayetçi olduğunuzu belirtin elinizdeki delilleri ( arama kayıtları ) sunduğunuzda savcılık gereğini yapacaktır.

 12. Mehmet bey merhaba,finansbank kredi kartımdan dolayı banka maaşıma haciz koydu.Yaklasik 9 aydır ödüyorum son ayda maaşımı zamanında alamadığım icun yatıramadım.Ben kendim yatırıyorum bu arada her ay internet bankaciligindan. Az önce avukatlık bürosundan bir bayan aradı ve yarına kadar yatırmadigim taktirde uyap üzerinden isverenimin hesabına haciz koyacağını söyleyerek beni tehdit etti.Boyle bir şey yapabilirlermi.Bende bu tehdidinden dolayı suç duyurunda bulunabilirmiyim .Kalan toplam borcum 5 bin tl.Tesekkur ederim.

  1. Merhaba. Hukuk bürosunun işverenin hesabına haciz koyma yetkisi yoktur. En fazla maaşınızdan kesinti yapmadıysa işverene 2. kez Maaş ihbarnamesi gönderir ardından yine cevap vermezse borç miktarından sorumlu tutar. Fakat maaşına haciz konulmuşken işverenin hesabına haciz mümkün değildir.

 13. Merhaba benim sorum şu 23 10 2018 tarihinde babam vefat etti ölmeden 2 hafta önce taksitle turkcell finansmandan telefon almıştı bu telefon borcunu biz gidip sorduk bize herhangi bir borcumuzun olmadığı söylendi sadece telefon faturasını ödedik telefon kardeşimin üstüne alındı daha sonra bizi KARATAS HUKUK ADLI BÜRODAN hem aramyabbaşladılar hem de tehditkar mesajlar atmaya başladılar bi de annem ile babam boşanmış olmasına rağmen anneme de mesaj gönderiyorlardı ben sonra turkcell arayıp konuyla ilgili konuştum onlar mail adresi verdiler ben de gerekli belgeleri gönderdim bu seferde BURSALI HUKUK BÜROSU tehditleri mesaj ve aramaya başladı bu seferde neymiş sigortasız ödediği telefon borcu haricinde ölen kişinin faiz borcu birikmiş bizden bin lira talep ediyorlar resmi bir belge de yok sadece mesaj ya da arama yoluyla bunu söylüyorlar KISACASI ÖLEN KİŞİNİN TELEFON BORCU ÖDENDİ SİGORTA TARAFINDAN AMA BİZDEN ÖLEN KİŞİNİN ADINA BORCUNUN FAİZİ OLDUĞUNA DAİR PARA İSTİYORLAR AMA HİÇBİR RESMİ BELGE YOK SADECE LAFTA
  CEVAPLARSANIZ ÇOK İYİ OLUR LÜTFEN

  1. Merhaba. yüzde 99 ihtimalle her kredi çekişinde bir hayat sigortası yaptırılır. bu ödendikten sonra yok faizmiş yok oymuş buymuş diyerek extra bir ücret istenemez. ısrarcı olurlarsa cumhuriyet savcılığına şikayette bulunabilirsiniz

 14. Mehmet bey merhaba
  benim geçmişten bir kaç tane borcum var 3 adet maaşıma icra geldi dün bir avukat iş yerimi aramış görüştüm siz de maaşıma icra koyun onu da yavaş yavaş öderim dedim ardımdan eşimin ve benim bütün akrabalrıma mesaj atmış çok zor duruma düştüm ve hiçbirinin yüzüne bakamaz oldum bu konuda ne yapmalıyım

 15. İyi günler süper online kardeşimin borcu için. Beni aradı bende ödeme gücü yok ben yardımcı olurum fakat şuan mümkün değil dedim bugün için konuştuk fakat yine maddi durumum elvermedi ben bu borcu ödemekle yükümlü olmadığım halde iki taraf için de artık aramaktan bıktığım için kabul ettim bugun aradıklarında Siz bu borcu kabul ettiniz ödemediğiniz için kabahatler kanunundan dolayı size dava açılacak kardeşiniz ise haciz işlemi uygulanacak dedi ne yapmalıyım aslında bugun arkadaşımdan rica ettim kartla borcu kapatacaktım fakat şuan vazgeçtim

  1. Mrb benim bi sorum olcak size şimdi beni. Bi icralık durumum var. 3 günden beri ailemi ve bütün akrabalarıma hem mesaj atip hemde arıyorlar. Bana ulaşabilmelerine rağmen ailemi rahatsız ediyolar bende aradığım zaman uzlaşmak istediğimde hiçbirşekilde uzlaşmıyor ve bana evinize haciz uygulamak için geliyoruz diye arayıp mesaj arıyorlar ve benle konuşurken karşısındaki insana hakeret edip ve sizi rezil edicem diyo ve 4bintl olan borcu 8bintl yapıyorum diye azarlayarak konuşuyo karşındaki insani dinlemek gibi üslûp yok sikayet etmek istiyorum elimde sadece mesaj var mesajla avukatı sikayet edebiliyor muyum? Acil cvp verebilirseniz

 16. Merhaba mehmet bey benim bi sorum olcakti benim avukatlık borcum var ve dün bi beyle konuşmamıza rağmen hala aile ve yakınlarımı arayıp mesaj atıyolar ve bugün avukat aradı para bulamadım biraz süre verin bende para bulup ödeyeyim dedim ama iki gündür hiç bir şekilde uzlaşma yapmıyor hepsini ödeyin diyor bende hepsini ödeyemem taksit yapalım dedim beyefendi avukat mi çalışan mi bilmiyorum taksit yapamam 4bintl olan borcu 8bintl yapıyorum haciz işlemini baslatiyorum dedi ve sizi rezil edicem herkese diye söyledi ama konuşmayı kaydedemedim sikayet edebiliyor muyum? Şahsi ve avukatlık bürosunu

  1. Merhaba. Şikayet hakkınız elbette var. Fakat kanıtınız olmadıkça işe yaramaz. Yakınlarınızın sık sık aranması hoş olmayan ve hiç tasvip etmediğimiz bir durum. Yakınlarınızın sık sık arandığını belirtip şikayetçi olursanız işe yarayacaktır.

 17. Mehmet beu merhaba,
  Kredi kartı borcumdan dolayı banka borcu bir avukatlık bürosuna devretti. 28.05.2018 de hukuk bürosuyla bir ödeme planı hazırladık ve 1 senedir herhangi gecikme olmaksızın taksitlerimi gününde ödemekteyim. Dün üstüme kayıtlı olan aracımı satmak üzere notere gittiğimde arabanın üzerinde haciz olduğunu öğrendim edevlet sayfamdan sorgulama yaptığımda avukatlık bürosu 29.04.2019 da haczi koymuş.bir avukat arkadaşıma rica ettim ve davanın açıldığı adliyede dosyama bakmasını istedim evet bir dosya açılmış ama içerisinde ne ödeme dekontlarım nede aramızda yaptığımız ödeme planı dair hiçbirşey yok bu durumda ne yapabilirm.1 sene öncesinde konulmamış haciz şimdi neden konuluyor ve ben paranın tamamını ödemeden haczi nasıl kaldırabilirim.

  1. merhaba. bizler de anlaşma yapıp taksitlendirme yapıyoruz. taksitlendirme yapınca haczi doğrudan kaldırmıyoruz. ödemenin bitmesini bekliyoruz. yani bu yapılan işlem normal. dekontlar zaten normalde de sunulmuyor ama avukatlık bürosunun en azından tahsilat yapıldığına dair bildirimde bulunması gerekir. borcun tamamını ödemeden TAHSİL HARCINI YATIRARAK haczi kaldırabilirsiniz

 18. İyi çalışmalar super online tarafındam hizmet ağı bile olmayan bi konu yüzünden icrualık olfduk evine resmi icra aracıyla gelip paranın tamamını alarak gittiler ellerinde bir kağıda alacak verecek kalmadı şeklinde bir yazı düşürdük aynı şeti ikinci kez yaşıyoruz çünki aradan bir yıl geçti şimdi telefon nesaj tehditle bana hala icralık olduğymu öfdeme yapmam gerektiğini söylüyorlar sizin ellinizde dosya yokmu bakın diyorum ödediğimi söylüyor bayan ve hala bendwn 120 tl taleb ediyor şimdide ödediğim paranın faizden düşeceğini dosyanın kağipanmayacağını söyleywn bir mesaj alıyorum ve gerçekten bunu bike öfeyecek durumda değilim bereye şikayet edebilirim huzur bozuyor psikoloji kalmadı batttık anlatıyprum ço insafsızca evimde değilim diyorum ama evin kapısını zorla açılcağı şeklinde mesajlar geliyor ne yapabilirim

  1. SON UYARI! Sn. ……Hayat Varlik’a ait borc ile ilgili dosya yenilenmelerine isitinaden Icra Iflas ve Tebligat kanunu geregi ikametgah adreslerine esya haczi, banka blokesi islemleri 24.05.2019 tarihi itibari ile ivedilikle uygulanacak olup, mal beyaninda bulunmama ve yanlis ikamet adresi bildirmeden kaynakli cikan yakalama kararlari kolluk kuvvetleri tarafindan uygulanmaya baslamistir. Magduriyet yasanmamasi icin borcunuz ivedilikle odemeniz gerekmektedir.(Icra iflas kanununda banka blokesi islemi sure kisiti bulunmamaktadir.) Irtibat: 02128050566 B244 bana böyle bir msj geliyor sürekli,hepsi kayıtlı.böyle bir durumdan dolayı gerçekten yakalama kararı çıkartabilirler mi diye merak ediyorum.teşekkürler…

   1. Sizlere dava açılmadan bu 2 sebepten yakalama kararı çıkarılması mümkün değildir. Kaldı ki anılan sebepler size hapis yattıracak sebepler değildir. Mal beyanında bulunmama tazyik hapsidir ve kişi yakalandığı an mal beyanında bulunursa serbest kalır

 19. Mehmet Bey merhaba ;bankaya uzun süreli bir kredi borcum var icralık oldu ve Karadağ hukuk bürosuna aktarıldı çalışmadığım için taksitlerimde aksadı böylelikle taksit planı bozuldu ve bana hapis ile alakalı bir bilgi vermeden tekrar bi belge göndercem icra dairesinde imzalayın yeni bi taksit planı yapalım denildi araştırdım ve imzalamadım süreç böyle parça parça ödemelerle gelen faizle uzadı da uzadı.10bin liralık borç 17 bin lira olarak 3 aylık çalıştığım işyerine maaş haczi diye gönderildi bende 6bin nakit ile bu borcu kapatma yoluna gittim teklifte bulundum fakat hukuk bürosu asla mesaj atmadan telefonda hakaret ederek asla kabul edilmeyeceğini 7800 ödersen kapatacağını ödemezsen 17 bin alırız diyerek red ediyor ana param 6bin ile hayli hayli kapanıyor ve maaş haczinde şirket kuralı gereği çok ii bakılmıyor bunu hukuk bürosuna da söylemiş olmama rağmen hukuk bürosu kabul etmedi .
  ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Merhaba. Kabul etmek zorunda değiller tabiki. Önemli olan icra dairesindeki güncel kapak hesabının ne olduğu. Bu miktar üzerinden indirim yapılırsa anlaşmanızda fayda var

 20. Merhaba bana “YASAL UYARI !!! SN. ELİF F*** TURKCELL FINANSMAN A.Ş. OLAN İCRA DOSYANIZLA ALAKALI POLİS VE ÇİLİNGİR EŞLİĞİNDE SAVCILIK KANALI ILE TESPİT **** ADRESINIZDE VE ADRESINIZ GUNCEL DEGILSE GUNCEL ADRESTE HACZİ İŞLEM UYGULANACAKTIR. 02169980873 B003 ” şeklinde mesaj geldi. Savcılığa şikayette bulunmam doğru mudur ? Acil dönüş yaparsanız yarın ona göre gideceğim

 21. merhaba
  banka krdi borcum yuzunden icralık oldum. icra dairesi maaşıma haciz koydu ve kesinti başladı evlendiğim için adres değişikliğimi henüz fırsat bulup değiştiremedim. hukuk bürsu tarafından bana söylenen :”alacaklıyı zarara uğratmaktan hakkınızda dava açılıp hapis cezası alıcaksınız”,”adreste bulunmadığınız için ayrıyetten bir dava daha açılıcak” gibi söylemlerde bulundu . mal beyanında bulunmadım . sormak istediğim şeyler ;
  1- borçtan dolayı hapis cezası alabilir miyim
  2-adres değşikliğini belirtmediğim için bu hususta bir ceza alabilirmiyim
  3-mal beyanını süresinden sonra bildirmem de bir ceza alırmıyım
  çok endişelendim konu hakkında bilgilendirirseniz çok minnettar olucağım . şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba.
   1- Borçtan dolayı hapis cezası sadece taahhüt verip ihlal ederseniz çıkar. Başka türlü çıkmaz.
   2- Adres değişikliğini bildirmeme hapis cezası gerektirmez. Olsa olsa para cezası çıkar.
   3- Mal beyanını ne zaman bildirirseniz bildirin sorun olmaz. Hapse girdiğiniz gün mal bildiriminde bulunsanız 1 gün sonra çıkarsınız. Alacaklıyı zarara uğratma sebebiyle dava açılacak gibi bir çok mesaj atılıyor. Önemli değil bunlar

  2. Merhaba bana yaşar hukuk burosu tarafindan arandim 9 yil once turk telekoma borcunuz varmis bu gun saat 12 ye kadar 800 lira oderseniz kapanir odemezseniz borcunuz 5 bin lira olur denildi bende sure istedim ama vermediler sure sonra bana anneme babama hatta amcamin karisina mesaj atilmis mesajda 26.07.2019 tarihinde evinizde olun haciz islemi icin gelecegiz yaziyor e devletten baktim henuz hic bi dosyam yok ben bunlara ne yapabilirim sikayet edebilirmiyim bir suc varmi ortada saygilarimla simdiden tesekkurler

   1. Ayrica cimer e mesajlarin ekran goruntusu ve e devlette hic bi dosyamin olmadigini gosteren ekranin ekran goruntusunude ekleyerek suc duyurusunda bulundum

   2. MErhaba. Ortada bir suç var. Evet şikayet edebilirsiniz. Fakat cimer’e değil savcılığa etmeniz daha uygundur

    1. Mehmet bey merhaba benim bir bankaya 20 bin TL kredi borcum var durumum bozuldu ve ödemelerim aksadı borcum icraya gitti. Bugün avukat eve gelip eğer ödeme yapmazsanız öğleden sonra icrya geleceğiz şeklinde tehdit etmiş buna karşı ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

     1. Merhaba. Bu mesajda suç unsuru yok. Sürekli olursa suçtur. 1 defa böyle bir mesajın gelmesi suç değildir.

 22. Merhabalar öncelikle elit hukuk bürosu adında bi danışmanlık şirketi önce beni arayıp insan gibi konuştuk gayet normal düzgün seviyeli ayın 1 ‘ de ödiyeceğimi söylediğim borcu bir sebepten ödeyemedim ve hemen ailem de ne kadar benle aynı soyadı taşıyan varsa herkese aramaya başlanmış . ve bana şimdi kalkıp iş yerini de arıycağını söylüyor . yasal olarak ben ne yapmalıyım

 23. yıllar önce işletme sahibi karı koca tarafımdan şirket hesabına kullandıkları kredi kartlarımın kullanılması sonucu mağdur durumda kaldım be işime son verildi dolayısıyla emekli halimle kart borçlarını ödeyemedim dava açtım kazandım şimdi bankalar alacaklarını çeşitli varlık şirketlerine devretmiş 2012 den beri mesaj mezarlığına döndü telefonun ancak son bir kaç gün önce kız kardeşimin telefonuna Şenol hukuk bürosu tarafından borçlarının ödenmemesi durumunda haciz işlemi başlatılacağı iletisi gönderilmiş bunun yasal olmadığını kanun dışı olduğunu 4-5 avukata danıştıktan sonra direk savcılığa şikayete gittim yine araştırdım borçları ucuza toplayıp asıl borcu almak istiyorlarmış

 24. Istanbul elit hukuk bürosu çalışanı borcumdan dolayi hergun beni ve akrabalarımı arıyor banahakaretler ediyor savcılığa şikayet edeceğim fakat Ankaradayım nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi verebilirmisiniz

 25. 18.08.2019 tarihinde Hukuk Bürolarından biri 0850 ile başlayan bir numaradan kayın pederimi arayıp kızınızın 791 Liralık borcu var gün içinde ödeme yapılmaz ise Haciz işlemi başlayacağını söylemiş. Buraya kadar herşey normal. Anormal olan kısım ise Eşim ve Beni aramadan direkt olarak kayın pederi aramışlar. Bunu öğrendikten sonra numarayı ben aradım ve bizi neden aramıyorsunuz deyince, Aldığım Cevap; Sizin adam yerine koymamışız demekki ondan aramamışız. Dedi Bende Terbiyesizlik etme Aradığın Hukuk Bürosunun adını ver dedim bana Aldığım cevap; “ANANIN HUKUK BÜROSU DEDİ” bundan sonra aramalar ve tehditler sıklıkla devam etti. Konu ile ilgili bir şikayet dilekçesi rica ediyorum ve aynı zaman da neler yapılabilir Bilginizi rica ediyorum. Teşekkür Ederim

  1. Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bu konuda hem baroya hemde cumhuriyet savcılığına şikayette bulunabilirsiniz. 0850 hatlar şayet kayıt yapıyorsa bu ses kaydını delil olarak da sunabilirsiniz. Baroya yapacağınız şikayet için 250-400 arasında bir ücret istenmekte.
   Dilekçe konusunda ise paylaşım yapıp tekrar yorum olarak sizlere bildireceğim

 26. Mehmet bey merhaba kolay gelsin…
  Çok mağdur durumdayim ve cok üzgünüm….

  Ben 14 haziran 2019 da anlaşarak 6500tl borcumu ERSAY KARA HUKUK BÜROSUNA ödedim dekontlari var ses kayıtları da var ve borç kapandı dediler bana yazı gondereceklerini söylediler ama gondermediler ve bundan sonra 25 temmuz 2019 da aranmami çıkarmışlar haberim yok ve isyerime beni ihbar ederek polislere 20 agustosta işyerimden aldirdilar ve 2850 tl daha ödeme yapacaksınız dediler 15 saat nezarette kaldıktan sonra sabah polisler beni kelepçe li bı şekilde adliyeye götürdüler.sabah 10 da ve adliyede o odedigim 6500 TL ödendi olarak görünmedi 2850 TL daha ödedikten sonra düşüm yapıldı polislere beni aldirdiktan snra ben karakoldayken benim tutuklandigimi akrabalarıma kadar aradılar ve beni küçük düşürdüler ben gercekten ne yapmalıyım lütfen bana bir gerçek yol gosterirseniz size çok minnettar olurum dua ederim yarın sabah savcılığa suç duyurusunda bulunacağım ama sizin bilgi ve onerinize ihtyacim var

   1. Mehmet bey merhaba
    Annem 2019 yılında alışveriş yapmış olduğu bi mağazaya borcunu ödeyemedi.Borç avukatlık oldu annemi sürekli arayıp borcu ödemesi için rahatsız ettiler.Annem yanlarında gittiğinde adliyeye gidip taahhüt vermesi gerektiğini söylediler annem gidip adliyede taahhüt verdi 4-5 ay düzenli olarak ödedi fakat son aylar pandemi çıkması dolayısıyla ödeyemedi avukat sürekli arayıp hakkında tutuklama çıktı diye rahatsız ediyorlar ve emekli maaşından 500 TL her ay kesiliyor 9 şubatta mahkemesi var 3 aylık hapis cezası istenmiş pandemi dolayısıyla borç haczedilerek mi kesilir yoksa 3 ay tazyik cezası mı verilir
    Teşekkür ederim

    1. Taahhüt geçerli mi bakmak gerekir. Eğer geçerli bir taahhüt varsa ve bu taahhüde uyulmadıysa 3 ay tazyik hapsi cezası verilir. Fakat bu karar kesinleşinceye kadar borç ödenirse herhangi bir hapis cezası uygulanmaz.

 27. mehmet bey iyi günler internet borcu adı altında adıma 550 tl icra takibi kağıdı geldi,bunu soruşturmaya basladıktan sonra borcun 1240 küsür lira olduğunu orda yazan rakamların dışında avukat masrafları olduğunu belirttiler.Kağıdı okuduğumda 7 gün içinde ödenmezse hapiz cezasından tutun , evde olan eşyalara haciz gelceği yazıyordu. şu an durumum yok ve ödiyemiyorum bu sıkıntılarla karşılaşır mıyım? karşılaşırsam ne kadar sürer açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba Ömer bey, Hapis Cezası MAL BEYANINDA BULUNMADIĞINIZ ZAMAN ve alacaklının şikayet etmesi sonucu 3 AYI GEÇMEYEN ve sizi MAL BEYANINDA BULUNMAYA zorlayan, Verdiğiniz zaman cezanın kalkacağı bir zorlama hapis cezasıdır. Bunun borçla ilgisi yoktur. Kimse borcundan dolayı hapis yatmaz. Anayasaya aykırıdır aksi düşünce. Borç miktarı konusuna gelince; Gerçek hesabı icra dairesinden yaptırmanız faydanıza olur.

 28. bu hukuk bürası bana üst üstte tehdit mesajı gönderdi ben bu hukuk bürasında şikayetim var polisle kapıma dayanacakmış bende onu dava acmayı düşüsünüyorum böyle insanları kimse tehdit edemez

 29. Merhabalar Mehmet bey bana bir konuda yardımcı olursanız sevinirim Bana bir hukuk bürosundan msj geldi ben 8 sene bir lazer işlemi yaptırdım bütün ödememi yaptım senetlerinde aldım sonra bana 7 sene sonra ödeme yapılmadı arayan kişi senetlerinin elimizde 1500 ödeyin senetlrinizi gonderelim diyorlar bugün odemezzeniz icraya verileceksiniz diyor bu konuda ne yapmamız gerekir.1 2saat sora tekrar aramıyorum ödeme yapmadınız deyip azarlaniyorum benim gibi çokvar madur var

  1. Merhaba. Senetleri aldım diyorsunuz. Almadım mı demek istediniz?
   Şayet senetlerde vade tarihi yazılı ise korkulacak bir şey yoktur. Yok boş senede imza attıysanız borçlu olmadığınızı ancak dava yoluyla iddia edebilirsiniz

  2. Merhaba iyi günler 6-7 ay kadar önce arkadaşımla Istanbul Kadikoyde iki tane genç arkadaş tarafından bir Yabancı dil denemesi için 1 tane kağıt imzaladık kâğıtta 14 günlük deneme süreci olduğu sonrasında eğer kullanmaya devam etmek istersek kart bilgilerimizi girererek devam edebileceğimiz söylendi ve bizde kart bilgileri girmedik sonrasında ise 3 Aralıkta bana önce telefon ettiler sonra mesaj attılar 2500 tl borcunuz var ödemezseniz icraya verileceksiniz diye geri telefon ettiğimde hukuk bürosundan aradıklarını ve senet imzaladığımı söylediler 16 aralıkta ise arkadaşımı aramışlar açmayınca hukuk bürosundan arıyoruz icraya verileceksiniz arayin diye başka bir numaradan mesaj atmışlar arkadaşımda arayıp hangi hukuk bürosu olduğunu ve baro numarası ile ad soyad isteyince hukuk bürosundan aramadıklarını söylemişler bu konu hakkında ne yapmalıyız?

   1. kağıt mı imzaladınız senet mi ?icraya verilmeden öğrenemeyiz. İcraya verilene kadar bekleyip verilmisşe ona göre hareket etmelisiniz. Çünkü senet ise ciro edilip başkasına verilmesi mümkün.

 30. Merhaba Sayın avukatım benim almış olduğum bir telefon borcum vardı bir mobilya mağazasından aldığım 2019 şubatta borcu ödedim indirim yaptık dediler 100 TL eksik kaldı ödeyeceğimi belirttim fakat ödeyemedim borç 6 ay içinde ödediğim borçtan uygulanan indirim iptal edilip 1200 TL olduğunu belirttiler durumum olmadığı için biraz süre tanımlarını istedim ailenizden alın sizi sevmiyorlar mı neden size para vermiyorlar vb ifadeler kullanıldı ve sicilimde dolandırıcı yazacaklarım belirttiler bir süre aranmadım 1 ay evvel aradıklarında kasımın 5 inde ödeyeceğimi beyan ettim fakat 1200 liralık borcun tekrar 4500 olacağını belirttiler ailem arandı kendi numaram aktif olmasına rağmen sürekli ve dün yine annem arandı annem bu hafta içerisinde ödeneceğini belirtmesine rağmen arayan kişiyi ben telefona aldım annemi değil beni arayın annemi aramayın dediğimde sana mı soracağım kimi arayacağımı istediğimi ararım şimdi otomatik sesli yanıt sistemine bağlıyacağım sabaha kadar sistem arayacak sizi dedi ve kapattı tekrar büro numarasını alıp aradığımda avukat ile görüşmek istediğimi belirttim çıkan arkadaş boş boş konuşma diyerek telefonu yüzüme kapattı ve 3 dk içerisinde tam 19 kez sistem tarafından arandı annem en son telefonu uçak moduna aldık ve telefon kapalı şuan. Borcumun bu kadar artması normal mi ve bu durum hakkında şikayette bulunabilir miyim
  Teşekkür ederim şimdiden.

  1. Şikayette bulunursanız işe yarayacaktır. Savcılık yolunu denemeniz de fayda vardır. Borç çok eski olmadıkça 1200 TL 4500 TL olmaz.

  2. Merhaba avukat bey benim 10 bankaya eski ev sahibi gsm firmalar ( cihaz almıştım ) yani herkese borcum var 200 bin tl cik ana para 4 yıldır ulasilamiyorum ikametgâhım bile yok sadece telefon numaram aynı olduğundan ulaşabiliyorlar BURASI ÖNEMLİ evliyim eşim ev hanımı hesabında yüklü para biriktirsem icra yapabilirler mi hicbiryerde internette cevabı yok çünkü teşekkürler…

 31. Merhaba lar bankaya kredi borcum vardı ödedim bi süre sonra ödeyemedim yıllar içinde aradılar tehtitler mesajlar bı kaç yıl hiç aramadilar dün evime kart birakmkslar haciz islemi için gelindi diye ne yapmam gerek ve akrabalarında aramışlar ne yapmalıyım çalışıyor um maaşıma haciz de var zor durumdayim fikir veririseniz sevinirim

  1. Merhaba. Şuan yapacak birşeyiniz yok. Akrabalarınızın aranması konusunda savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

   1. Merhaba bugün bir hukuk bürosundan başka bir isim de bir beyefendiye ait borçtan icra mesajı aldım benim hiç tanımadığım biri hukuk bürosunun verdigi numarayı defalarca aramama karşı karşımda bir muhattap bulamadım bu yanlış mesaj sonucun da beni zarara uğratacak bir sonuç gerçekleşir mi acaba?

 32. Merhaba lar hacizlik durum vardı maaşıma haciz geldi 2.sırada idi o hukuk bürosu sürekli mesaj atıyor arıyor zaten maaşıma haciz yollamışlar sürekli ariyorlar artk çok bunaltdil ar ne yapabilirim artk bilmiyorum fikriniz varmı teşekkürler

  1. bu kadar sık aranması karşısında yapabileceğiniz en iyi şey savcılığa şikayettir. Sürekli ve sık aranmanız durumunda kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu oluşur

 33. Merhaba, eşimin abisinin bir telekomünikasyon şirketine borcu varmış. Bu durum ile alakalı devamlı eşimi arıyorlar. Gönderdikleri mesajlar bile elimizde mevcut. Ve annesini de arayıp duruyorlar. Sormak istediğim şu. Biz abisi ile aynı evde yaşamıyoruz benim bildiğim kadarıyla kişinin borcu kendisinden tahsil edilir kefil sunmadığı ve kefilin imzası olmadığı sürece. Bu durumda borcu tahsil etmek için bizi aramaları yanlış değil mi? Bu konu ile alakalı nereye başvuraniliriz. Artık çok rahatsız edici bir hale geldi bu durum. Bundan kurtulmak istiyoruz. Bir numarayı engelledik ama başka bir numaradan da tekrar arandım. Bunlarda numara bitmez engelle engelle. Biz bu durumda neler yapabiliriz? Dava açsak veya şikayet etsek kurtulur muyuz?

  1. Merhaba. Elinizdeki kayıtlarla savcılığa başvurabilirsiniz. Dediğiniz gibi kişinin borcu için başkasının aranması durumunda borçlu olan şahıs da şikayetçi olabilir. Sizde huzurumuz bozuluyor diyerek şikayetçi olabilirsiniz. Arama konusu icra masrafından kurtulmak için hukuk bürolarının yaptığı ve yapmaktan ceza çıkana kadar korkmadığı saçma sapan bir durum. Hukuk da yeri yok. İcra işlemleri dosya üzerinden yürür. İcraya konulan bir alacak için neden arama yapasınız ki. 1 defa 2 defa yaparsınız extra masraf çıkmaması adına ama bu iş süreklilik kazanıyorsa iş rahatsız etme boyutuna varır. Bu sebeple sizin ve sizin gibi rahatsız olan herkesin yapması gereken şey şikayetçi olmaktır.

  2. Merhaba aveadan babamın telefon faturası vedat ettikten sonra icraya düştü yasal olarak verasetcileri olarak hukuk bürosundan bizi aradılar şu kadar ödeyebilirsiniz dediler ödeme yaptık icra dosyasi da edevletten gitti bundan 1 ~2 yıl sonra aynı hukuk bürosu 350 tl borç kaldı dedi ve bende odedigimi belirttim borcum varsa icraya verebilirsiniz diyorum verilmiyor bütün akrabalarıma resmi olmayan borç yazısı gönderiliyor ve aranıyor bizide arayıp akrabalarımı sayarak göz korkutuyor icraya geleceğiz diye ne yapmalıyım bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum

 34. Daha bi kac gun once acilan bir icra dosyam olmus bana bir tebligat ta gelmeden avukatlik burosundan bugun 4 e kadar odenmez ise ikamet adresine icra gonderilecektir deniliyor ve sorun ben ikametimi aldirmadim o adreste de oturmuyorum
  Tebligat gelmeden bu tehdit vari konusma suc mudur ve bu islemi yapabilirler mi

  1. Merhaba. Tebligat gelmeden de haciz mümkündür. Fakat ancak ihtiyati haciz durumunda mümkün. Ayrıca siz soruyu 13 ünde sormuşsunuz bugün 17si ama eminim gelmemişlerdir

  2. HAKKINIZDAKI ICRA TAKIBINDEN DOLAYI ADINIZA KAYITLI TEKIRDAG SARAY KEMAL MAH 27 PARSEL TAPUNUZUN SATIS ISLEMLERINE BASLANMISTIR. SATIS HARC VE MASRAFLARI ODENMIS OLUP DOSYA BORCUNUZA EKLENMISTIR. SATIS ICIN YAPILACAK SATIS ILANI, TELLALIYE, VE TEBLIGAT MASRAFLARI DA AYRICA BORC BAKIYENIZE EKLENMEDEN ONCE VE ICRA IFLAS KANUNUN 123. ILE 136. MADDELERI GEREGINCE TAPUNUZUN SATISI YAPILMADAN ONCE ACIL IRTIBATA GECINIZ. MAS HUKUK..diye mesaj atıyor her gün. Ne yapmalıyım hocam

   1. Doğru olup olmadığını araştırın tabiki.
    Şayet doğru ise borcu ödeyin. Yok doğru değilse de takmayın. Çok sık atılıyorsa uyarın. Tekrar atılıyorsa şikayet edin

 35. meraba benim dersaneye borcum var dı mesaj geldi 5 gün içinde ödemelisinz diye aynı gün dersaneyi aradım ve şehir dışında oldugumu o haftayı takip eden günde döndüğümde cuma günü ödesem olur mu dediğimde tabi ki buraya not alıyorum cuma günü ödeyebilirsiniz dedi. sonrasında dediğim gün dersaneye gittim ve borcumu ödemek istediğimi söyledim bu sefer ordan dosya anlaşmalı oldugumuz hukuk bürosuna gitti artık parayı buraya ödeyemezssiniz orayla anlaşmaya bakın dedi hukuk bürosunun numarasını istedim onu bile vermediler bana tamam diyip dosyamı hukuk bürosuna göndermişler hayır deselerdi ben zaten bi şekilde beş gün içinde birine ödetirdim sonra beni hukuk bürosu aradı ve bi anda 550 tl lik borcumun o gün içinde ödersem 1500 tl ye indirebilecekelrini söylediler ben durumu anlattım ama ilgilenmediler dersanenin genel merkezini aradım ve ilimdeki dersanenin böyle birşey yapmasının yanlış oldgunu beni not aldıkların ve arayacaklarını söylediler ben şimdi napıcam hukuk bürosu icra ya gelicez diyo ama mağdur olan benim

 36. Iyi günler bir network şirketiyle çalışıyordum. 3 yıl boyunca bir gün bile gecikme yaşanmadı bundan 6 ay önce yani mayıs ayında verdiğim siparişin parasını malesef ödeyemedim ve avukatlık oldum 313 lira olan borcum 700 liraya yükseldi içine avukatlık parasıda konuldu. Ana borcum olan 313 lirayı 320 lira olarak ödedim. Ve bugün sabah hakkınizda icra kararı çıkarılmıştır evine hacze gelinicek ve varsa banka hesaplarına el konulacak diye. Ben ana borcumu fazlasıyla ödedim bu avukatin yapmak istediği nedir. Ben nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz

  1. 300-400 TL için hemen hemen hiç bir hukuk bürosu hacze gelmez ama gelmişken o civarda 5-10 dosya arasında sizin dosyayı da yapabilirler. Fakat 300-400 TL için muhafaza yapılmaz. Çünkü bunun nakliye, hamaliye, yediemin ücreti ve satış masrafları borçtan fazla tutacağı için bu miktar üzerinden icra memurunun muhafaza yani hacizli malları kaldırma talebini red etmesi gerekir. Avukatın yapmak istediği elbette kendi alacağını almaktır. Bunun için ise hesaplarınıza bloke koydurabilir ve varsa araç ve gayrimenkuller üzerinde 400 TL için bile olsa haciz koydurabilir.

   1. merhaba avukat bey benim özel bankalara 300 bin tl borcum var eşim ve çocuklarimdan ayri yaşiyorum benim ikamet belgem köyde ayri kaliyorum eşim ve çocuklarimin ikamet adresleride ayrihaciz için memurlar eşim ve cocuklarimin adresine gitmezler degilmi

 37. Turkcelle borcum vardı 460 lira hukuk bürosu tarafından arandım borcu odediim en son 143 lira kaldı arayıp tejtit ediler borcu başkasına devretcez 2000 lira olcak sonra ben borcu tamamen kapattım sonra beni niye tejtit ettiniz falan sende delikanlı olsaydın falan dediler bağırdılar çağırdılar sonra sizi savcıya vercem dedim sonra arandım özür fln dilediler ama ben gidip savcıya verebilirmiyim sürekli mesaj atıyorlardı

   1. Merhaba, öncelikle iyi çalışmalar. 12 aylık birikmiş aidat borcu yönetim tarafından hukuk bürosuna verilmiş. Hukuk bürosu tarafından arandım ve aidat borcumun 625 TL olduğu ve ayrıca 300 TL de dosya masraflarının tuttuğu söylendi. Meblağ düşük olduğu için dava açmak istemediklerini ve iyi niyetlerinden ötürü avukatlık masrafı almadıklarını söylediler. Bir hafta içinde ödeme yapılmazsa icra davasının açılacağı ve bunun benim için daha masraflı olacağını da eklediler. Bu görüşmeden sonra 625 TL ilk borcu yönetime gönderdim ama parayı geri gönderdiler. hukuk bürosundan konuştuğum kişi mecburen dosya oluşturduklarını, bu dosya açıldıktan sonra belli bir süre içinde dava açmak zorunda olduklarını ve 300 TL yi benim ödemem gerektiğini söyledi.Şunu öğrenmek istiyorum: İcra davası açmadan dosya masrafı adı altında benden para istemeleri yasal mı, eğer icra davası açılırsa dava açılmadan borcu ödemiş olmam ama yönetimin bana parayı geri göndermesi davaya itiraz edersem beni haklı yapar mı, borcu özellikle hukuk bürosunun hesabına göndermem isteniyor ama büro yönetimin yasal olarak vekilliğini yaptığına dair bir belgeyi benimle paylaşmıyor bu durumda başka bir mağduriyet yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

    1. icra takibi yapmadan 300 TL gibi bir rakamın istenmesi yasal olmadığı gibi ödenen paranı iade edilmesi sebebiyle itiraz ederseniz haklı çıkacağınızı da düşünüyorum

 38. İstanbul 33. İcra Dairesi tarafından maaş haciz yazısı geldi ve gelen tebligattaki tutar icra md.lüğü IBAN a ödendi. Ancak dosya infaz edilmedi, vatandaş uyap üzerinden e-imzalı olarak dosya kapak hesabı ve dosya infazı için dilekçe yazdım. E-imzalı dilekçem işleme alındı ama 24 gün geçmesine rağmen işlem yapılmadı. E-imzalı dilekçemin icra dairesince cevap verme süresi ne kadardır?

  1. Merhaba. İcra müdürlüğü kendisine gönderilen talepler için 3 gün içerisinde olumlu yada olumsuz karar vermek zorundadır ama, benim açtığım dava da bile dosya 8 ay sonra icra müdürlüğünden mahkemeye gönderildi. Gecikmeler normaldir. Bizzat giderseniz çözülecektir

 39. Merhaba 2018 yılında öğrenciyiz abi harçlığımız çıksın gidin konuşun yeter başka bişeye gerek yok diye çok zorlayarak götürüldüğüm güzellik salonundan 12 ay boyunca istediğim zamanlar da solaryum hizmeti almak amacı ile taahhüt imzaladım. İlk ay taksidini ödeyip 2 kez gittim. Çalışanların neden geldin der gibi bakmalarından sıkılıp gelmeyeceğimi beyan ettim hiç bir problem yokken hukuk bürosundan tehditler bulunduran bir haciz mektubu geldi. Bu durumda tüketici olarak haklarım nelerdir? Şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba. Almadığınız hizmetten ötürü sizden ücret talep edemezler. Takibe konulmadan tüketici hakem heyetine başvurup borcunuz olmadığını tespit ettirebileceğiniz gibi takibe girildikten sonra da itiraz ederek takibi durdurabilirsiniz.

  2. Av.haci çiçek mesaj atmis çadır int.istemis almamisiz hiç bilgim yok icra açılmış borcumu odemezsem icraya verilmisim bu mesaj ve aranarak tehdit ediliyorum ne yapabilirim çocuklar veya herhangi biri benim adımı vermiş mali almamissa bilemem ben ne ürün gördüm ne bilgi aldım benim cadirla ne alakam diperislr hiç bilgim yok gelen ürünü almamisim zaman emek ve gargo ücretini odeyecekmisim bu manevi şiddet baskı korkutmadir kalp hastasıyım ve duyunca msj okuyunca rahaysizlandim bu konuda lütfen bana yardımcı olun nasıl ve ne yapabilirim lütfen yardimci olun benim TLF nomu verip sipariş verip almayan her borca icra ile alacaklarını ozaman ben sizin TLF.int.siparis vereyim almadı gargo masrafı icra bu kanun bukadarmi boşta yazık bize lütfen bilgi

 40. Merhaba bir hukuk bürosu tarafından anneme açılan dosyanın ücreti 12.000₺ olan borç 30.000 küsür olduğu söyleniyor, anneme ve babama evinize hacze geleceğiz tarzından mesajlar ve aramalar geliyor. Bu aramalar avukat değil call center tarafından yapılıyor ne yapabilirim ?

 41. Merhaba . Bankaya kredi borcum vardı bir süre ödeyemedim avukata verilmiş avukata da bir kısım para gönderdim . Fakat yetersiz diyip beni sürekli arayıp telefonda bağırıyolarlar . Haciz işlemi başlatılacak diyorlar Ailemi arıyolar sürekli mesaj atıp beni rahatsız ediyolar. Sizce ne yapmalıyım artık psikolojimi bozdular. Lütfen yardımcı olun bana

   1. Sayın Mehmet Bey; Ben dediğiniz yaptım cimere yazdım sonra beni savcılıktan çagırdılar Genel Soruşturma Bürosunda hukuk bürosunun attığı 5 mesajıda silmemiştim hepsini tek tek gösterdim yakalama kararı çıkartılacak teslim olun gibi mesajları hepsini savcı beye gösterdim ayrıca annemin ve kız kardeşimi de arayıp tehditvari konuşmalar yapmışlardı kı kardeşime atılan mesajıda söyledim onlarında gelip ifade vermesini istedi. Size sorum Mehmet Bey tazminat davası açsam kazanır mıyım ve bu anlattıklarımdan hukuk bürosuna ne yaptırım çıkar.

     1. Merhaba Mehmet bey. Ben geçen yaz bir mağazada taksitli mobilya aldım. Taksitleri ilk başlarda düzenli ödedim sonra işlerimin bozulmasından dolayı 3 taksit geciktirdim. Bana borcumu ödemediğimden dolayı icra geleceğini söylediler hukuk bürosundan ben biraz süre istedim ya da taksitte bağlayın dedim ama hiçbir şekilde yanaşmadılar iki gün içerisinde haciz işlemi başlattığını söylediler ana borcum on bin gönderilen tebligatta 11.650 yazıyor telefonla görüştüğüm avukatlar önce 15.850 oldu bunuda ödemeseniz iki gün içerisinde dosyanız 18 bin olacak dediler. En son 14 bin liraya indirdiler ben sağda solda 12 bin buldum yatırdım 2 bin lirası kaldı bunun için bana biraz süre verin elime geçtiği zaman size getirecem senetlerimi alacam dedim. Ama kabul etmiyorlar ve dosyanızda size belirttiğimiz 18.000 bin üzerinde devam edeceğini söylüyorlar. Ve sürekli mesaj çekiyorlar arıyorlar ben aradığımda hiç dinlemiyorlar bağırıyorlar telefonumu engellediler. Ben ne yapmam gerekiyor bu durumda

 42. Merhaba tanımadığım biri tarafından avukat aracılıgla bana ilamsız icra takibi başlatıldı benim yurtdışında olduğumu 7 gün içinde itiraz edemeyeceğimi tahmin etmişler galiba bende erken dönüş yaptıgım için son anda itiraz ettim borcum yok diye sonra bimer üzerinden dolandırıcılık diye suç duyurusunda bulundum sonuç alabilirmiyim

 43. Merhabalar:
  İsmim Murat Eşimin ilk eşi zamanında olan bir senet borcundan dolayı. ben ödemek için avukatı barodan bulup aradım taahhüt vermeden aylık taksit şeklinde ödeyeceğimi belirttim. daha sonra eşim işten ayrılınca ödeyemedik. daha sonraları gün içinde icra geliyor geldi gelecek gibi taciz telefonları ve mesajları gelmeye başladı. Ben anlaşarak 1000 tl istediği parayı 750 tl olarak anlaştık. Fakat avukat iban numarası gönderdi Ben şehir dışında olduğumdan şirketteki bir arkadaşımı vakıfbanka gönderip avukatın hesap no suna yatırmasını istedim. Fakat arkadaşım gişe görevlisine belirttiği halde avukatın hesabına değilde, Dosyanın bulunduğu icra dairesinin hesabına yatırmış. Böyle olunca Hukuk bürosundaki çalışanmı avukatmı kimse artık beni aradı. Sesini yükselterek bağırarak çağırarak karşıdaki kişiyi hor ve küçümseyerek konuşmak, hakaret ederek ÖRNEK: (BANA BAK LAN AT KAFALI SANA 750 TL DEĞİL 10750 BORÇ TAKMAYAN ŞEREFSİZDİR) gibi konuşmaya başladı telefonumun kendi özelliği olan arama kayıt özelliğinden bütün konuşmalarını kaydettim.
  Bu durumda nasıl bir yol izlemem lazım.
  Yatırdığım para dosyamdan düşermi…
  Şimdiden çok teşekkür ederim….

 44. Mehmet Bey selamlar.ozel bir bankaya olan 1700 tl borcum nedeniyle hukuk burosu benim yerime babami aramis ve borcu siz odeyin denmis.ben kendilerine suc duyurusunda bulundum fakat takipsizlik karari verildi.calismadigim icin 2020 yilinin ocak ayinda odeyebilirim dedigimde ise aralik 30 a kadar sure taniyolarmis cunku haciz yola cikmis.boyle bir sure mi var?ailemle yasadigim icin evdeki esyalari haciz hakki var mi cunku benim ustume hicbir mal yok.yoksa tamamen goz korkutma midir?benim istedigim sadece biraz sureydi oysa.cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

 45. Merhaba bugün beni aradılar iki mağaza hesabim icralık olmuş iki bin lira ödemeniz gerekiyo dedıiler zaman isteyince evinize haciz memurunu göndereceğiz dediler snra bir numara aradı evinize geliyoruz icra memuruyum evde kimse varmı diye bana inandırıcı gelmedi hiç şikayet edecem haklımıyım sizce yoksa yanılıyor muyum

 46. Mehmet bey merhabalar bana şöyle bir mesaj geldi: SAYIN: SELIM T. TURKCELL A.S BORCUNUZUN ODEMESI YAPILMADIGINDAN DOLAYI DAVANIZ KESINLESMISTIR 23.12.2019 TARIHINDE HAKKINIZDA YAKALAMA KARARINIZ CIKARTILMISTIR. CAGRILDIGINIZ TAKDIRDE EN YAKIN ILCE EMNIYET MUDURLUKLERINE GIDEREK TESLIM OLMANIZ GEREKMEKTEDIR. IRT 0530 243 42 , bu 2 senelik turkcell e borcum dan dolayı geldi, böyle bişey mümkünmüdür? E devlete baktığımda böyle Bi karar göremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Merhaba numaradan anladım Ak.. Hukuk bürosu ben cimere yazdım savcılıkdan çağırdılar ifademi verdim savcı bey bu huzur Ve sükun bozma suçuna girer dedi kız kardeşime mesaj atmışlardı onuda ifadeye çağırdı

 47. Mehmet bey kalan 2000 mağaza borcumdan dolayı hukuk bürosundan çok TLF geldi iki defa erken kapamada fiyat almak istiyorum öbür gün yok eve geliyoruz diyorlar bugünde annem kefildi evin tapusunun fotosunu attılar WhatsApp dan tapunuz satışa çıkarılacaktır die yazdılar zaten maaş haczin var böyle birşey mümkün mü bu miktara

 48. Merhaba mehmet bey. İş bankası kresi kartinin borcu 3 ay gecikti. Yasal takio başlamış. Büro beni aradi 7 bin tl lik borcun tamamın kapanması lazım aksi halde maaş haczi konulacak dedi. Bende taksit yapın o şekilde odeyeyim dedom kabul etmediler. Ev haciz gelir bütün eşyaları kaldırırlar dedi. Neden taksit yapmıyorlar. Bilgi alabilir miyim

 49. Merhaba. 2016 yılında eşimin bi bankadan çektiği 10 bin liralık kredi borcu ve aynı bankadan aldığı 4 binlik kredi kartı borcu var. O zamanlar ödemeye başladık ancak bi süre sonra bazı durumlardan dolayı ödeyemedik. 2016 son aylarından beri maaşında haciz var. Bankaya gidiyoruz bizden borç çıktı avukatla anlaşın diyolar. Avukatla anlaşmaya çalışıyoruz borcunuz 24 bin diyo. Maaştan kesilen para borçtan düşmüyo. Faizin faizini kesiyoruz diyolar. Eve 2 3 defa icra geldi o seneden beri. Farklı farklı numaralardan aramaları cabası. En son 13 bin lira gönderin kapatalim borcu dediler ama 10 bin lira toplayabildik borç harç kabul etmediler. Ayın 25ine kadar gün vermişlerdi ama malesef kabul etmediler zamanda vermediler. Banka kabul etmiyo 10 bin lirayı diyolar ama bankaya gidiyoruz borç bizden çıktı diyolar. Napıcağımızı şaşırdık. Cimere şikayette bulundum konu hakkında ama heri dönüş olurmu bilmiyorum. Ne yapmamız gerekiyo ?

  1. şu durumda yapılacak birşey yok. vatandas.uyap.gov.tr adresinden dosyanızı kontrol edip kapak hesabına bakın. gerçek kapak hesabı neyse dosya odur. Yalnız şikayetlik bir durum yok burda

 50. İyi günler mehmet bey benim de x bir mağazaya borcum var. Ana borcum 6000 civariydi bunun 4500 lirasını maasimdan keserek tahsil ettiler. Kalan 1500 lira için bugün beni 2-3 defa arayip 31000 lira borcunuz dediler bugün haciz işlemi yapılacak evinize dediler. Ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim

  1. Avukatlık bürosu 5.000 tllik mağaza senet borcundan dolayı haciz geleceğini ve eşyalara el konulacağını evde kimse yok ise polis ve çilingir eşliğinde kapıyı açıp haciz uygulayacağını belirten mesajlar atıyor ve arayıp bu sözlü olarakta söylüyor olabilirmi bu

 51. merhabalar sayın av. Mehmet Değirmenci
  bir konuda hakkında danışmak istiyorum.
  2004 yılına ait bir telefon faturası borcundan dolayı icra takibi baslatılmış.ilk açılıs tarihi 2004 15 yıl geçmiş 2019 12. ayında dosya yenilenmiş ancak 2004 den beri herhangi ihtar yada baska bir uyarı almadım.tesadufen e devlet uygulamasında gordum bu zaman aşımı süresine girermi yada izlemem gereken yol nedir acaba.tesekkur ederim.

 52. Merhaba bugün saat 15.00 da evde olun icra memurları evde olmamanız halinde polis ve çilingir yoluyla kapınızı açaçaktır diye mesaj geldi. Bunun gerçeklik payı nedir? Ve bunu suç payı nedir ?
  Bilgilendirme için teşekkür ederim

  1. Merhaba. Genelde tehdit maksatlı oluyor. Mesaja pazar günü cevap verdim. Sanırsam gelen de olmamıştır. Bu mesaj sürekli atılmadıkça suç unsuru yoktur çünkü mesajdaki yazılanlar mümkün ve hukuki

 53. Merhaba benim bedaş ile kaçak elektrik ile ilgili icram başlatılmıştı benim olmadığına Dair dilekçe verdim ve olmadığım adrese tebligat yolladılar bunun içinde usulsüz tebligattan dolayı kendilerini şikayette bulundum ve davayı kazandım tekrar tebligat yolladılar olduğum adrese ve bende 7 gün geçmeden itirazda bulundum takip durduruldu 2018 de yapılan bi işlemdi 2019 un son ayında dosya takipsizlikten dolayı kapatıldı ama avukatlar ceza davası açtıklarını hapis el yargılanacağımı eve icra yapıcaklarını gibi gün aşırı msj cektiler bende savcılığa marjları göstererek şikayette bulundum bundan sonraki süreç nasıl olur acaba

  1. Merhaba. Gerekli herşeyi yapmışsınız zaten. Sizin artık yapmanız gereken bir şey yok. Mesajları savcılık değerlendirerek gerekirse ( gerekmeli) ceza davası için iddianame hazırlayacaktır

 54. Merhaba hocam iyi günler ben yaklaşık 2 sene once maagazadan telefon aldım telefon fiyatı 1250 TL ama ben taksit ile aldım bana 2420 TL ye geldi ve 3 ay ödeyemedim borcum 1600 TL iken 3150 oldu dediler 2 sene geçti simdi 5250 istiyorlar hiç uzlasma gelmiyorlae tehdit ediyorlar ne yapabilirim bu durum karsısında

 55. Merhaba benim bir avm den 250 TL lik borcum vardı ozamanlae küçüktüm ve unuttum o borç şimdi avukatlar arıyor 1500 dediler mesaj attılar hakkınızda yakalatma kararı çıkardık evinizde bulamadık falan neyse bunun 1000 TL sini ödedim 500 kaldı araya pandemi falan zaman girdi 500 ödeyemedim bugün aradılar borcunuz takibe gitti para sıfırlandı tekrar 1500 istiyorlar tehdit ediyor sen görürsün falan öyle birşeye hakları varmı

 56. Mehmet bey merhaba, kazanç ve gelirinizde artışı süresi içerisinde bildirmediğinizden dolayı hakkınızda icra ceza mahkemesinde 339.madde gereği hapsen tazyik davası açılacaktır mesajı gönderildi. Bu konuda ne yapmam gerekir.

  1. ilk defa böyle bir mesaj atan hukuk bürosu gördüm. Korkutma maksatlı biraz. Mal beyanında bulunduktan sonra kazancınız artmışsa yada atıyorum ev araba almışsanız icra dairesine bildirin diyor iik 339. maddesi. bu bildirilmezse ve kazancınız hala sizdeyse 10 gün, sizde değilse 1 ay hapis cezası vardır.

 57. Merhabalar avukat bey bundan 2 ay önce 2000 tl lik bir lazer epilasyon işlemi için bir güzellik merkezi ile anlaştık anlaşırken bana istediğin zaman iptal edebilirsin biz bi ilk seansına başlayalım dediler tek bir seansa girip seans ücretimi ödedim sonra iptal ettirmek istedim hem memnun kalmadım hemde maddi imkanım el vermedi 500 tl cayma bedelini ödeyeceksin dediler bana böyle birşey denmedi anlaşırken deyip telefonları engelledim bir hafta sonra hukuk bürosundan telefonlar almaya başladım 2650 tl ödemeniz gereken borç var saat 3 e kadar ödeyebilirseniz icranızı kaldıracağız ödeyemezseniz icrayı başlatacağız ve borcunuz artmaya başlayacak dediler ben ödeyemedim tabi ödemeyi de düşünmüyorum sonuçta tek seansa girip paramı ödeyip çıkmışım ve bana istediğim zaman bırakabileceğim söylenmiş ben bu süreçte ne yapabilirim 20 yaşındayım üzerime herhangi birşey yok aileme söylemek istemiyorum maddi durumumuz yok bunu ödeyebilecek bu süreçte nasıl bir yol izleyebilirim nasıl kurtulabilirim ben bu durumdan lütfen cevaplar mısınız?

  1. büyük ihtimalle senet takibi yapacaklar. Bu senet takibine karşı ödeme emri size geldikten sonra 5 gün içerisinde dava açarsanız kazanırsınız. Bu davayı kazanma ihtimaliniz yüksektir. Tebligat geldikten sonra iletişime geçerseniz tekrar yardımcı olmaya çalışım

 58. Mrb benim de bir sorum olacak cvp larsaniz sevinirim.TUM UYARILARA RAGMEN ODEME YAPMADIGINIZ TESPIT EDILMIS OLUP IIK 339 MADDESI GEREGINCE HAKKINIZDA HAPSEN TAZYIK KARARI CIKARTILACAKTIR.diye 2 dır eşimin tlf böyle bir msj geliyor hukuk bürosundan adam mi öldürdük hapis kararı çıkacak anlamadım borcumuz var 4 yılı aşkın süredir ödeyemiyoruz sadece 1 yere de değil iflas ettim geçimimi bile zor sağlıyorum bu IKK 339 maddesi nedir beni bilgilendiriseniz sevinirim.

  1. BEYANDAN SONRA MAL VE KAZANÇTA OLAN TEZAYÜDÜ BİLDİRMEYEN BORÇLUNUN CEZASI:
   (Değişik madde: 31/05/2005-5358 S.K./10.mad)

   Sonradan kazandığı malları veya kazancında ve gelirinde vaki tezayütleri bu Kanun mucibince bildirmeye mecbur olan borçlu makbul bir mazereti olmaksızın yedi gün içinde icra dairesine taahhütlü mektupla veya şifahi surette bildirmezse ve bu mal veya kazancı asıl veya bedel itibariyle mevcut olduğu takdirde, on gün; mal veya kazancını asıl veya bedel itibariyle makbul bir sebep olmaksızın elden çıkarmışsa, bir aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılır.

   Bu cezalara alacaklının şikâyeti üzerine karar verilir. Kişi, icra takibine konu olan borcu tamamen ödediği takdirde, bu ceza düşer.

  2. SAYIN AVUKAT MEHMET DEĞİRMENCİ lütfen sorumu cevaplarsanız sevinirim?
   SAYIN;…………..TURKCELL Yasal Takip Dosyanıza ait ödeme sağlamadınızdan dolayı 4102021 Nolu ‘UYAP E-HACİZ’ randevunuz BUGÜN (HACİZ İŞLEM SIRASI 3) saat 14:00-15:00 arasında planlanmış olup hacze kabil Mallarınızın kaldırılması için işlem talimatınız alınmıştır.İşlem öncesi bildirim sağlanmıştır.İşlem sırasında covıd tetbirlerinin alınması konusunda hassasiyetli olmasınızı dileriz.F……. S….. Avukatlik Ofisi 0850223…9-023228…. B273
   Fatura borcum var daha öncede taksitendirme yaptım bir kısmını ödedim yaklaşık 2500 tl kaldı pandemiden dolayı çalışamadım ve sürekli beni arıyorlar buna benzer bir çok msj atıp duruyorlar. Inanın napıcam hiç bilmiyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam gerekiyor

 59. Evve magazindan 2017 yilinda alışveriş yaptım taksitlerimi düzenli ödedim son taksitlerimi öderken mağaza iflas etti küçük bir büro açtılar taksitlerimizi oraya yatırdım ve bitirdim senetlerimi isteyince beni oyalayip vermediler sonra orasi da kapandı ve senetleri alacak muhatap bulamadım.Bugun ise o senetleri ciro edip bir başkasına satmışlar hukuk bürosundan 2 defa msj geldi borcunuz var saat 2 ye kadar ödeme yapın yoksa icraya vericez diye ben ödeme yapmadım 2 gün sonra tekrar msj geldi bu son ihtardir ödemenizi yapın diye bende ödedigim parayı bir daha ödemek istemiyorum ne yapabilirim?

 60. Merhaba avukat bey benim süperonline olan borcum varmış ve faizlerle 1800 tl olmuş bana hukuk bürosundan mesaj geldi borcunuza istinaden gün içinde haciz uygulanacaktır diye evde yoksanız bile polis eşliğinde kapı açılacaktır tarzında bir mesaj attılar aradım bende diyor ki bugün 5e kadar 1 ( bin) tl öderseniz durdururuz işlemleri diyorlar arkadaşını arayıp dosyayı geri getir diyecekmişler Bilgi verirmisiniz

 61. Merhabalar ben internet üzerinden idda oynadım yasal olduğu söylediler canlı destekte ama yasal değilmiş yatırdığım 100 tl ile canlı destek benim yerime kuponu oynadı ve bana kazandığımi söylediler ve benden dosya masrafı istediler ben istemedigimi söylediğim halde bana ödemem gerektiği ödemez sem avukat yoluyla alacaklarını söylediler 2 ay sonra bana mesaj atıldi +46727500217 bunun gibi 4 farklı numara dan Syn:Gaye ışılak hakkınızda yasa dışı bahis firması taradından 6.240 TLdava açılmıştır icra yoluna gidilmemesi için ödeme yapınız AYKAN HUKUK aksi taktirde icra işlemi başlatılacaktır. AYKAN HUKUK BÜROSU böyle mesajlar atti bunlar dolandıricimi e devletten hicbir dava açılmamıştır diyor nasil bir yol izlemem gerek lütfen yardımcı olurmusunuz oynadığım sitenin linki …..

  1. Bu kadar saçma bir sebep görmedim 🙂 Böyle bir şey olmaz. Ayrıca e devletten bakarken dava dosyalarım ayrı icra dosyalarım ayrı gözükür 2 yerden bakın. ama 1. Bu yasal değil 2 böyle bir şey olmaz. Dolandırmışlar hatta sizi

 62. Merhaba mehmet bey, ben henuz 3 aralık da yani iki gun once, issizlikten dolayi odeyemedigim bir borctan avukatlik oldum. Bu arada uyapdan baktim hangi tarihte icra dosyasi açılmış diye, Bana avukatlik oldugum gun, daha hic ihtar gondermeden ve beni aramadan ablami arayip, hakkim da tutuklama kararı çıktığını ve eve gelip ifademi alacaklarını ve ablamin imzasi olmadigi halde, ablama icra gondereceklerini söylemişler. Bu arada ben detay hali dan hali almistim onu odeyemedim uyap da 3000 yaziyor, avukat 6000 diyor bi de hapis karari cikmis hakkim da ve bu bilgiyu de dosya açıldığı gun ablama veriyorlar sizce ne yapmalıyım

   1. Merhaba bu gün iki kişi evime gelmiş biri avukat diğerini bilmiyorum kapıda eşime bir kağıt vermişler icra müdürlüğünden borcunuzu ödemeseniz evinizdeki eşyaları alcaz diye araştırdım avukat sahte evrak düzenlemiş kendi yazdığı A4 kağıdının üstüne icra müdürü diye imza atmış ben bu avukatı savcılığa şikayet edicem avukat ceza alırmı

   2. Merhaba avukat bugün yanında başka bir şahısla evime gelmiş kapıda eşime bir kağıt vermiş A4 kağıdına yazılı icra müdürlüğünden borcunuzu ödemezseniz gelip evdeki eşyaları alacağız son ihtar demiş ve icra müdürü yazmış yerine imza atmış bu sahteciliğe girermi avukatı sahte belgeden dolayı savcılığa şikayet edersem ceza alırmı

 63. Merhaba. Babam telekomdan bir hat almis ve borcunu odememis telekom da avukata vermis. Babam hatti alirken iletisim numarasi olarak benim numarami vermis. Avukat da bana babama atiyormus gibi borcluymusum gibi su numarali hattinizin borcunu odemedigini icra takibi baslatilacak diye sms atti. Ilk sms den sonra ben borclu degilim bana sms atmayin dememe ragmen farkli zamanlarda 3 kez sms atti. Son aramamda babaniz hatti alirken sizin numaranizi vermis bizde size ulasiyoruz bu msj gelecek tarzi konustu hukuk burosu calisani. Ne yapmam, nasil bir yol izlemem lazim?

  1. Telefon hattı sizin adınıza ise şikayet edin. Hukuk bürosu uyarmak için 1-2 mesaj atabilir. doğru olan da budur bence ama sürekli mesaj atmak icraya dahi vermeden mesajlara boğmak yanlıştır

 64. Ben turkcellden 2 tane telefon almistim.annem kanser tanisi koyuldugunda para lazim oldu odeyemedim icranin 1 maasimdan kesiliyo bitmedi daha 2nci icramada baslanmadi.Benibugun avukat aradi avukatta deil kendisi icra memuruymus beni dolandiriliciktan dava etmisler arama kararim cikmis hapis cezasi vermisler bole bisey olabilirmi moralim bozuldu

 65. Ben turkcellden 2 tane telefon almistim.annem kanser tanisi koyuldugunda para lazim oldu odeyemedim icraya verildi dosyanın biri baska avukata biri baska avukata verilmis telefon borcumun biri kesiliyor.bu bitmeden ikinceyede gecilmedi maasimdan kesiliyo bitmedi daha 2nci icramada baslanmadi.Beni bugun avukat aradi avukatta deil kendisi icra memuruymus beni dolandiriliciktan dava etmisler arama kararim cikmis hapis cezasi vermisler bende dedimki olsa oderim muhasebecimle gorustum 1ncisi bitsin 2nci icra dosyasina gecilek dendi karsimdaki biz sizi dolandirciliktan mahkemeye verildiniz yok aranmaniz cikti bole bisey olabilirmi moralim bozuldu cok olsa oderim zaten ama yok maasimdan kesiliyor 1nci dosya bittiginde 2nciye gecilcek ama tehtit edip duruyolar

 66. Merhaba bugun avukat tarafından aradım turkcell 1200 tl lik borç yüzünden bana sözünüzde durmadıgınız için dosyanız artık savcılığa devredilecektir denildi başka bir hacizim. Var maaştan düzenli kesiliyor savcılık ne alaka çözemedim yardımcı olurmusunuz kolay gelsin iyi çalışmalar

 67. TEBLIG olan Istanbul 18. 2019/26628 E sayili dosya borcunuzu belirtilen güne kadar ödemediginiz tespit edildiginden muhatap adina tespit edilenTÜM BANKA BLOKE, AKTIF SGK KAYDINA ,ARAÇ ve TAPU haciz islemleri BASLATILMISTIR. Bilgi icin 02129175966’i arayiniz.Bu msj geldi ne yapmalıyım? Hemen hemen 3 günde bir arıyorlar.

 68. Ben bizzat bu gibi yerlerde çalıştım ve gerçekten yapamadım çünkü vicdanı olan, insan olan para için bu işi yapamaz. Avukata devredilen dosyaları hiçbir bilgisi olmadan yalandan verilen yüzeysel eğitimlerle 19-20 yaşında iş arayan gençlere pirim karşılığında aratıyorlar yani siz çağrı merkezi çalışanları tarafından aranıyorsunuz.Ne bir yetkileri ne de bir bilgileri var kendilerine verilen scripten doğaçlama kurgu şekilde pirim almak için hiç acımadan bunları söylüyorlar. Hiçbiri avukat değil çoluk çocuk eğer ailenizden birini arıyorlarsa veya sizi devamlı arayıp mesaj yolluyorlarsa telefonları hiç açıpda sakın sakın muhatap olmayın hiç vakit kaybetmeden savcılığa başvurun, suç duyurusunda bulunun ve Baroya avukatı şikayet edin. Bu tacizin yasalarda yeri yok çünkü.

 69. Merhaba Mehmet bey,hukuk bürosu tarafından bana gönderilen mesajda;(icra dosyanız yenilenerek Ceza Mahmahkemesine şikayette bulunabileceğimizi,feragat ya da beraat hakkımızı kullanmayarak IIK 76. maddesi gereğince 1 ay ile 3 ay aralığında mahkumiyet isteminde bulunabileceğimizi bildiririz.). Hiçbir şekilde tahhüt vermedim.Ayrıca icra dairesine bir değil iki defa mal beyanı yaptım. Hukuk bürosunun iddia ettiği gibi bir dava açılması mümkün müdür? İlgi ve cevabınıza şimdiden teşekkür ederim.

 70. Avukat bey iyi günler, İstanbul da yaşamama rağmen tarafıma Sayın ilgili, örnek X plakalı araç ile avrasya tünelinden geçiş yapıldığı ve ücretin ödenmediği tespit edilmiştir. Ödeme yapılmaması durumunda borcunuz ile ilgili yasal işlemler başlatılacak olup detaylı bilgi almak için 02162281733 nolu numarayı arayabilirsiniz. CRIFALACAK
  Bu şekilde mesaj geliyor, hatta bugünde Ad&Gt isimli hukuk bürosundan hakkımda icra takibi başlatıldığı ile ilgili mesaj geldi. Yani ne benim aracım var ne üzerime kayıtlı hgs var, ne istanbulda yaşıyorum, atılan mesajlarda sayın diyip başkasının adını yazmışlar. Bu durumda ne yapabilirim. Teşekkür ederim şimdiden.

 71. Merhaba Mehmet bey; bir bankaya borcumu zamanında ödeyemedim,bankanın hiçbir uzlaşma talebi olmadığı gibi,ne yazıkki anlaşmakta mümkün olmadı.Sonuç olarak aleyhime sonuçlanan mahkeme kararının ardından,bankayı temsil eden hukuk bürosunun anormal rakamlardaki talepleriyle karşı karşıya kaldım.İlgili hukuk bürosu öncellikle İI339. maddeden başladı,bir müddet sonra İI340.maddeyi ileri süren mesajlar atmaya başladı,bir müddet sonra İI76.madde olarak madde yine değiştirildi. Son olarak bu mesajı size yazmama neden olan ensonuncu ileti aynen şöyle:İcra iflas Kanunun 331.maddesi(alacaklıyı kasten zarara uğratmak) uyarınca borç bakiyenizi ödemediğiniz için hakkınızda mahkeme süreci başlatılacaktır.İşlemleri durdurup uzlaşma sağlıyabilmek için dönüş yapınız. Şimdi yardımınıza ihtiyaç duyduğum sorumsa şu: Ne yapabilirim,ne yapmam gerek ?Gerçekten İIK 331.maddeden cezalandırılmam mümkün mü? Yazılarınızdan borçlunun borcunu ödeyemediği için hapse girmesinin sözkonusu olmağını biliyorum. Peki sizin yasanın ruhunu doğru olarak ve aydınlatıcı olarak izah etmenize rağmen, adında hukuk olan bürolardaki çalışanların bunun bilmemesi mümkün olabilirmi? Saygılarımla.

  1. Alacaklıya zarara uğratmak vs neredeyse hiç çıkmayan cezadır. Hukuk bürosu böyle mesajlar ile zorlama yoluna gitmeye çalışıyor. Sürekli SMS yada arama yapılması yanlış ve bu konuda şikayete gidilebilir. Ama hukuk bürosunun gerçekten bu davaları AÇMAYA hakkı vardır. Kazanmaya gelince somut sebep ve deliller gerekir

 72. Merhaba Mehmet bey, Bilgi ve birikimini paylaşabilen iyi ve güzel insanların olması,özverili çabalarla dayanışmanın en olağanüstü örneğini sunan sizin gibi hukukçuların varolması,farkındalık yaratmanız;emin olun ben ve benim gibi insanların yaşadığı bu zorlu süreçte derin bir minnatarlık ve saygıyı hakediyor. Sorularıma ya da sorulara
  verdiğiniz her bir yanıt için asla unutulmayacak vefa ve minnet hislerimi bilmenizi ister,çalışmalarınızda başarılar dilerim.

   1. 2017 yılında turkcel faturalı hattım vardi ve cihazda almıştım ödeyemediğim için avukatlık oldum cihazı ödüyorum bitti ancak simdi bana birde hat icin 2 aylık toplam 11 tl olan borca 700 kusur bir fatura çıkarmışlar öncesinde ise hiç bilgi verilmedi haberim bile yok ne yapmalıyım

 73. Mrb,10 yıl önce ölen babam için ozamanki sabit hatlı telefon için 300 tl borç varmış, bir hukuk bürosu tarafından arandım,borcun tamamını ödememi istediler,ben ise benim haricimde 3 mirasçı kardeşimin olduğunu ve benim payıma düşen kısmı ödeyebileceğimi söyledim.
  Karşı taraf benden başka hiçbir kardeşimden olumlu bir cevap alamamış ki tüm borcu benim ödememi yoksa icra vs. Uğrayacağımı söyledi.
  Ben ne yapmalıyım, kardeşlerimle konuşmuyoruz, hukuk bürosu ne zarar verebilir bana. 300 tl lik alacak için

  1. …alacak yönetimden aradıklarını borçu bugün ödemezsem hacze geleceklerini söylediler.üstelik babamı ve köy muhtarını da arayıp yarın icraya geleceklerini ve borçumu söylemişler babama dahesap numaralarını atmışlar.işin ilginç yanı dosyam takipsizlik sonuçu kapalı savcılığa suç duyurunda bulundum.ceza alırlar mı

 74. Sayın yetkili ben 2016 birine kefil oldum 2020de varlık fonundan icra geldi maaşım ve beni her aradıklarında beni kefil olduğum kişi diye adımı söylüyorlar acaba bankaya verilmiş telefon numarası üzerinden bana haciz gelmiş ola bilirimi böyle bişey olurmu telefon numarası benim ama başkasını yani her aradıklarında kredi çekeni soruyorlar ve bana telefon numaramdan icra koya bilirlermi

 75. SN…. Tüketici kanununa aykiri davranarak almadiginiz kargonuz sebebi ile firmanin olusan kargo gönderim bedeli ve zararindan dolayi faiz, avukat, vekalet ücreti, dosya masraflari eklenerek icra takibi baslatilacaktir. Bu asamada banka hesaplari, tasinir, tasinmaz mallariniz ve evinize icra maarifeti ile haciz islemi yapilabilir. Lütfen en kisa sürede bizimle 08:30 17:30 mesai saatleri icerisinde iletisime gecmeniz rica olunur. 0(212) 82Av. Haci …
  böle bir mesaj geldi bu şekilde almadığım bir ürün için dava edilebilirmiyim? bide size hesap numarası vercez oraya atın ürünün ücretini diyor yoksa 2000 tl ödemek zorundasınız diyor 1 sene gecti üzerinden

  1. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu tarz haberler bu ara sık sık soruyor. Tüketici kanununda böyle bir hüküm olmadığı gibi sizler 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Böyle mesajlara itibar etmeyin. Diyelim icra takibi başlatıldı. 1 itirazınıza bakar.

 76. Merhaba, ocak 2021de instagram dmden yazışarak ürün siparişinde bulundum. Kapıda ödeme secenegi ile. Ürün bana geldiğinde adreste bulunmadıgım için geri gitmiş ve satıcıya iade olmuş. Ancak dün tarafıma bir avukatlık bürosundan mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde icra haciz işlemi uygulanacaktıt diye bir mesaj geldi. Avukaktlık ofisini aradığımda Kargo size gelmiş siz kabul etmemişsiniz 95tl ödeme yapacaksınız diyorlar.
  Şimdi ben yapmalıyım. İstedikleri parayı vermezsem hukuki islem başlatabiler mi?
  Gönderilen smside kopyalıyorum.
  Sayin C……., mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Interaktif Hukuk Ofisi- Av. Gökhan Öz…… 021294…. http://www.inte…...

   1. Cyd dnz in başına gelen aynı banada geldi , Facebook tan gördüğüm bir ürünü istedim ve adresime gelmiş sonra bu ürünün sahte olduğunu düşündüm ve ürünü istemedim. Teslim almadım sonra interaktif hukuk bürosu av. Göktan özdemir adına bir bayan aradı oncesindede mesaj geldi hakkımda haciz davası açılacakmış o ürünün kargo parası ve av. Ucreti 93 tl vermem gerekiyormuş.. Bende vermemek için direniyorum, üründe sahte idi sonuç ne olur acaba ?

     1. Ayni hukuk bürosundan banada mesaj geldi, 2 sorum olacak bu şekilde hiçbir sozlesme olmadan icra büroları icra taleplerini nasil kabul edebiliyor, kisisel verilerimizi izniniz olmadan nasıl bu şekilde paylaşarak SMS alabiliyorlar
      Saygilarimla

     2. Herkes elinde hiçbir belge olmadan karşısındakini icra takibine koymak da Özgür. İcra müdürü elinde belge var mı diye soramaz

  1. Banada aynı kişiden aynı mesaj geldi. Hatta aynı ücret, tamamen dolandırıcılık, korudukları ve parasını almak istedikleri şirket zaten dolandırıcı

 77. merhabalar
  benım 3 bankaya borcumdan dolayı su an hacizlik oldum ve avukatlik ve varlik sirketleri is yerime maas hacizi gonderdiler. gondermelerinde bir sorun yok calisan oldugum icin ancak benim adima iki tane hat var biri ben digerini esim kulaniyor. hem maas hacizi cekilen avukatlik burosu hem de maas hacizinde sira beklemede olan her gun ya arama yapiyorlar ya da mesaj atiyorlar. benim cebe atmalarinda da sorun degil ama hanimin kulandigi hat a da geldiginde ben haimla basliyorum bu sefer kavga etmeye ve artik bu durumdan nerdeyse bosanma durumuna geldik . bunu nasil engeleye bilirim veya durdura bilirim. telefondan bilinmeyen aramalari esimin telefondan engeledim ama sms ler numera olarak degil direk isim olarak geldiginden engelenemiyor.

 78. merhabalar
  benım 3 bankaya borcumdan dolayı su an hacizlik oldum ve avukatlik ve varlik sirketleri is yerime maas hacizi gonderdiler. gondermelerinde bir sorun yok calisan oldugum icin ancak benim adima iki tane hat var biri ben digerini esim kulaniyor. hem maas hacizi cekilen avukatlik burosu hem de maas hacizinde sira beklemede olan her gun ya arama yapiyorlar ya da mesaj atiyorlar. benim cebe atmalarinda da sorun degil ama hanimin kulandigi hat a da geldiginde ben haimla basliyorum bu sefer kavga etmeye ve artik bu durumdan nerdeyse bosanma durumuna geldik . bunu nasil engeleye bilirim veya durdura bilirim. telefondan bilinmeyen aramalari esimin telefondan engeledim ama sms ler numera olarak degil direk isim olarak geldiginden engelenemiyor.

 79. Hocam cok sagolun. İyiki sizler varsonız. Bende de suan aynı sorum var. Av. Gö.. öz… hukuk bürosundan gelen mesaj. Şu Oruclu ramazan gününde Allah razı olsun.

 80. Hocam cok sagolun. İyiki sizler varsonız. Bende de suan aynı sorum var. Av. Gö.. öz… hukuk bürosundan gelen mesaj. Şu Oruclu ramazan gününde Allah razı olsun.

 81. Merhaba avukat bey benim bi bankaya kredi kartı borcum var yaklaşık 1 yıldır hiç ödeme yapamadım çalışmıyorum borcum hukuk bürosunda mesaj atıp arayıp duruyolar ama benim bi gelirim de üstüme herhangi bi mal varlığı da yok. Borcum takipte ama icra davası açılmamış. Sorum şu acaba ben bi işe girince mi maaşımdan kesinti yaparlar yoksa üstüme bisey olmadığında da icra yapabilirler mi

 82. Merhaba avukat bey benim bi bankaya kredi kartı borcum var yaklaşık 1 yıldır hiç ödeme yapamadım çalışmıyorum borcum hukuk bürosunda mesaj atıp arayıp duruyolar ama benim bi gelirim de üstüme herhangi bi mal varlığı da yok. Borcum takipte ama icra davası açılmamış. Sorum şu acaba ben bi işe girince mi maaşımdan kesinti yaparlar yoksa üstüme bisey olmadığında da icra yapabilirler mi

 83. öncelikle allah sizden ve sizin gibi vatandaşa karşılıksız destek veren hukukçulardan razı olsun.Ben 2000 li 2001 li yıllardan eski eşimin kullanmış oldugu bir telefon hattından dolayı 2 yıl içinde ara ara şenol hukuk diye bir hukuk bürosondan aranıyordum daha doğrusu mesaj atıyorlardı ancak en son 2 ay önce arayan bir elemanı borcum oldugunu ve indirimden yararlanıp bunu 175 tl olarak ödeyebileceğimi ve dekontu da kendilerine watsaap üzerinden atmam gerektiğini söyledi ve 4 gün içinde ödemem gerektiğini söyledi bende dediği gibi borcu ödedim dekonta ne için olduğunuda açıklama kısmında yazdım aradan 2 ay geçti bu sabah tekrar bana mesaj attılar ve bu seferde varlık şirketi ödeme tutarını kabul etmemiş bana uzlaşma mesajı atmışlar ödeme ve sulh diye içeriği olan bir mesaj lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz hakkınız da hukuki süreç başlamış olup acil ödeme için numara bırakmış nasıl bir yol izlemem gerek allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim.

 84. öncelikle allah sizden ve sizin gibi vatandaşa karşılıksız destek veren hukukçulardan razı olsun.Ben 2000 li 2001 li yıllardan eski eşimin kullanmış oldugu bir telefon hattından dolayı 2 yıl içinde ara ara şenol hukuk diye bir hukuk bürosondan aranıyordum daha doğrusu mesaj atıyorlardı ancak en son 2 ay önce arayan bir elemanı borcum oldugunu ve indirimden yararlanıp bunu 175 tl olarak ödeyebileceğimi ve dekontu da kendilerine watsaap üzerinden atmam gerektiğini söyledi ve 4 gün içinde ödemem gerektiğini söyledi bende dediği gibi borcu ödedim dekonta ne için olduğunuda açıklama kısmında yazdım aradan 2 ay geçti bu sabah tekrar bana mesaj attılar ve bu seferde varlık şirketi ödeme tutarını kabul etmemiş bana uzlaşma mesajı atmışlar ödeme ve sulh diye içeriği olan bir mesaj lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz hakkınız da hukuki süreç başlamış olup acil ödeme için numara bırakmış nasıl bir yol izlemem gerek allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim.

 85. Benim anneme bir mesaj geldi hıc bir sekılde anlamadık nedır acbaa bu? Tedarikçi firma ile yapmıs oldugunu online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satıs sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuzda devredilmiştir diyor anlamadm ama bu ne demek biz bir seyı onaylamadık ki

 86. Benim anneme bir mesaj geldi hıc bir sekılde anlamadık nedır acbaa bu? Tedarikçi firma ile yapmıs oldugunu online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satıs sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuzda devredilmiştir diyor anlamadm ama bu ne demek biz bir seyı onaylamadık ki

 87. Merhabalar, bana interaktif hukuk bürosu diye bir yerden mesaj geldi ve 5 ay önce bir internet alışverişi yaptigimi ve neden belirtmeden geri iade ettiğim için kargo ücretlerini ve dosya masraflarını ödemem gerektiğini odemedigim takdirde icra işlemi başlatacaklarını söylediler bununla ilgili mesafeli satış sözleşmesi dediler fakat bahsi geçen yerin dolandırıcı olduğunu ve ürünün dışında anlamsız birşey gönderdiklerini söylememe rağmen ödemeyi yapmam gerektiğini söylediler arkasına ödeme yaptım malesef ve bana dosya kapandı diye mesaj geldi fakat ibraname gondermediler muhtemelen sonunda yine dolandırıldım bu durumda ne yapabilirim

  1. Fazla ödediğiniz bir ücret varsa bunun için şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca e devletten dosyanız dahi açılmamıştır. İcra dosyalarım kısmına bakın orda belli olur. Bu ödenen ücret elbetteki boşa ödenmiştir. Çünkü böyle bir alacak hakları yok

 88. Merhabalar, bana interaktif hukuk bürosu diye bir yerden mesaj geldi ve 5 ay önce bir internet alışverişi yaptigimi ve neden belirtmeden geri iade ettiğim için kargo ücretlerini ve dosya masraflarını ödemem gerektiğini odemedigim takdirde icra işlemi başlatacaklarını söylediler bununla ilgili mesafeli satış sözleşmesi dediler fakat bahsi geçen yerin dolandırıcı olduğunu ve ürünün dışında anlamsız birşey gönderdiklerini söylememe rağmen ödemeyi yapmam gerektiğini söylediler arkasına ödeme yaptım malesef ve bana dosya kapandı diye mesaj geldi fakat ibraname gondermediler muhtemelen sonunda yine dolandırıldım bu durumda ne yapabilirim

  1. Fazla ödediğiniz bir ücret varsa bunun için şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca e devletten dosyanız dahi açılmamıştır. İcra dosyalarım kısmına bakın orda belli olur. Bu ödenen ücret elbetteki boşa ödenmiştir. Çünkü böyle bir alacak hakları yok

 89. Merhaba 1 hafta önce anlam veremediğim bi mesaj geldi telefonuma bi avukat tarafından Sayin ***** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz… gibi ben intenet yada kapıda ödeme alış verişlerimde hep nakit odelerim sadece bi defa instagramdan siparişi verdiğim esortman kapıdan geri döndü hastanede olduğum için edevletten baktım icralık bi durum yok şimdi ben ne yapmalıyım bana bi yol gösterebilir misiniz??

  1. Merhaba birşey yapmanıza gerek yok. Böyle bir alacak şekli yok. Bunu icraya bile koymazlar. Oldu ki koyuldu, bu defa sizin itiraz haklarımız var.

 90. Merhaba 1 hafta önce anlam veremediğim bi mesaj geldi telefonuma bi avukat tarafından Sayin ***** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz… gibi ben intenet yada kapıda ödeme alış verişlerimde hep nakit odelerim sadece bi defa instagramdan siparişi verdiğim esortman kapıdan geri döndü hastanede olduğum için edevletten baktım icralık bi durum yok şimdi ben ne yapmalıyım bana bi yol gösterebilir misiniz??

  1. Merhaba birşey yapmanıza gerek yok. Böyle bir alacak şekli yok. Bunu icraya bile koymazlar. Oldu ki koyuldu, bu defa sizin itiraz haklarımız var.

 91. Merhabalar ben bundan 6 ay evvel bir mont siparişi verdim 180 lira değerinde fakat yorumları okuyunca sitenin güvenli olmadığını anladım gece 23civari sipariş verdim ertesi günü iptal etmek istediğini yazdım cevap verilmedi gece mesajıma cevap yazdılar kargonuz yola çıktı diye bende dedim sevda kargoyla gönderim gelmesini istiyorm dedim şeffaf kargoları kal.amis ptt kargoyla gönderim dedim ben calisiyorum evde kimse olmaz ben ilçedeyim ptt alırım diye söyledim sonra kargo geri gitmiş şimdi beni arıyorlar int….. if avukatlık burasundan 100 lira kargo parası avukatlık ücretini ödemezseniz icraya vericez diyor benim aldığım sitenin ismi bile değişmiş bende n doylediginiz siteden alışveriş yapmadım ben dedim

 92. Merhabalar ben bundan 6 ay evvel bir mont siparişi verdim 180 lira değerinde fakat yorumları okuyunca sitenin güvenli olmadığını anladım gece 23civari sipariş verdim ertesi günü iptal etmek istediğini yazdım cevap verilmedi gece mesajıma cevap yazdılar kargonuz yola çıktı diye bende dedim sevda kargoyla gönderim gelmesini istiyorm dedim şeffaf kargoları kal.amis ptt kargoyla gönderim dedim ben calisiyorum evde kimse olmaz ben ilçedeyim ptt alırım diye söyledim sonra kargo geri gitmiş şimdi beni arıyorlar int….. if avukatlık burasundan 100 lira kargo parası avukatlık ücretini ödemezseniz icraya vericez diyor benim aldığım sitenin ismi bile değişmiş bende n doylediginiz siteden alışveriş yapmadım ben dedim

 93. Sayin B**** E**** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gök…. Öz.. 0******** http://www……….
  B028

  Diye bir mesaj aldim, yalniz siparis edilen urun ve gelen urun farkli oldugundan urunu almamistim, miktar 90-100 lira bir sey degil ancak bu bir dolandiricilik midir yoksa gercekten odemeli miyim bunu anlayamadim. Beni aydinlatabilir misiniz?

  1. Arkadas bu bedelin kargo bedeli ve avukat ucreti oldugunu, 93 lira istedigini ve go…. öz… e ait oldugunu soyledigi bir iban atti bana bu arada.

   1. YAPI KREDI BANKASI GOK…. OZ…..
    TR ************************** (IBAN) DOSYANIN KAPANMASI ICIN LUTFEN YUKARIDA KI IBANA 93 TL YATIRINIZ.
    INT….. HUKUK BUROSU
    B028

  2. Merhaba bir çok soruda sorulduğu ve cevaplandığı gibi böyle bir alacak şekli yok. ödeme zorunda değilsiniz.

 94. Sayin B**** E**** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gök…. Öz.. 0******** http://www……….
  B028

  Diye bir mesaj aldim, yalniz siparis edilen urun ve gelen urun farkli oldugundan urunu almamistim, miktar 90-100 lira bir sey degil ancak bu bir dolandiricilik midir yoksa gercekten odemeli miyim bunu anlayamadim. Beni aydinlatabilir misiniz?

  1. Arkadas bu bedelin kargo bedeli ve avukat ucreti oldugunu, 93 lira istedigini ve go…. öz… e ait oldugunu soyledigi bir iban atti bana bu arada.

   1. YAPI KREDI BANKASI GOK…. OZ…..
    TR ************************** (IBAN) DOSYANIN KAPANMASI ICIN LUTFEN YUKARIDA KI IBANA 93 TL YATIRINIZ.
    INT….. HUKUK BUROSU
    B028

  2. Merhaba bir çok soruda sorulduğu ve cevaplandığı gibi böyle bir alacak şekli yok. ödeme zorunda değilsiniz.

 95. 7 ay önce kabul etmediğim bir kargo için icra takibi başlatacağını ve hesap numarası veren mesajı aldım..int… hukuk bürosu avukat Gö… Öz…. den geldi…Kargo ihtiyacım olan zamanda gelmedi..22 gün sonra geldi..kabul etmedim…şimdi 40 tl kargo ücreti ve takip ücreti 93 tl ödemezsen icraya vereceğiz hesapların bloke evine haciz diyor…Mesafeli sözleşme imzalamadım..instegramda bir satış sitedinden verdiğim sparişti.ne yapmalıyım…

  1. Gonca hanım sorulan tüm sorular aynı. Yorumlarda da görebilirsiniz. Rahat olun. Böyle bir aacak talep edilemez. Edilse dahi itiraz edin.

 96. 7 ay önce kabul etmediğim bir kargo için icra takibi başlatacağını ve hesap numarası veren mesajı aldım..int… hukuk bürosu avukat Gö… Öz…. den geldi…Kargo ihtiyacım olan zamanda gelmedi..22 gün sonra geldi..kabul etmedim…şimdi 40 tl kargo ücreti ve takip ücreti 93 tl ödemezsen icraya vereceğiz hesapların bloke evine haciz diyor…Mesafeli sözleşme imzalamadım..instegramda bir satış sitedinden verdiğim sparişti.ne yapmalıyım…

  1. Gonca hanım sorulan tüm sorular aynı. Yorumlarda da görebilirsiniz. Rahat olun. Böyle bir aacak talep edilemez. Edilse dahi itiraz edin.

 97. av öz…. g… öz…. yerinden bana mesajlar geliyor eviniz haciz gelecek banka hesapları bloke edilecek ne yapmalıyım nolur bilgi verin

  1. Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zira hiç bir şey yapamazlar. Önce icra takibi yapmalılar.İcra takibi yaparlarsa itiraz hakkınız mevcut. Zaten ondan sonra da dosya bitiyor

 98. av öz…. g… öz…. yerinden bana mesajlar geliyor eviniz haciz gelecek banka hesapları bloke edilecek ne yapmalıyım nolur bilgi verin

  1. Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zira hiç bir şey yapamazlar. Önce icra takibi yapmalılar.İcra takibi yaparlarsa itiraz hakkınız mevcut. Zaten ondan sonra da dosya bitiyor

 99. Merhabalar;
  Bende ekim 2020 tarihinde Instagram da görmüş olduğum bir butikten begendigim hırka siparişini sayfalarında belirttikleri wahatsapp sipariş hattı üzerinden sipariş verdim, Ancak gelen urun farklı bir ürün olması nedeniyle kargoya teslim almadan anında iade ettim. Şimdi bana bir avukatlık bürosundan borcumu ödemediği takdirde haciz işlemi uygulanacağı yönünde mesaj geldi. Mesaj aynen şu şekildedir.

  ” Sayin FATMA ÇOLAK , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…… Hukuk Ofisi- Av. G… Öz… 021293… www w ……. com
  B028″
  Herhangi bir satış sözleşmesi imzalamadım iade için de bir ücret alınacağına dair tarafıma bir bilgi verilmemiştir. Üstelik sipariş oluşturduğum wahatsapp numarası da şu anda kullanım dışı. Yani kısaca dolandirildim ve alamadığım bir ürün için 93 TL bir para istenilmektedir avukatlık bürosu tarafından.
  Ne gibi bir işlem yapabilirim bilgi verirseniz cok sevinirim.

  1. Fatma hanım yorumlarda da görebileceğiniz bu mesaj bir çok kişiye gidiyor. itibar etmeyin. Böyle bir icra takibi başlatılırsa itiraz hakkınız mevcut. Bu yasal bir alacak değil

   1. Sayın admin bu yasal değilse icra takibi nasıl başlatılabılır. Onu anlamış değilim. Bu isimle 3 avukat var diğer ikisine denk geldim aradım. Sizede mi mesaj geldi. Bizimle ilgisi yok biz değiliz. Şeklinde bıkkın bir cevap aldım. Herkese gştmiş mesaj belliki biçok kişi aramış. Yasal değilse nasıl böyle bişey yapabiliyor. Hukukada açıkçası güvenim yok. Çok boşluklar var. Çoğu yerde dolandırıcı ceza almıyor kişiler zararıyla kalıyor ortada.

    1. Yasal değil ama yasak da değil. İcra takibi başlatılır ve borçlu itiraz etmezse dosya kesinleşir ve haciz konulur.

 100. Merhabalar;
  Bende ekim 2020 tarihinde Instagram da görmüş olduğum bir butikten begendigim hırka siparişini sayfalarında belirttikleri wahatsapp sipariş hattı üzerinden sipariş verdim, Ancak gelen urun farklı bir ürün olması nedeniyle kargoya teslim almadan anında iade ettim. Şimdi bana bir avukatlık bürosundan borcumu ödemediği takdirde haciz işlemi uygulanacağı yönünde mesaj geldi. Mesaj aynen şu şekildedir.

  ” Sayin FATMA ÇOLAK , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…… Hukuk Ofisi- Av. G… Öz… 021293… www w ……. com
  B028″
  Herhangi bir satış sözleşmesi imzalamadım iade için de bir ücret alınacağına dair tarafıma bir bilgi verilmemiştir. Üstelik sipariş oluşturduğum wahatsapp numarası da şu anda kullanım dışı. Yani kısaca dolandirildim ve alamadığım bir ürün için 93 TL bir para istenilmektedir avukatlık bürosu tarafından.
  Ne gibi bir işlem yapabilirim bilgi verirseniz cok sevinirim.

  1. Fatma hanım yorumlarda da görebileceğiniz bu mesaj bir çok kişiye gidiyor. itibar etmeyin. Böyle bir icra takibi başlatılırsa itiraz hakkınız mevcut. Bu yasal bir alacak değil

   1. Sayın admin bu yasal değilse icra takibi nasıl başlatılabılır. Onu anlamış değilim. Bu isimle 3 avukat var diğer ikisine denk geldim aradım. Sizede mi mesaj geldi. Bizimle ilgisi yok biz değiliz. Şeklinde bıkkın bir cevap aldım. Herkese gştmiş mesaj belliki biçok kişi aramış. Yasal değilse nasıl böyle bişey yapabiliyor. Hukukada açıkçası güvenim yok. Çok boşluklar var. Çoğu yerde dolandırıcı ceza almıyor kişiler zararıyla kalıyor ortada.

    1. Yasal değil ama yasak da değil. İcra takibi başlatılır ve borçlu itiraz etmezse dosya kesinleşir ve haciz konulur.

 101. Merhaba. Kapıda ödemeli ürün satan bir firma şu sözleşmeyi onaylatarak ürün gönderiyor. Sonra ürün teslim alınmadığında bir hukuk bürosu o malum mesajları cep telefonlarına gönderiyor. Sorularım :
  1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
  2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?

  DİKKAT: Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği TC. Kimlik Numarası, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini ………………Ticaret A.Ş FİRMA sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

  Müşterinin T.C. Kimlik numarası yanlış veya eksik ise yalan beyandan ayrıca dava açılacak olup, bu gibi durumlarda savcılıkdan onay görüşmesi için kullanılan telefon numarasının sahibinin T.C. kimlik numarası alınarak, o kişiye dava açılacaktır.

  Bu durumda Tüm avukat, dava hukuki borçlar ALICIYA aittir.

  1. 1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
   Böyle bir sözleşme saçmalıktan ibaret. Kesinlikle geçerli değil. Firmalar kafalarına göre istediklerini yazıyorlar
   2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?
   İtiraz etmezseniz her işlemi yapabilirler

    1. Size ödeme emri geldiği zaman itiraz edebilirsiniz. İtirazı size ödeme emrini gönderen icra dairesine yapacaksınız. Sitede itiraz için örnek dilekçe mevcut

 102. Merhaba. Kapıda ödemeli ürün satan bir firma şu sözleşmeyi onaylatarak ürün gönderiyor. Sonra ürün teslim alınmadığında bir hukuk bürosu o malum mesajları cep telefonlarına gönderiyor. Sorularım :
  1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
  2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?

  DİKKAT: Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği TC. Kimlik Numarası, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini ………………Ticaret A.Ş FİRMA sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

  Müşterinin T.C. Kimlik numarası yanlış veya eksik ise yalan beyandan ayrıca dava açılacak olup, bu gibi durumlarda savcılıkdan onay görüşmesi için kullanılan telefon numarasının sahibinin T.C. kimlik numarası alınarak, o kişiye dava açılacaktır.

  Bu durumda Tüm avukat, dava hukuki borçlar ALICIYA aittir.

  1. 1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
   Böyle bir sözleşme saçmalıktan ibaret. Kesinlikle geçerli değil. Firmalar kafalarına göre istediklerini yazıyorlar
   2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?
   İtiraz etmezseniz her işlemi yapabilirler

    1. Size ödeme emri geldiği zaman itiraz edebilirsiniz. İtirazı size ödeme emrini gönderen icra dairesine yapacaksınız. Sitede itiraz için örnek dilekçe mevcut

 103. Merhaba avukat bey. Ben şubat ayında Facebook ta bir ürün gördüm ürünü sipariş ettim ücret kargo teslimatında yapılacak şekilde. Ürünü göndermeden şeffaf kargo yada kontrollü kargo istedim. Ürün kargoya geldi şubeye vardım. Kargo görevlisi kontrollü kargo olmadığını ve ücreti ödeyince kargoya bakabileceğimi söyledi. Bunun üzerine firmayı 2 saat boyunca aradım hiç bir numaraları cevap vermedi. Mesaj attım cevap alamadım. Son mesaj olarak ürünü teslim almayacağımı geri iade göndereceğimi mesaj olarak kendilerine gönderdim. Kargo görevlisine durumu izah ettim ben bu ürünü göremeden teslim almam para ödemem iade gönderin diye. Kargocu tamam dedi. Dün bana http://ww w . C om/ tan msj geldi (Sayin OSMAN ALACA , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gö.. Öz… 021293… www . int…. c om
  B028) aynen bu bende aradım bana adreste bulumadığım için teslim edilmedi faturası kesilmiş, eğer alıcı ürünü göremediği için iade faturası kesse idi kargo sorun yoktu siz adreste olmadığınız için iade olmuş bunun için 20+20 kargo 52 masraf ücreti toplam 92 tl istedi. Bende kargo firmasını aradım bana öyle bir fatura olmadığı ve bunların para alabilmek için böyle bir şey yaptıklarını ve sakın inanmayın dediler. Şim ben ne yapmam gerekli bu parayı ödeyip kapatayım mı yoksa ödemeyip bekleyeyim mi bir bilgi vere bilir iseniz çok sevinirim. Bu gün öğleye kadar yatırmaz isem icra başlatacaklarını söylediler.

   1. Bu int….. hukuk burosu av. Gö…. adlı kişiden çok kişiye mesaj gitmiş. Aynı matbu yazı. Siz böyle bir borç olmaz diyorsunuz. Tamam kabul fakat bu kişide avukat böyle birşey hukuki değilse nasıl yapabiliyor. Sicil nosunu yine aynı mesaj gelen numaradan arayarak aldım. Doğru veya değil bilemiyorum. Bu kişinin gerçekte var olup olmadığını nerden teyit edebilirim. Varsa ismi kullanılıyo olabilirmi. Şahsı nereye şikayet edebilirim. Bahse konu olan ürünü alıp faturasını ödediğim halde ikidir hukuk büroları arıyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

    1. Böyle bir avukat var. Fakat mesajları atan o mudur bilemem. Numara da verilmiş. Arandığında evet böyle bir borcunuz var diyorsa Mesajlar da onun tarafından gönderilmiş sayılır. Cumhuriyet savcılığına şikayet edebileceğiniz gibi baroya da şikayet edebilirsiniz. Baroya şikayet ederseniz 300 TL kadar ücret ödersiniz. Savcılığa şikayetin bedeli ve masrafı yok.

 104. Merhaba avukat bey. Ben şubat ayında Facebook ta bir ürün gördüm ürünü sipariş ettim ücret kargo teslimatında yapılacak şekilde. Ürünü göndermeden şeffaf kargo yada kontrollü kargo istedim. Ürün kargoya geldi şubeye vardım. Kargo görevlisi kontrollü kargo olmadığını ve ücreti ödeyince kargoya bakabileceğimi söyledi. Bunun üzerine firmayı 2 saat boyunca aradım hiç bir numaraları cevap vermedi. Mesaj attım cevap alamadım. Son mesaj olarak ürünü teslim almayacağımı geri iade göndereceğimi mesaj olarak kendilerine gönderdim. Kargo görevlisine durumu izah ettim ben bu ürünü göremeden teslim almam para ödemem iade gönderin diye. Kargocu tamam dedi. Dün bana http://ww w . C om/ tan msj geldi (Sayin OSMAN ALACA , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gö.. Öz… 021293… www . int…. c om
  B028) aynen bu bende aradım bana adreste bulumadığım için teslim edilmedi faturası kesilmiş, eğer alıcı ürünü göremediği için iade faturası kesse idi kargo sorun yoktu siz adreste olmadığınız için iade olmuş bunun için 20+20 kargo 52 masraf ücreti toplam 92 tl istedi. Bende kargo firmasını aradım bana öyle bir fatura olmadığı ve bunların para alabilmek için böyle bir şey yaptıklarını ve sakın inanmayın dediler. Şim ben ne yapmam gerekli bu parayı ödeyip kapatayım mı yoksa ödemeyip bekleyeyim mi bir bilgi vere bilir iseniz çok sevinirim. Bu gün öğleye kadar yatırmaz isem icra başlatacaklarını söylediler.

   1. Bu int….. hukuk burosu av. Gö…. adlı kişiden çok kişiye mesaj gitmiş. Aynı matbu yazı. Siz böyle bir borç olmaz diyorsunuz. Tamam kabul fakat bu kişide avukat böyle birşey hukuki değilse nasıl yapabiliyor. Sicil nosunu yine aynı mesaj gelen numaradan arayarak aldım. Doğru veya değil bilemiyorum. Bu kişinin gerçekte var olup olmadığını nerden teyit edebilirim. Varsa ismi kullanılıyo olabilirmi. Şahsı nereye şikayet edebilirim. Bahse konu olan ürünü alıp faturasını ödediğim halde ikidir hukuk büroları arıyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

    1. Böyle bir avukat var. Fakat mesajları atan o mudur bilemem. Numara da verilmiş. Arandığında evet böyle bir borcunuz var diyorsa Mesajlar da onun tarafından gönderilmiş sayılır. Cumhuriyet savcılığına şikayet edebileceğiniz gibi baroya da şikayet edebilirsiniz. Baroya şikayet ederseniz 300 TL kadar ücret ödersiniz. Savcılığa şikayetin bedeli ve masrafı yok.

 105. Merhaba avukat bey
  Bana böyle bir msj geldi
  Sayin ARZU AKYÜZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….
  Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz.. 0212935…. ww w ….. C om
  B028

  Hiç alakam olmayan bir durumdur bu
  Msjdaki numarayı geri aradım. Karşıma çıkan bayandan detay istedim.
  Ayakkabı siparişi verdiğimi, kapıya gelen ürünü aldığımı ve ödeme yapmadığımı söyledi.
  🤣🤣🤣🤣
  Görevli kargocu parayı almadan paket teslim eder mi? Bu ne saçma iştir. Dedim.
  Kapıda ödeme yapmadığınızı kabul ediyorsunuz diye not alıyorum, dedi.
  Asla etmiyorum.
  Yetkili firma benimle iletişime geçsin. Bana sipariş verdiğime ve ödeme yapmadığıma dair kanıt sunsun, dedim.
  Ayrıca şu an iki ürün bekliyorum kapıma gelecek olan, ödeme yapmış olmasam neden sipariş vereyim, dedim
  Peki efendim, sizi firma arar, dedi ve tlfonu kapattı.
  Bu msjın açıklaması nedir, cevap verir misiniz lütfen.

 106. Merhaba avukat bey
  Bana böyle bir msj geldi
  Sayin ARZU AKYÜZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….
  Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz.. 0212935…. ww w ….. C om
  B028

  Hiç alakam olmayan bir durumdur bu
  Msjdaki numarayı geri aradım. Karşıma çıkan bayandan detay istedim.
  Ayakkabı siparişi verdiğimi, kapıya gelen ürünü aldığımı ve ödeme yapmadığımı söyledi.
  🤣🤣🤣🤣
  Görevli kargocu parayı almadan paket teslim eder mi? Bu ne saçma iştir. Dedim.
  Kapıda ödeme yapmadığınızı kabul ediyorsunuz diye not alıyorum, dedi.
  Asla etmiyorum.
  Yetkili firma benimle iletişime geçsin. Bana sipariş verdiğime ve ödeme yapmadığıma dair kanıt sunsun, dedim.
  Ayrıca şu an iki ürün bekliyorum kapıma gelecek olan, ödeme yapmış olmasam neden sipariş vereyim, dedim
  Peki efendim, sizi firma arar, dedi ve tlfonu kapattı.
  Bu msjın açıklaması nedir, cevap verir misiniz lütfen.

 107. Mrhb.lar.benım yon alısverış meekezıne 2008de borcum varmıs. Annem ve ben borclu olarak gozukuyoruz. Ustelıl e devlette baktıgımda adım hem kızlık soyadım hemde evlılık soyadımla gozukuyor. 2008 dosyası yalnız ben tahadsutte bulunmadım. Seneler sonra msj atarak rahatsız ediyorlar. 5tane msj atmıs avuk. Aon msjında hakkında tazyık hapsı acılacaktır dıyo. Ben be yapmalıyımmmm. Yardımcı olursanız cok sevınırım

 108. Mrhb.lar.benım yon alısverış meekezıne 2008de borcum varmıs. Annem ve ben borclu olarak gozukuyoruz. Ustelıl e devlette baktıgımda adım hem kızlık soyadım hemde evlılık soyadımla gozukuyor. 2008 dosyası yalnız ben tahadsutte bulunmadım. Seneler sonra msj atarak rahatsız ediyorlar. 5tane msj atmıs avuk. Aon msjında hakkında tazyık hapsı acılacaktır dıyo. Ben be yapmalıyımmmm. Yardımcı olursanız cok sevınırım

 109. Sayin ABDULLAH KUSCI , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int.. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz… 02129…. 8 w W w . ….. C om
  B028 bunu ödenek zorunda ıyım Mehmet bey saat 5 kadar vaktiniz var diyor

 110. Sayin ABDULLAH KUSCI , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int.. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz… 02129…. 8 w W w . ….. C om
  B028 bunu ödenek zorunda ıyım Mehmet bey saat 5 kadar vaktiniz var diyor

 111. Merhaba Mehmet bey sizleri canı yürekten tebrik ediyorum tek tek usanmadan halkımızın sorularına bir bir cevap vermişsiniz helal olsun size iyi ki varsınız. Benimde sormak istediğim bir konu var 2018 de bir mağaza zincirinden online olarak taksit ile toplam değeri 500 tl olan bir vantilatör aldım fakat yıl oldu halen 2021 ödeyemedim çünkü zor zamanlar geçiyoruz gerek dünya gerek ise Ülke olarak fakat baktığım zaman bu borç günümüzde 1850 tl olmakta fakat ben asıl borcum olan 500 tl i ödemek istiyorum ve inanın durumum çok kritik ne yapmalıyım teşekkür ediyorum.

 112. Merhaba Mehmet bey sizleri canı yürekten tebrik ediyorum tek tek usanmadan halkımızın sorularına bir bir cevap vermişsiniz helal olsun size iyi ki varsınız. Benimde sormak istediğim bir konu var 2018 de bir mağaza zincirinden online olarak taksit ile toplam değeri 500 tl olan bir vantilatör aldım fakat yıl oldu halen 2021 ödeyemedim çünkü zor zamanlar geçiyoruz gerek dünya gerek ise Ülke olarak fakat baktığım zaman bu borç günümüzde 1850 tl olmakta fakat ben asıl borcum olan 500 tl i ödemek istiyorum ve inanın durumum çok kritik ne yapmalıyım teşekkür ediyorum.

 113. Merhaba Mehmet Bey, bugün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum size, beni bilgilendirirseniz çok büyük iyilik etmiş olursunuz. Bundan aylar önce, en az beş ay önce instagram üzerinden bir ayakkabı siparişi verdim. Sonrasında firmayla ilgili çeşitli yorumları okuduktan ve güvenilir olmadığını anladıktan sonra siparişi teslim almadım, kapıda ödemeliydi. Bu sabah Hacı Çi… Hukuk Bürosundan mesaj aldım. Online alışveriş esnasında onaylamış olduğum satış sözleşmesi sebebiyle zarar tazmin bedeli olarak benden para istiyorlar. Büroyu aradığımda saat sabah 10’du. Parayı yatırmak için 12’ye kadar vaktim olduğunu söylediler. 150 tl borç, sicilinize işlenmesine değmez diyor hanımefendi. Ne yapacağım bilmiyorum, firmanın ne bir telefon numarası vardı ne de bir adresi, bu yüzden ürünü teslim almamıştım. Bana bir akıl verin lütfen, bu parayı ödemediğim takdirde ne olur?

 114. Merhaba Mehmet Bey, bugün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum size, beni bilgilendirirseniz çok büyük iyilik etmiş olursunuz. Bundan aylar önce, en az beş ay önce instagram üzerinden bir ayakkabı siparişi verdim. Sonrasında firmayla ilgili çeşitli yorumları okuduktan ve güvenilir olmadığını anladıktan sonra siparişi teslim almadım, kapıda ödemeliydi. Bu sabah Hacı Çi… Hukuk Bürosundan mesaj aldım. Online alışveriş esnasında onaylamış olduğum satış sözleşmesi sebebiyle zarar tazmin bedeli olarak benden para istiyorlar. Büroyu aradığımda saat sabah 10’du. Parayı yatırmak için 12’ye kadar vaktim olduğunu söylediler. 150 tl borç, sicilinize işlenmesine değmez diyor hanımefendi. Ne yapacağım bilmiyorum, firmanın ne bir telefon numarası vardı ne de bir adresi, bu yüzden ürünü teslim almamıştım. Bana bir akıl verin lütfen, bu parayı ödemediğim takdirde ne olur?

 115. Merhaba var olun dürüst insanlar Allah katında hakkını alacaktir beni hukuk bürosu maaş haczi yaptığı ve parası ödendiği halde sürekli adr sinize Hafize gelincek yoktutuklama kararı çıkarıldı al diye msjlar geliyo parasını maaasimdan aldıkları halde aşırı bunaldım ne yapmaliyim

 116. Merhaba var olun dürüst insanlar Allah katında hakkını alacaktir beni hukuk bürosu maaş haczi yaptığı ve parası ödendiği halde sürekli adr sinize Hafize gelincek yoktutuklama kararı çıkarıldı al diye msjlar geliyo parasını maaasimdan aldıkları halde aşırı bunaldım ne yapmaliyim

 117. Merhaba eşim bir giyim sitesinde mont aldı ve o istediği mont değildi şeffaf kargo da geldi mont çok dandik bir ürün dü eşime msj geldi o site bizi mahkemeye vermiş 96 tl ödemesiniz 8 bin tl dava açılır dediler ne yapmam gerek

  1. Ayşe hanım önce diğer mesajları okumanız gerek. Okursanız aynı dertten muzdarip soru sormuş sayısız insan ve verilmiş sayısız cevap bulacaksınız. Böyle bir borç YOK. Olmaz.

 118. Merhaba eşim bir giyim sitesinde mont aldı ve o istediği mont değildi şeffaf kargo da geldi mont çok dandik bir ürün dü eşime msj geldi o site bizi mahkemeye vermiş 96 tl ödemesiniz 8 bin tl dava açılır dediler ne yapmam gerek

  1. Ayşe hanım önce diğer mesajları okumanız gerek. Okursanız aynı dertten muzdarip soru sormuş sayısız insan ve verilmiş sayısız cevap bulacaksınız. Böyle bir borç YOK. Olmaz.

 119. Merhaba,
  Hukuk Bürosuna verilmiş borç odenmez ise ne gıbı bır sonucu olur… Kardeşimin borcu faizi ile ne kadar oldu bılmıyorum ama adresi degıstıgı ıçın bana msj geliyor… Ben de engelledim…. Ne mal varlığım var ne de ödeyecek durumum… Yardımcı olursanız sevinirim…

 120. Merhaba,
  Hukuk Bürosuna verilmiş borç odenmez ise ne gıbı bır sonucu olur… Kardeşimin borcu faizi ile ne kadar oldu bılmıyorum ama adresi degıstıgı ıçın bana msj geliyor… Ben de engelledim…. Ne mal varlığım var ne de ödeyecek durumum… Yardımcı olursanız sevinirim…

 121. Merhaba
  Bende internetten bir ayakkabı siparişi vermiştim ve güvenilir bir firma olmadığı söylendi kargo geldi almadım iptal ettim ama aylar sonra mesaj geldi aradım telefonda dolandırıcılık diye yazıyordu açmıyorum aynı numara bir gün yine aradı konuştum av.burosuydu kapattığım zaman tekrar dolandırıcılık diye yazıyordu. Sonra umursamadım ama böyle bir mesaj aldım

  Sayin ………….. , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…. Hukuk Ofisi-
  Böyle bir mesaj geldi ve yine arıyorlar güvenmediğim için açmıyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?

  1. Merabalar. Bu mesaj banada geldi. Ürünün paradını ödeyip teslim aldığım halde. Şirketin nosuna hiç bir şekilde ulaşılamıyor. Hukuk burosu şirket iletişimi paylaşamıyor. Güya imzalanan sözleşme yok. Sadece bu mesaj var. En sonunda çalışan diyorki 96 lira ödeseniz bişey olmaz.
   Aynı ürün için arayan ikinci hukuk bürosu buarada. 100 liraya kadar alçalan tayfa. Ödediğim ürüne ben niye takrar ödeme yapayım diyorum. 2. Kez sipariş etmişsiniz diyor. Ki etmedim.

 122. Merhaba
  Bende internetten bir ayakkabı siparişi vermiştim ve güvenilir bir firma olmadığı söylendi kargo geldi almadım iptal ettim ama aylar sonra mesaj geldi aradım telefonda dolandırıcılık diye yazıyordu açmıyorum aynı numara bir gün yine aradı konuştum av.burosuydu kapattığım zaman tekrar dolandırıcılık diye yazıyordu. Sonra umursamadım ama böyle bir mesaj aldım

  Sayin ………….. , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…. Hukuk Ofisi-
  Böyle bir mesaj geldi ve yine arıyorlar güvenmediğim için açmıyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?

  1. Merabalar. Bu mesaj banada geldi. Ürünün paradını ödeyip teslim aldığım halde. Şirketin nosuna hiç bir şekilde ulaşılamıyor. Hukuk burosu şirket iletişimi paylaşamıyor. Güya imzalanan sözleşme yok. Sadece bu mesaj var. En sonunda çalışan diyorki 96 lira ödeseniz bişey olmaz.
   Aynı ürün için arayan ikinci hukuk bürosu buarada. 100 liraya kadar alçalan tayfa. Ödediğim ürüne ben niye takrar ödeme yapayım diyorum. 2. Kez sipariş etmişsiniz diyor. Ki etmedim.

 123. Merhaba ttnet olan borcumdan dolayı icra müdürlüğünden arandım bugün evinize hacze gelinecektir diye sizce böyle bir şey mümkün müdür?

 124. Merhaba ttnet olan borcumdan dolayı icra müdürlüğünden arandım bugün evinize hacze gelinecektir diye sizce böyle bir şey mümkün müdür?

 125. Merhabalar ,internetten iki mont sipariş ettim .kargoyu alacağım zaman küçücük bir poşeti görünce dolandırıcılık olduğunu fark edip kargoyu almadım iade ettim.bugun bir mesaj aldım mesafeli satış sözleşmelerine uyulmadığı için tehditvari bir mesaj geldi .93lira odemezsem haciz olacakmış gibisinden.lutfen yardımcı olur musunuz.

  1. Lütfen önceki mesajları yorumları okuyun sayısız defa soruldu herkesten rica ediyorum lütfen lütfen lütfen önce yorumları okuyun

 126. Merhabalar ,internetten iki mont sipariş ettim .kargoyu alacağım zaman küçücük bir poşeti görünce dolandırıcılık olduğunu fark edip kargoyu almadım iade ettim.bugun bir mesaj aldım mesafeli satış sözleşmelerine uyulmadığı için tehditvari bir mesaj geldi .93lira odemezsem haciz olacakmış gibisinden.lutfen yardımcı olur musunuz.

  1. Lütfen önceki mesajları yorumları okuyun sayısız defa soruldu herkesten rica ediyorum lütfen lütfen lütfen önce yorumları okuyun

 127. Merhaba bana da bir mesaj geldi tedarikçi firma dosyayı hukuk bürosu na verdi diye senet yok imzalı beyan yok.sonuc ne olur
  Bilgi verirseniz memnun olurum.
  İyi çalışmalar

 128. Merhaba bana da bir mesaj geldi tedarikçi firma dosyayı hukuk bürosu na verdi diye senet yok imzalı beyan yok.sonuc ne olur
  Bilgi verirseniz memnun olurum.
  İyi çalışmalar

 129. Borcunun kime ve ne karşılığında, ne kadar, nezamana kadar olduğu dahi belirtilmeden, gönderilmiş bor mesaj. Böyle bir borcum olduğunu bilmiyorum ve tebligat yapılmdı.

  1. Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

 130. Borcunun kime ve ne karşılığında, ne kadar, nezamana kadar olduğu dahi belirtilmeden, gönderilmiş bor mesaj. Böyle bir borcum olduğunu bilmiyorum ve tebligat yapılmdı.

  1. Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

 131. Yaklaşık olarak 6 ay önce eşimin internet üzerinden satın aldığı 3 adet eşarbın istenen ürünün gelmemesi sebebiyle iade edilmiş ve bugün bu iadeden dolayı eşime böyle bir mesaj gelmiştir
  Sayin ………. – dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir. In…. Hukuk Bürosu 021…..3274 Av. Gö… Öz….ir Baro Sicil No: …22 www . in….. co m B028
  Aradığımızda hesabımıza 93 TL iade bedeli olarak ücret istenmektedir bu yasal mıdır mesafeli satış sözleşmesinde 14 gün cayma hakkımız yok mu nasıl bir yol izlenmeli

 132. Yaklaşık olarak 6 ay önce eşimin internet üzerinden satın aldığı 3 adet eşarbın istenen ürünün gelmemesi sebebiyle iade edilmiş ve bugün bu iadeden dolayı eşime böyle bir mesaj gelmiştir
  Sayin ………. – dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir. In…. Hukuk Bürosu 021…..3274 Av. Gö… Öz….ir Baro Sicil No: …22 www . in….. co m B028
  Aradığımızda hesabımıza 93 TL iade bedeli olarak ücret istenmektedir bu yasal mıdır mesafeli satış sözleşmesinde 14 gün cayma hakkımız yok mu nasıl bir yol izlenmeli

 133. Kocaeli de bir hukuk bürosu itirazda olan dosya ile ilgili sürekli abimi babamı arıyor. Ve bizim aile ilişkilerimize zarar veriyor. Bir eğitim kurumum vardı. Kurumu devrettim. Devir sözleşmesinde “tüm borç ve alacakları ile devredilmiştir.” İbaresi yer almakta fakat hala muhattap beni biliyor. Ona da tamam dedim gerekli açıklamayı yaptım. Ama beni aramıyorlar artık babamı annemi abimi arıyorlar. Bu noktada ne yapmalıyım ya gerçekten hergün bir kavga kıyamet kopuyor. Ve artık iş şiddete dönmek üzere bana bir akıl verin lütfen 😔

 134. Kocaeli de bir hukuk bürosu itirazda olan dosya ile ilgili sürekli abimi babamı arıyor. Ve bizim aile ilişkilerimize zarar veriyor. Bir eğitim kurumum vardı. Kurumu devrettim. Devir sözleşmesinde “tüm borç ve alacakları ile devredilmiştir.” İbaresi yer almakta fakat hala muhattap beni biliyor. Ona da tamam dedim gerekli açıklamayı yaptım. Ama beni aramıyorlar artık babamı annemi abimi arıyorlar. Bu noktada ne yapmalıyım ya gerçekten hergün bir kavga kıyamet kopuyor. Ve artık iş şiddete dönmek üzere bana bir akıl verin lütfen 😔

 135. merhaba ins cvp alabilirim soruma🤲🏻
  1 yil once instagram satisindan sweat siparis etmistim ptt kargo araciligiyla geldi kargo posetinin ucundan gordum verdigim siparis yerine bez parcasi gondermisler kargocuya bebnbunu istemiyorum dolandirici bibsiteymis dedim ve almadim .bugun telefonuma int….. hukuk burosundan bi msj ve hakkimda icra. takibi baslaticakmis aradigimda kargoyi teslim almadigim icin 93 tl para odemem gerekiyormus yoksa icra olacskmis.insanlar biz tuketiciyi hem dolandirmsk isterken urunu almadigim icin bide hskkimda icra mi baslatilacak bu nasil bi istir ne yapmaliyim lutfen bi akil verin cok saskinim

 136. merhaba ins cvp alabilirim soruma🤲🏻
  1 yil once instagram satisindan sweat siparis etmistim ptt kargo araciligiyla geldi kargo posetinin ucundan gordum verdigim siparis yerine bez parcasi gondermisler kargocuya bebnbunu istemiyorum dolandirici bibsiteymis dedim ve almadim .bugun telefonuma int….. hukuk burosundan bi msj ve hakkimda icra. takibi baslaticakmis aradigimda kargoyi teslim almadigim icin 93 tl para odemem gerekiyormus yoksa icra olacskmis.insanlar biz tuketiciyi hem dolandirmsk isterken urunu almadigim icin bide hskkimda icra mi baslatilacak bu nasil bi istir ne yapmaliyim lutfen bi akil verin cok saskinim

 137. Mrb benim öle bı durumum var lazer için imza attım gitmedim dava ettiler ödedim onu sonra imzami kullanarak başka dosya açmışlar para istyrlar imza benim değil napmam lazım sürekli mesaj alyrm

 138. Mrb benim öle bı durumum var lazer için imza attım gitmedim dava ettiler ödedim onu sonra imzami kullanarak başka dosya açmışlar para istyrlar imza benim değil napmam lazım sürekli mesaj alyrm

 139. Merhaba bana bugün böyle bir mesaj geldi Türk Telekom hat borcu yüzünden icra takibinde bulunan dosyanıza ödeme yapılmadığından tebligat adresinize icra ve muhafa işlemi yapılacaktır diye mesaj geldi altındada numarası var
  Türk Telekoma 1000 lira fatura borcum var vatandaş uyaptan baktım evrak işlemlerine icra dairesinden böyle bir işlem yapılmamış sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor bu avukatlık bürosunun bana attığı mesaj korkutma amaçlı olabilirmi bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  Daha önce başka yere borcumdan dolayı eve icra için geldiler icra çıkışı ve tutanağı vatandaş uyapta evraklarda gözüküyordu bunlarda sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor

 140. Merhaba bana bugün böyle bir mesaj geldi Türk Telekom hat borcu yüzünden icra takibinde bulunan dosyanıza ödeme yapılmadığından tebligat adresinize icra ve muhafa işlemi yapılacaktır diye mesaj geldi altındada numarası var
  Türk Telekoma 1000 lira fatura borcum var vatandaş uyaptan baktım evrak işlemlerine icra dairesinden böyle bir işlem yapılmamış sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor bu avukatlık bürosunun bana attığı mesaj korkutma amaçlı olabilirmi bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  Daha önce başka yere borcumdan dolayı eve icra için geldiler icra çıkışı ve tutanağı vatandaş uyapta evraklarda gözüküyordu bunlarda sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor

 141. Bir sipariş vermişdim internetden gelen üründe fatura yokdu bende almadan geri gönderdim ama tutanak falan tutturmadım zaten kargocu uyardı beni faturası yok dedi ürünü almadım bir müddet sonra dolandırıcı bir sayfa olarak ifşa edilmiş ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ama avukata büroya verilmiş msj attı icra İçin nasıl olacak bu konu

 142. Bir sipariş vermişdim internetden gelen üründe fatura yokdu bende almadan geri gönderdim ama tutanak falan tutturmadım zaten kargocu uyardı beni faturası yok dedi ürünü almadım bir müddet sonra dolandırıcı bir sayfa olarak ifşa edilmiş ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ama avukata büroya verilmiş msj attı icra İçin nasıl olacak bu konu

 143. Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

 144. Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

 145. Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

 146. Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

 147. Bir hukuk bürosundan icra davası hakkında TURKCELL BORCUNA ISTINADEN HAKKINIZDA YASAL ISLEMLER BASLATILMIS OLUP ; ADNIZA KAYITLI OLAN ARAC-TAPU HACZI VE TUM BANKA HESAPLARINIZIN BLOKE KARARI ISLEME ALINMIS , iKAMETiNiZE HANE HACZi YAPILACAKTIR . Bu şekilde bir mesaj babama ait olan tüm telefon numaralarına gönderildi itiraz ettik icraya çünkü icra gelecek bir şey yapmadık bugün o büro aradı ve itiraz edersek 3000 tl daha odeyecegimizi borcumuzun takibe alindigi için 600den 1200 TL’ye çıktığını söyledi babam bi kusurunun olmadığını anlatırken de yüzüne kapattı bu konu hakkında ne yapabiliriz

 148. Bir hukuk bürosundan icra davası hakkında TURKCELL BORCUNA ISTINADEN HAKKINIZDA YASAL ISLEMLER BASLATILMIS OLUP ; ADNIZA KAYITLI OLAN ARAC-TAPU HACZI VE TUM BANKA HESAPLARINIZIN BLOKE KARARI ISLEME ALINMIS , iKAMETiNiZE HANE HACZi YAPILACAKTIR . Bu şekilde bir mesaj babama ait olan tüm telefon numaralarına gönderildi itiraz ettik icraya çünkü icra gelecek bir şey yapmadık bugün o büro aradı ve itiraz edersek 3000 tl daha odeyecegimizi borcumuzun takibe alindigi için 600den 1200 TL’ye çıktığını söyledi babam bi kusurunun olmadığını anlatırken de yüzüne kapattı bu konu hakkında ne yapabiliriz

 149. İYİ GECELER MAĞDURUM VE ÜZGÜNÜM BUNDAN 3 YIL ÖNCE TV ALMIŞTIM. PANDEMİDEN DOLAYI TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMEDİM. NORMALLEŞMEYE GİRİLDİPİNDE EVE TEBLİGAT GELDİ HACİZ MEMEURUYLA BEN EK SÜRE İSTEDİM 10 GÜN 18 000 LİRALIK BORCUN 5000 LİRASINI ÖDEYECEĞİMİ SÖYLEDİM. ONLARINDA 5000 LİRASINI GETİRİP GERİSİNİ DETAKSİT YAPILACAĞINI SÖYLEDİ. 10 GÜNÜN SONUNDA 5000 İN YARISI VERDİM. GERİY YARISINI DA BİR HAFTA İÇİNDE VERECEĞİMİ SÖYLEDİM BİR YERDEN YÜKLÜ PARA GELECEĞİNE BORCUMU HEPSİNİ KAPATACAĞIMI SÖYLLEDİM AVUKATA. CUMA GÜNKÜ GELECEK PARANIN SALI GÜNÜ GELECEĞİNİ SÖYLEDİM AVUKAT KESİNLİKLE DAHAFAZLA BEKLEMEYECĞİNİ BORCUN ESKİ BORÇ ÜZERİNDEN OLACAĞINI ASLA İNDİRİM OLMAYACAĞINI BANA HAKARET EDEREK SES KAYITLARIMIN ALINDIĞINI 2 SAAT İÇERSİNDE POLİS VE KOLLUK KUVVETLERİYLE EVE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ AVUKAT. BÖYLE BİR HAKKI VAR MI HAFTA SONU HACCİZ OLUR MU. BU DURUMDAN DOLAYI PSİKOLOJİM VE ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU EŞİMDEN AYRI YALNIZ YAŞAMAKTAYIM .TAVSİYENİZ NEDİR LÜTFEN BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

 150. İYİ GECELER MAĞDURUM VE ÜZGÜNÜM BUNDAN 3 YIL ÖNCE TV ALMIŞTIM. PANDEMİDEN DOLAYI TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMEDİM. NORMALLEŞMEYE GİRİLDİPİNDE EVE TEBLİGAT GELDİ HACİZ MEMEURUYLA BEN EK SÜRE İSTEDİM 10 GÜN 18 000 LİRALIK BORCUN 5000 LİRASINI ÖDEYECEĞİMİ SÖYLEDİM. ONLARINDA 5000 LİRASINI GETİRİP GERİSİNİ DETAKSİT YAPILACAĞINI SÖYLEDİ. 10 GÜNÜN SONUNDA 5000 İN YARISI VERDİM. GERİY YARISINI DA BİR HAFTA İÇİNDE VERECEĞİMİ SÖYLEDİM BİR YERDEN YÜKLÜ PARA GELECEĞİNE BORCUMU HEPSİNİ KAPATACAĞIMI SÖYLLEDİM AVUKATA. CUMA GÜNKÜ GELECEK PARANIN SALI GÜNÜ GELECEĞİNİ SÖYLEDİM AVUKAT KESİNLİKLE DAHAFAZLA BEKLEMEYECĞİNİ BORCUN ESKİ BORÇ ÜZERİNDEN OLACAĞINI ASLA İNDİRİM OLMAYACAĞINI BANA HAKARET EDEREK SES KAYITLARIMIN ALINDIĞINI 2 SAAT İÇERSİNDE POLİS VE KOLLUK KUVVETLERİYLE EVE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ AVUKAT. BÖYLE BİR HAKKI VAR MI HAFTA SONU HACCİZ OLUR MU. BU DURUMDAN DOLAYI PSİKOLOJİM VE ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU EŞİMDEN AYRI YALNIZ YAŞAMAKTAYIM .TAVSİYENİZ NEDİR LÜTFEN BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

 151. Merhabalar ben bugün sabah saatlerinde bir resimli mesaj aldım mesajda davacı Victoria masaj salonu davalı yasal hat sahibi bilmem rendavu almışım görmediğim için dava açılmış sonra bir mesaj daha Gerekli Bilgiler Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyun Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup Aksi Takdirde İcra Yoluyla 18 bin 500 TL
  Olarak Tazminat Bedeli Ödersiniz
  Lütfen Kararınızı Bildirmenizi
  Rica Ederim
  Dava Dosya İptali Uzlaşma Bedeli
  2000tl
  Ve e devletten baktığımda dava dosyası yok Mehmet bey cevap yazarsanız sevinirim

 152. Merhabalar ben bugün sabah saatlerinde bir resimli mesaj aldım mesajda davacı Victoria masaj salonu davalı yasal hat sahibi bilmem rendavu almışım görmediğim için dava açılmış sonra bir mesaj daha Gerekli Bilgiler Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyun Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup Aksi Takdirde İcra Yoluyla 18 bin 500 TL
  Olarak Tazminat Bedeli Ödersiniz
  Lütfen Kararınızı Bildirmenizi
  Rica Ederim
  Dava Dosya İptali Uzlaşma Bedeli
  2000tl
  Ve e devletten baktığımda dava dosyası yok Mehmet bey cevap yazarsanız sevinirim

 153. Merhaba iyi günler bir sorum olacaktı bu mesaj bügün geldi adresimi de yazmışlardı sildim Sayın MUHAMMED GÜNDÜZ, Akbank T.A.S ‘a olan borcunuza istinaden nolu adresinize haciz işlemi tatbik edilmiştir. Meskeninizde bulunmamanız halinde çilingir temin edilerek menkulleriniz haczedilecektir. Bilgilerinize B273

 154. Merhaba iyi günler bir sorum olacaktı bu mesaj bügün geldi adresimi de yazmışlardı sildim Sayın MUHAMMED GÜNDÜZ, Akbank T.A.S ‘a olan borcunuza istinaden nolu adresinize haciz işlemi tatbik edilmiştir. Meskeninizde bulunmamanız halinde çilingir temin edilerek menkulleriniz haczedilecektir. Bilgilerinize B273

 155. Merhaba annemin telefon una borcu olmadığı halde hukuk bürosu ndan icra başlatılacak tır mesajı geldi ne yapmalıyım

  1. Borcun kime niçin geldiğini bilmiyoruz sonuçta. Hukuk bürosunu arayıp nedir bu dosya diye önce onu öğrenmeye çalışın

 156. Merhaba annemin telefon una borcu olmadığı halde hukuk bürosu ndan icra başlatılacak tır mesajı geldi ne yapmalıyım

  1. Borcun kime niçin geldiğini bilmiyoruz sonuçta. Hukuk bürosunu arayıp nedir bu dosya diye önce onu öğrenmeye çalışın

 157. Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. …. kargo…..barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

  Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. Bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

 158. Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. …. kargo…..barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

  Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. Bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

 159. Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. İzmir’den A… S… adlı bir avukat vekalet ediyormuş. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. A*** kargo ************* barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

  Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. İddia edilen borca ve fazine itiraz ettiğim halde bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

  1. elbette mümkün ama bir de olaya tersine bakın. Hakkı olmayan bir parayı ödediğiniz zaman başkasının hakkına giriyorsunuz. Çünkü bu defa böyle kimseler bu yaptıklarını yapmaya devam ediyorlar.

 160. Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. İzmir’den A… S… adlı bir avukat vekalet ediyormuş. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. A*** kargo ************* barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

  Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. İddia edilen borca ve fazine itiraz ettiğim halde bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

  1. elbette mümkün ama bir de olaya tersine bakın. Hakkı olmayan bir parayı ödediğiniz zaman başkasının hakkına giriyorsunuz. Çünkü bu defa böyle kimseler bu yaptıklarını yapmaya devam ediyorlar.

 161. Mrb sayın avukatım .benim size bir sarum olacak 2014 yılına ait 2040 TL Turkcell bircumuz bulunmakta bizi icraya vermişler ve elimize hiç tebligat gelmedi hep mesajla değişik hukuk bürolarına ait mesajlar icraya geliyoruz diye borcu 5600 çıkartmışlar su saatte geliryoruz araçlarla geliyoruz evde olun su saatte bekledik gelmediler yarın gelicez yine yok 10 gün geçti şimdi yine arıyorlar evde olun geliyoruz biz de psikoloji falan kalmadı uzlasalim ana parada diye arıyoruz 3600 vereceksiniz diyorlar benim durumum olsa zaten oderdim hiç bir şeyimiz yok eşimin bir sigortalı işi bile yok yapmamız gereken bilseler var mı yardımcı olursanız minnettar kalirim

  1. İcra dosyanız varsa önce icra dairesinden kapak hesabı yaptırın. Çıkan borç miktarına göre kendilerine dönüş yapıp pazarlığınızı yapın. Sürekli aramaya devam ederlerse şikayet hakkınız olduğunu zaten yazmıştım

 162. Mrb sayın avukatım .benim size bir sarum olacak 2014 yılına ait 2040 TL Turkcell bircumuz bulunmakta bizi icraya vermişler ve elimize hiç tebligat gelmedi hep mesajla değişik hukuk bürolarına ait mesajlar icraya geliyoruz diye borcu 5600 çıkartmışlar su saatte geliryoruz araçlarla geliyoruz evde olun su saatte bekledik gelmediler yarın gelicez yine yok 10 gün geçti şimdi yine arıyorlar evde olun geliyoruz biz de psikoloji falan kalmadı uzlasalim ana parada diye arıyoruz 3600 vereceksiniz diyorlar benim durumum olsa zaten oderdim hiç bir şeyimiz yok eşimin bir sigortalı işi bile yok yapmamız gereken bilseler var mı yardımcı olursanız minnettar kalirim

  1. İcra dosyanız varsa önce icra dairesinden kapak hesabı yaptırın. Çıkan borç miktarına göre kendilerine dönüş yapıp pazarlığınızı yapın. Sürekli aramaya devam ederlerse şikayet hakkınız olduğunu zaten yazmıştım

 163. Merhaba 2019 senesinde babamı kaybettik.reddi mirasta yapmadık o dönem böyle biseyden haberimiz bile yoktu.babam tarafından ölmeden bikac sene evvel Arcelikten beyaz eşya alınmış ve ölmeden önce hafızlık olmuş.Yil 2021 olmuş bana hukuk bürosunda icra dosyası için haciz işlemleri başlatılmıştır mesajı geldi.aradigimdada ana para 9 bin olduğunu 27 binden 11 bine kadar indir.eger bugun yarim ödeme dahi gerçekleştirisem ücreti 11 binden tahsil edecebileceklerini aksi takdirde dosyayi tebligat edip devlete vereceklerini ve ozaman incirindense yararlanamiyacagimi söylediler.lutfen yardımcı olurmusunuz.nasil bir yol izlemeliyiz?

  1. Babanızdan kalan bir miras yoksa ve tereke borca batıksa mirası otomatik olarak red etmiş oluyorsunuz. Bu arada tabiki önce icra dosyasını incelemenizde fayda var. Varsa tabi

 164. Merhaba 2019 senesinde babamı kaybettik.reddi mirasta yapmadık o dönem böyle biseyden haberimiz bile yoktu.babam tarafından ölmeden bikac sene evvel Arcelikten beyaz eşya alınmış ve ölmeden önce hafızlık olmuş.Yil 2021 olmuş bana hukuk bürosunda icra dosyası için haciz işlemleri başlatılmıştır mesajı geldi.aradigimdada ana para 9 bin olduğunu 27 binden 11 bine kadar indir.eger bugun yarim ödeme dahi gerçekleştirisem ücreti 11 binden tahsil edecebileceklerini aksi takdirde dosyayi tebligat edip devlete vereceklerini ve ozaman incirindense yararlanamiyacagimi söylediler.lutfen yardımcı olurmusunuz.nasil bir yol izlemeliyiz?

  1. Babanızdan kalan bir miras yoksa ve tereke borca batıksa mirası otomatik olarak red etmiş oluyorsunuz. Bu arada tabiki önce icra dosyasını incelemenizde fayda var. Varsa tabi

 165. turkcell süperonlineden 4x4lük tarife adı altında 24 ay tahütlü kullandım ve ödedim.sonra fatura ev internetine ayrı telefona ayrı fatura göndermeye başladılar beni kandirdılar kapatmadılar.uyduruk bir icra zarfı gönderdiler icra dairesinde itiraz ettim.icra müdürü dosya numarası filan yok anlamadım dedi.bir sene sonra cty gurup diye şirket mesaj atıp duruyor 4,5 mesaj oldu vay icraya geliyoruz yok banka hesaplarınıza el koyduk.e devlette ne borç gözüküyo ne davacı firma var sade icra dosyası diye bi tarih var.hiçmi itirazımız dikkate alınmıyor bu adam sadece 24 ay tahüt etmiş fazladan anlaşma olmadığı halde fatur gönderip zorla hizmet satmaya kalkmak para alamayıncada icraya vermek varmı böyle bir durum hukuka uygunmu bu.

 166. turkcell süperonlineden 4x4lük tarife adı altında 24 ay tahütlü kullandım ve ödedim.sonra fatura ev internetine ayrı telefona ayrı fatura göndermeye başladılar beni kandirdılar kapatmadılar.uyduruk bir icra zarfı gönderdiler icra dairesinde itiraz ettim.icra müdürü dosya numarası filan yok anlamadım dedi.bir sene sonra cty gurup diye şirket mesaj atıp duruyor 4,5 mesaj oldu vay icraya geliyoruz yok banka hesaplarınıza el koyduk.e devlette ne borç gözüküyo ne davacı firma var sade icra dosyası diye bi tarih var.hiçmi itirazımız dikkate alınmıyor bu adam sadece 24 ay tahüt etmiş fazladan anlaşma olmadığı halde fatur gönderip zorla hizmet satmaya kalkmak para alamayıncada icraya vermek varmı böyle bir durum hukuka uygunmu bu.

 167. SN.ZÜLFİYE CEYLAN/İSMAİL CEYLAN Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi için 0(216)234 01 71 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur.
  B273

  Bana da böyle bir mesaj gelmiş
  Beni bu konuyla ilgili kimse aramadı
  Ayrıca ben ve benim ailemden kimse böyle bir alış veriş yapmadı
  Bu durum karşısında ne yapmak gerek
  Saygılar iyi çalışmalar

 168. SN.ZÜLFİYE CEYLAN/İSMAİL CEYLAN Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi için 0(216)234 01 71 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur.
  B273

  Bana da böyle bir mesaj gelmiş
  Beni bu konuyla ilgili kimse aramadı
  Ayrıca ben ve benim ailemden kimse böyle bir alış veriş yapmadı
  Bu durum karşısında ne yapmak gerek
  Saygılar iyi çalışmalar

 169. İnternet ortamında zaten kaydın bulunan resmî kurumlara ait siteler dışında hiçbir yere kişisel bilgilerini verme. Verdiğin bilgilerin artık orta malıdır. Bilgi en kıymetli maldır. Pazarlanır. Gün gelir, senin bilgilerinle sahte fatura kesilir; gün gelir şirket kurulup batırılır; gün gelir ne olduğunu bilmediğin yerden icra takibi başlatılır;  yükü sana kalır.  İcra müdürlükleri imzalı senet ya da sözleşme bulunmadan başlatılan icra takiplerinden sorumlu olmalıdır.

  1. Mersis kaydı olmayan sosyal medya linklerinden alışveriş yapma. Oralara bilgilerini verme. HER ŞEY BURADA BAŞLIYOR. Hatta merakınızı gidermek ve eğlenmek için arayıp şöyle  diyebilirsiniz: “Ticaret Bakanlığından sorgulamak istiyorum. Vergi, sicil ve mersis numaranızı verir misiniz? Güvenilir bulursam sizi ben ararım.” Seyreyleyin şenliği. Verirler mi? Olabilir. Fakat yine de bilgilerinizi vermeyin. Çünkü size o resmî kayıtları kullanarak ürün göndermezler.

  2. İcralık olmayla ilgili bir mesaj  gelince herhangi bir yere şikayet etme. Sakin ol ve araştır. Panikleyip şikayete başlayınca sorun hemen düzelmiyor. Bu tür şikayetler bilgilerini karşı tarafa vermektir. Bu sefer onlar daha da hırçınlaşır ve gerçekten seninle uğraşır. Onlar, bir kişi değil, bir ekip.  Sen kendini kahraman, şövalye, Battal Gazi zannedersin. Kırk farklı yerden kırk yıl boyunca seninle uğraşırlar. Moral bozukluğu ve dikkat dağınıklığıyla aileni, iş ve arkadaş çevreni de kendinden uzaklaştırırsın.

  3. Cimer, Tüketici Hakları Heyeti gibi yerlere şikayet ne zaman söz konusu olabilir? Gerçekten icra takibi başlatırlarsa olur. Çünkü buralar için elinizde belge olmalı. Bir fatura belgedir. Kargo takip formu belgedir. İcra ödeme emri de bir belgedir. Dayanaksız, belgesiz oraları meşgul etmemek lazım. Üç mesaj, dört mesaj… Mesaj göndermeye devam ederlerse bu durum rahatsız etmeye girer. İşte o zaman BTK’ye şikayet edebilirsiniz. Fakat onlar kanunları sizden daha iyi bilir. Yaş tahtaya kolay kolay basmazlar.

  İnternetin olmadığı, yufkaya sarılı bir yumurtanın karnımı doyurduğu, bir tabak un helvasını iştahla yediğim, çamurda  çelik çomak oynadığım, akşam olunca başımı yastığa koyar koymaz uyuduğum günleri çok özledim. Yine öyle olmak için neleri vermezdim?

  Bu sitenin sahibi Avukat Bey’e teşekkür ederiz. İşini dürüstçe yapan herkese sahip çıkalım.

 170. İnternet ortamında zaten kaydın bulunan resmî kurumlara ait siteler dışında hiçbir yere kişisel bilgilerini verme. Verdiğin bilgilerin artık orta malıdır. Bilgi en kıymetli maldır. Pazarlanır. Gün gelir, senin bilgilerinle sahte fatura kesilir; gün gelir şirket kurulup batırılır; gün gelir ne olduğunu bilmediğin yerden icra takibi başlatılır;  yükü sana kalır.  İcra müdürlükleri imzalı senet ya da sözleşme bulunmadan başlatılan icra takiplerinden sorumlu olmalıdır.

  1. Mersis kaydı olmayan sosyal medya linklerinden alışveriş yapma. Oralara bilgilerini verme. HER ŞEY BURADA BAŞLIYOR. Hatta merakınızı gidermek ve eğlenmek için arayıp şöyle  diyebilirsiniz: “Ticaret Bakanlığından sorgulamak istiyorum. Vergi, sicil ve mersis numaranızı verir misiniz? Güvenilir bulursam sizi ben ararım.” Seyreyleyin şenliği. Verirler mi? Olabilir. Fakat yine de bilgilerinizi vermeyin. Çünkü size o resmî kayıtları kullanarak ürün göndermezler.

  2. İcralık olmayla ilgili bir mesaj  gelince herhangi bir yere şikayet etme. Sakin ol ve araştır. Panikleyip şikayete başlayınca sorun hemen düzelmiyor. Bu tür şikayetler bilgilerini karşı tarafa vermektir. Bu sefer onlar daha da hırçınlaşır ve gerçekten seninle uğraşır. Onlar, bir kişi değil, bir ekip.  Sen kendini kahraman, şövalye, Battal Gazi zannedersin. Kırk farklı yerden kırk yıl boyunca seninle uğraşırlar. Moral bozukluğu ve dikkat dağınıklığıyla aileni, iş ve arkadaş çevreni de kendinden uzaklaştırırsın.

  3. Cimer, Tüketici Hakları Heyeti gibi yerlere şikayet ne zaman söz konusu olabilir? Gerçekten icra takibi başlatırlarsa olur. Çünkü buralar için elinizde belge olmalı. Bir fatura belgedir. Kargo takip formu belgedir. İcra ödeme emri de bir belgedir. Dayanaksız, belgesiz oraları meşgul etmemek lazım. Üç mesaj, dört mesaj… Mesaj göndermeye devam ederlerse bu durum rahatsız etmeye girer. İşte o zaman BTK’ye şikayet edebilirsiniz. Fakat onlar kanunları sizden daha iyi bilir. Yaş tahtaya kolay kolay basmazlar.

  İnternetin olmadığı, yufkaya sarılı bir yumurtanın karnımı doyurduğu, bir tabak un helvasını iştahla yediğim, çamurda  çelik çomak oynadığım, akşam olunca başımı yastığa koyar koymaz uyuduğum günleri çok özledim. Yine öyle olmak için neleri vermezdim?

  Bu sitenin sahibi Avukat Bey’e teşekkür ederiz. İşini dürüstçe yapan herkese sahip çıkalım.

  1. Merhaba bu gün kardeşime şöyle bi mesaj geldi avukat arkadaştan

   Gerekli Evrak Bilgileri Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyunuz Aksi Takdirde Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup İcra Yoluyla 18 bin 500 Olarak Tazminat Bedelini Ödersiniz Kararınızı Bildirmenizi Rica Ederim

   Dava Dosya Kapama Uzlaşma Bedeli

   2000tl

 171. Suan yusuf muzaffer kayalar adina iban ve icra takibi altında msj aliyorum yaptigim alisveris yok globalsatis firması adina icra açılacağını oda ediyo aldigim ürün yok alıp iptal etigim söyleniyor dikkate almalimiyim yada bunun sonunda ne olur bilmiyorum bilgi verirmisiniz

 172. Sayin CENGIZ ASKIN – dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir. Dar… Hukuk Bürosu 02326089… avmucte….c.com B018 bana böyle bir mesaj gelgi

 173. Öncelikle iyi günler ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Ne yazık ki bende ödemelerimi yapamaz hale geldim ve icraya düştüm. Hukuk firması önce “…ödenmediği için icra takibi başlatılmıştır” diye mesaj attı. Şimdide “… şu tarihte ikamet ettiğiniz adresinize hacze gelinecektir” diye mesaj attılar. Ancak bu mesajları eşimede gönderdiler. Bana hukuk firması ismiyle geliyor mesajlar. Eşime ise bir avukatın kısaltılmış ismiyle geliyor. Ben eşimden birşey gizlemem durumumuzu zaten biliyordu ve sürecide biliyordu ancak bu mesaj olayı yüzünden uykuları kaçmaya başladı. Gecenin bir yarısı uyandığımda elinde telefon ağlarken buluyorum. Ya çocukların yatağını alırlarsa, ya laptopumuzu alırlarsa, ya televizyonumuzu alırlarsa…. kısacası peki şunu peki bunu alırlarsa diye sürekli düşünmeye başladı. Ister istemez bu gerginlik çocuklarımıza da yansıdı, geleceğiz dedikleri tarih yaklaştıkça, normalde ses çıkarmayacağımız güleceğimiz yaramazlıklara kızmaya başladık. Ellerinizden öper çocuklarımızın da büyük olanı 3 küçük olanı 1 yaşında.
  Kusuruma bakmayın çok uzun oldu. Sormak istediğim, bu davranışlarından yani Eşime de mesaj atmalarından ötürü hukuk firması hakkında suç duyurusunda buluna biliyor muyuz? Şimdiden zaman ayırdığınız için sonsuz teşekkürler.

  1. Evet suç duyurusunda bulunabilirsiniz fakat eşinizin kullandığı hat da sizin adınıza ise suç duyurusundan bir şey çıkmaz

 174. Adıma kayıtlı bir den çok icra dosyam var şu an maaşım 4 te 1 havuzlu diğerleri sırada bekliyor hukuk burolari benim kullandigim hattan ayrı adına kayıtlı olan fakat benim kullanmadigim 2 ayrı hatlara mesajlar yollayip duruyorlar evinize haciz islemi başlatılacaktır kilitli olan yerler zorla açılacaktır içerikli mesajlar 1. Sorum ben bu mesajlar icin Ne yapabilirim ?
  2.sorum maaşım 4 biri hafızlı iken evime de haciz uygulanırmi (ev kira)

  1. Belki bir çok kez söyledim yine söylemiş olayım. Maaşınızda haciz varken eve de gelinmesinde problem yok

 175. Merhaba. Dün eşimin avans hesabının asgari ödeme miktarını aksattığı gerekçesiyle bir hukuk bürosundan eşime ve bana icra başlatıldığına dair sms geldi (benim hattım da eşimin üstüne kayıtlı). Eşime banka tarafından herhangi bir ihtarname ulaşmadı, biz daha önce asgari tutardan daha fazlasını hesaba yatırmıştık nasıl olsa ordan kesiyorlar diye düşünüyorduk ama bankaya gidip sorduğumuzda hayır o sayılmaz her ay hesabınıza para yatırmanız lazım dediler ve ihtarname gönderdiklerini söylediler ama bize kesinlikle ulaşmadı, banka tarafından bilgilendirme sms’i yada arama da gelmedi. Bugün hukuk bürosu tarafından aranıp eğer bir hafta içinde borcu ödemezsek 2500 tl daha fazla ödersiniz dediler. 5 dakka sonra ayrıntılı bilgi almak için aradığımızda ise çok kaba konuştular, daha nazik hitap etmeye davet ettiğimizde ise “Etmiyorum, burası falanca hukuk bürosu benim ismim de şu git istediğin yere söyle” şeklinde cevap aldık. Biz bu durumda ne yapabiliriz? Çok teşekkürler.

 176. Hocam bana şu şekilde bir mesaj geldi ciddiye almalı mıyım? SN.(adim yaziyo) Hakkınızda icra takibi başlatılacaktır. Lütfen en kısa sürede hukuk ofisimizle iletişime geçiniz . 0(212) 963……. Av. Buse …AK B038

 177. Allah sizden razı olsun bilgilendirdiğiniz için sizin gibi işine kendine saygılı insan çok az bana bugün gelen mesajda hakkınızda icra takibi başlatılacaktır.diye sms geldi benim hiç bir yere borcum yok ne yapmalıyım teşekkürler

 178. Allah sizden razı olsun bilgilendirdiğiniz için sizin gibi işine kendine saygılı insan çok az bana bugün gelen mesajda hakkınızda icra takibi başlatılacaktır.diye sms geldi benim hiç bir yere borcum yok ne yapmalıyım teşekkürler

 179. Merhaba ben de bugün bir msj aldım. “BURADAPKTLM “ diye geliyor msj . İçeriğinde adım soydm yazıor …….barkodlu dosyanız icra takibi icin hukuk bürosuna aktarılacaktır yazıor.! Ne olduğunu dahi bilmiyorum avukat bir arkadasım dolandırıcılık sms i oldugunu söyledi..

 180. Merhabalar.Dün bir hukuk bürosundan bir mesaj aldım.Miras bırakanınız………anın filanca varlık yönetim a.ş ye olan borcu nedeniyle icra takibiniz başlamıştır şeklinde.Bahsi geçen kişi babam 5 yıl önce vefat etti.Bugüne kadar böyle bir şeyden haberimiz yoktu ayrıca biz 4 mirasçıyız ve sadece bana mesaj gelmiş onlara değil. Şimdi sanırım bir arsa satışı olmuş ve babama bir pay düştüyse bunu mu almak için ben anlayamadım.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum açıkçası.Kendim öğretmenim ve bana bize de öyle mesajlar geliyor bazen dikkate alma diyorlar ancak neyle karşılaşacağımı bilmiyorum ve aramamı söyledikleri numarayı da aramadım.Bir yol gösterirseniz çok minnettar kalırım.Saygılarımla

  1. Şimdilik bir şey yapmanıza gerek yok. e devletten icra dosyalarım kısmında yeni bir icra dosyası görmedikçe sorun olmaz.

   1. Merhaba bana içra takibi başlatılmış ne yapmam gerekiyor 2018 yılında bot sipariş ettim kargo gelmedi iyade etmiş ve bu konuda 120 lira ödeme yaparsanız içra takibi başlatılmıyacak denildi ödemeyi kabul etmedim hizmet almamışım ürün elime geçmemiş içra takibi başlatılmış yardımcı olursanız çok sevinirim

 181. Merhaba annem 2018 de vefaat etti türktelekom borcu olduğu söylendi biz bu borcu ödedik odememize ragmen kardeşimle bana icra takibi baslayilicakmia karhan hukuk bürosu diye bi yer 2014 yılında diyolar sonra 2018 diyolar ne dedikleri belli değil iki saatte kadar 5000 borcu 800 öderseniz kapatican diyolar dolandırmak istiyolar bide tehditi konuşmalar var yardımcı olabolirmisini ne yapmamgerrkiyo

  1. Böyle bir borç yoksa korkulacak bir durum da yoktur. Ne zaman ki iş icralık olur o zaman itiraz haklarınız var tabiki

 182. Eve gelip geri giden kargo için bana icra takibi başlatıldığını söylediler ama e devletten baktığım zaman herhangi bir dosya görmüyorum ne yapmam gerekiyor sırf Bi kargoyu almadım diye dava mı edildim şimdi yani anlamış değilim

 183. Merhabalar iyi günler size bir sorum olacaktı.Benim kimliğimi kullanıp internetten alışveriş yapmışlar ve icra takibi başladı diye mesaj geldi ve ben ödedim bu borcu icra takibi düşer mi?

 184. Merhaba turkcell ile bir yıllık taahhütum vardı faturayı bir gün geciktirmek 89 TL olan fatura bedeli 132 TL olarak ödemek zorunda bırakıldım taahhüt bitsin diye sabırla bekledim bittiği gün başka firmaya geçtim dört ay hiç aramadım turkcell tarafından sonrasında adıma fatura işlemeye devam ettiğini öğrendim şimdi beni icraya verdiler kullanmadığım İnterneti parasını icra yoluyla almak istiyorlar benim hiç bir yasal hakkım yoktu bunlar bu şekilde bizleri dolandırmadan gözmü yumacağız

 185. Mrblar maslak hukuk bürosundan 31.03.22 tarihinde 0 5525694893 no’dan mesaj geldi teslim alınamayan kargonuz sebebiyle firma icra takibi başlatıldı cevap vermezseniz icra takibi başlayacak denildi akabinde02129353242 telden hukuk uzlaştırmadan elif Hanım diye biriyle görüştüm bana 0 544 904 78 62 kod gönderdi hasan tayfun çelebioğlu adına 240 TL EFT ödeme yaptım mağduriyetimin giderilmesi ve nasıl para iademin yapılmasını alabilirim

 186. Mrblar 31.03.22 tarihinde 0 5525694893 no’dan mesaj geldi teslim alınamayan kargonuz sebebiyle firma icra takibi başlatıldı cevap vermezseniz icra takibi başlayacak denildi akabinde02129353242 telden hukuk uzlaştırmadan elif Hanım diye biriyle görüştüm bana 0 544 904 78 62 kod gönderdi hasan tayfun çelebioğlu adına 240 TL EFT ödeme yaptım mağduriyetimin giderilmesi ve nasil para iademin yapılır maslak hukuk uzlaştırmadan elif kenan kaan busra hepsinden şikayetçi oldum

 187. 2020’de resmî yollardan siparişi alınmamış bir ürün için gönderim yapılmış. Adımı yazmışlar. Şehrimi yazmışlar. Açık adresim, telefonum yok. P** kargoyla gelmiş, gitmiş. Takip formunda R****** adlı bir firma adı görünüyor. Yetkilisi belli. Aradan 6 ay geçiyor, başka bir firma ve yetkilisi bana kargo bedeli adıyla ilamsız icra takibi başlatıyor. B****   €***** adlı bir şirketin sahibi H******  ¥******* adlı bir kişi @*******   $*** adlı birine vekalet vermiş ve P** kargoya ait bir kargoyu A*** kargoya ait gösterip ilamsız icra takibi başlatmış. Gerekçe: kargo bedeli.   Elbette hemen itiraz ettim. İcra takibi durdu. Fakat evdekilerin bunlarla uğraşılmaz, öde gitsin zorlamalarına uyarak itiraz ettiğim halde icra müdürlüğü hesabına istenen parayı, vekalet ücretini, ıvır zıvırı ödedim. Fakat bu sefer de aldatılmışlık hissiyatı ve devlet kayıtlarında icraya verilmiş bir memur olarak görünmem beni rahatsız etti. Çünkü ben hayatım boyunca borçlu kalmış birisi değilim. Her zaman peşin ödeme yaparım. Kredi kartına taksiti bile sevmem. Bu can sıkıntısıyla Tüketici Hakem Heyetine dilekçeyle başvurup şikayet ettim. Muhatabımın vergi numarasından ve icra dosyasına eklenen vekaletnameden her bilgiye ulaşmam mümkün oldu. Savunma istendi. İhtarname gönderildi.  Cevap bile veremediler. Haklı çıktım. Herhangi bir alışveriş gerçekleşmediği tespit edildi. Bana dava açma, onları icraya verme hakkı doğdu. Ben de  evrakta sahtecilikten, haksız kazançtan, onurumu aşağılamaktan, resmî kurumları çıkarları  için aldatmaktan dava açmayı düşünüyorum. Hem vekalet verene hem vekil olana. Ortada fatura yok. İmza yok. Senet yok. Sözleşme yok. Müdürlük böyle bir dosyayı nasıl kabul etmiş, anlamakta zorlanıyorum. P** kargoya ait bir evrakı A*** kargoya ait göstererek resmî yazıda sahtecilikten, haksız icra takibi başlatarak onur ve itibarımı tahkir etmekten ve kurumları haksız yere meşgul etmekten, meşgul edilmesine imkan vermekten dava açacağım. Hukuken herhangi bir mahzuru var mıdır?

  Bununla birlikte şimdi de G*****   $**** adlı başka bir firma aylardır benim haklı çıktığım ve B****   €****** adlı firma ile vekilinin haksız çıktığı o takip formunu bahane edip dosyanız K******* H***** Bürosuna devredilmiştir, şeklinde sürekli mesaj gönderiyor. Suç işliyorlar. Savcılığa şikayet ettim. Ben ödeyip kurtuldum, derken bu mesajların gelmeye devam etmesi beni daha çok yıprattı. Aradım. Konuştum. Durumu anlattım. Hak veriyorlar. Fakat mesaj göndermeye de devam ediyorlar. Bu kararımda bunun da etkisi oldu.

 188. HAKKINIZDAKI ICRA TAKIBINDEN DOLAYI ADINIZA KAYITLI TEKIRDAG SARAY KEMAL MAH 27 PARSEL TAPUNUZUN SATIS ISLEMLERINE BASLANMISTIR. SATIS HARC VE MASRAFLARI ODENMIS OLUP DOSYA BORCUNUZA EKLENMISTIR. SATIS ICIN YAPILACAK SATIS ILANI, TELLALIYE, VE TEBLIGAT MASRAFLARI DA AYRICA BORC BAKIYENIZE EKLENMEDEN ONCE VE ICRA IFLAS KANUNUN 123. ILE 136. MADDELERI GEREGINCE TAPUNUZUN SATISI YAPILMADAN ONCE ACIL IRTIBATA GECINIZ. MAS HUKUK..diye mesaj atıyor her gün. Ne yapmalıyım hocam

 189. Merhaba bende aynı durumdan müzdaribim ve size birşey sormak istiyorum. 9 Ay önce bir mağazadan alışveriş yaptım. Fakat pandemi olduğu için taksitlerimi ödeyemedim eşimlede ayrıldım ve cok zor durumda kaldım. Fakat borcum 15 bin olmasına rağmen 9 ayda faiziyle 36 bin lira olduğunu söylediler ve bana sözleşme imzalatmak istediler imzalamadım. Evime haciz geleceğini söylediler gecem gündüzüme karıştı ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum süreklide arıyorlar merak ettiğim bu faize itiraz edebiliyor muyum böyle bir madde var mı?

  1. elbette faize itiraz edebilirsiniz. Özellikle tüketici işlemlerinde uygulanacak faiz miktarı bellidir. Kafasına göre faiz uygulamışsa itiraz edebilirsiniz

 190. Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ediyorum

  Gerekli Bilgiler Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyun Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup Aksi Takdirde İcra Yoluyla 25bin TL Olarak Tazminat Ödersiniz Lütfen Kararınızı Bildirmenizi Rica Ederim

  Dava Dosya İptali Uzlaşma Bedeli

  2000tl
  Tarafıma WhatsApp üzerinden böyle bir mesaj geldi ne yapmalıyım

 191. Teşekkür ederim çok faydalı bir bilgilendirme..daha bu gün benim telefonuma ;SAYIN TC VATANDAŞI…DİYEREK ,HİÇ KULLANMADIĞIM BİR CSM NO YAZARAK ,KAPATILMAYAN FATURA BORCUMDAN DOLAYI İCRA DAVASI AÇILDIĞINI…MESAJI TAM OKUMAK İÇİN açmam verekiyorfu..mesaj geldi.mesajı açmadım..makalenizden çok faydalandım.

 192. Merhaba kolay gelsin. Benim bı icralık dosyam vardı. Bir kaç kere ödeme sözü verdim. Ama parayı denkleştiremedim. Ondan sonra bana sert bir üslupla konuşarak tehdit edildim. ” Bir saat içinde eve geç haciz memurlarını yönlendircem” şeklinde. Ve hatta eşimi arayarak borcum olduğunu ve bizi aramasini soylersimisiniz şeklinde eşimi arayarak tacizde bulundular. Daha sonrasında ben iletişime geçtim üslupları çok kötüydü biraz atıştık. Daha sonra bu konuşmanız dosya aleyhinize işlenecektir diyip kapatilar. 3 ay geçti hâlâ maaş haczi vs gelmedi. Dosyayı bilerek sırf bana zarar vermek için ellerinde tutup vade farkını işletip bana yüklü ödeme çıkartma hakları varmı acaba. Böyle bişe olursa dosyayı keyfiyen ellerinde beklettikleri için dava açabilirmiyim yardımcı olurmusunuz

  1. Böyle bir hakkınız tabi ki yok. Dosyayı açık tutan onlar değil sizlersiniz. Usluba bir şey demiyorum fakat bu şekil düşünceye de karşıyım. Siz borcu ödemek isterseniz 1 dakika dahi duracaklarını sanmıyorum. Onlar kapatmasa bile siz borcu ödeyerek kapatabilirsiniz. Kısmi ödeme de yapabilirsiniz. Kaldı ki büyük ihtimalle faiz oranı yüzde 9 yasal faizdir. Oysa günümüz de enflasyon fırlarken yüzde 9 devede kulak kalıyor haliyle faiz işletmek pek de işlerine gelen bir durum olmayacaktır.

   1. Öncelikle teşekkürler. Kısmı ödeme kabul etmiyolar hepsini ödemem gerekiyomuş. Kısmi kabul etseler parça parça ödeyecektim zaten ama toptan kapatma istiyolar

 193. Merhaba bana devamlı hakkınızda icra takibi başlatılmak üzere dosyanız şu avukatlık burosuna devredilmiştir diye avukat bürolarından msj geliyor aradığım zaman yok 2020 senesinde saat siparış etmişsiniz adresinizde bulunamamışsanız gibi saçma sapan olmayan şeylerden kargo parası adı altında 130 TL 90 TL gibi üçretler talep ediyorlar bu konuyla alakalı ne yapmalıyım kime şikayet etmeliyim

 194. İyi akşamlar mehmet bey öncelikle herkese cevap verip aydınlattığınız için canı gönülden teşekkür ederim.benim bir sorum olucak bana 2.defa mesaj geldi 2021 yılı 5. Ayında kapıda ödemeli taktik pantolon siparişi vermiştim. Pantolon geldi getiren arkadaşa ucunu açıp bakabilirmiyim demiştim tabiki dedi baktım hiç alakasız sıradan bir kumaş pantolon ve ben kabul etmedim.sorum sa av.haci çiçek firmasından 6 ay arayla 2.mesaj ve arama geldi müvekkil firma dedikleri ürünü almadım kargoda beklemiş 3 gün icra takibi başlatılacaktır dedi bir bayan ve 200 tl ödeme istedi bende beni dava eden firmanın bilgilerini istedim yok onlar online fitma dedi ben bu şekilde size ödeme yapmam dedim yok yapmalısınız icra açılacak diye tehdit etti..doğrumu yaptım bilgi verirseniz teşekkür ederim şimdiden….ayrıca sizin gibi avukatların olmasinada çok memnun oldum…saygılar

 195. Abi sana helal olsun ya, tanıştığım olsun davam ile ilgilen diye anlaştığım, hakkında oradan buradan duyduklarım olsun neredeyse tum avukatlar hakkında beni ön yargılı biri yaptı, hiç ama hiç bir konuda dürüst olmadıklarını ve onlara kesınlikle guvenilmemesi gerek düşüncesinde idim bu yazını okudum ve yine avukatlara değil tabi😀 sana güvenilebilir

   1. İyi günler bana bugün bir msj geldi normal cep numarasından .Sn. Emrah;
    Ceza dosyanız uzlaştırma evraklarınızla hukuk büromuza devredilmiştir. Dosyanızın son günüdür mağdur olmamak için iletişime geçiniz
    Demir Hukuk bürosu .

    Bu şekilde icraya düşen borcum falanda yok geri aradım kişisel bilgilerimi sordum veremem dedim tamam dedi kapattı bi sorun olurmu

 196. Vatandaşların şunu da bilmesi gerekiyor. 2012/6352 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği ev ve işyerlerine fiili olarak icraya gelinmesi nerede ise sonlanmıştır. Hele hele evlere fiili olarak icraya gelinmesi artık bitmiştir. Çünkü bir avukatın icraya çıkabilmesi için ilgili icra dairesine başvurması ve başvurunun kabul edilmesi ve harç yatırması gerekir. İcra için başvuran avukatlara da büyük olasılıkla haciz için red kararu verilmektedir.
  Çünkü hacize çıkan öirevli büyük olasılıkla eşya haczi yapamayacaktır.
  Çünkü ilgili kanun gereği evden bir eğya alımı yapılabilmesi için aynı eşyanın bir ikincisinin olması gerekir. Türkiye de kaç kişinin evinde iki teklevizyon, ya da iki buzdolabı yada çamaşır makinesi
  vardır.
  Ancak ikincisinin olması durumunda bunlardan birisi haczedilebilir.
  İşte bu sebeple ne avukatlar hacize çıkmakta ne de çıkmak için icra dairesine başvurduklarında daire avukata onay vermektedir.
  Bu arada bilinmesi gereken diğer şey ise avukat icrada yetkili kişi değildir. Yetkili kişi yani haczi yapacak ve tutanağı tutacak kişi devletin görevlisi olan haciz memurudur. Yani avukatın ne eve girme yetkisi vardır ve ne de eşya kaldırma yetkisi.
  Dolayısı ipe kapınıza bir haciz memuru geldiğinde borçlu taraf isterse avukatı ya da hukuk bürosu adına gelen kişi kim ise onu eve almak durumunda değildir. Böyle bir zorunluluk yoktur. Eve girme yetkisi sadece memurda ve varsa ve gelmişse polistedir. Zaten 6352 sayulı yasa gereği icra memuru içeri girecek şöyle bir odalara bakacak ve haczedilecek eşya yoktur diye kısa bir tutanak tutup gidecektir.
  Avukatta boşuna oraya kadar gelmiş, icra kararı aldırmış ve boşu boşuna dosyaya para yatırmış olacaktır.
  Durumun böyle olacağını bilen avukatlar da artık çok çok gerekmedikçe ve büyük borçlar olmadıkça ve işyeri ve fabrika gibi yerler olmadıkça evlere hacize çıkmamaktadırlar. 2012 yılının Temmuz ayından beri olan gerçeklik budur.
  Yani vatandaşımız borcu varsa bile evime gelinecek televizyonum, dolabım yatak yorganım alnacak diye korkmasına gerek yoktur.
  Vatandaşlar ilgili yasanın ilgili kısmını okusun ve bilinçlensinler. O yasa şunu diyor
  “İcra İflas Kanununun, 6352 Sayılı Kanun’un 16. maddesi ile değişik 82. maddesinin üçüncü fıkrası;“Para, kıymetli evrak, altın, gümüş, değerli taş, antika veya süs eşyası gibi kıymetli şeyler hariç olmak üzere, borçlu veya aynı çatı altında yaşayan aile bireyleri için lüzumlu eşya; aynı amaçla kullanılan eşyanın birden fazla olması durumunda bunlardan biri haczedilemez.”
  Ayrıca şunu da okusunlar;
  “16. maddesi ile aynı maddeye eklenen“İcra memuru, haczi talep edilen mal veya hakların haczinin caiz olup olmadığını değerlendirir ve talebin kabulüne veya reddine karar verir.”hükmü ile, hangi malın haczedileceği hususunda daha önceden alacaklı / vekilinde olan yetki mal ve hakların haczi konusunda değerlendirme ve takdir yetkisi artık icra memuruna geçmiştir.Dolayısı ile artık, alacaklının / vekilinin haciz talebi yeterli olmamakta, haczi tatbik edecek icra memurunun da bu malın hacze kabil olduğuna kanaat getirmesi gerekmektedir”

 197. Son zamanlarda bolca olan bir diğer konu ise hukuk bürolarından (ki asla avukatın kendisi aramaz ve arayan dosya takip elemanlarıdır genelde) aranıp, ya da ile bireylerinizin ev hatta yurtdışındaki akrabanızın bile aranması durumudur.
  Böyle bir durumda eğer borcunuz olsa dahi mutlaka savcıya gidip sizi ya da aile bireylerinizi arayan (varsa mutlaka hukuk bürosu adı ve arayan numaranın dosyaya eklenmesi) kişi ve büroyu şikayet etmenizdir.
  Gerisini zaten savcılık halledecek ve aklı başında bir hukuk bürosu ise size geri dönüp şikayetinizi geri çekmenizi isteyecektir. Bu durumda da güç sizde olacak ve hukuk bürosuna taleplerinizi ileteceksiniz. Genelde kabul edilir. Aksi halde şikayetinizi geri çekmezseniz büro yetkilisi (yani avukat hakkında) hakkında dava açılır ve yüksek ihtimalle davayı da kaybeder.
  KVKK gereği ceza alacak ve hatta tazminata bile mahkum olacaktır. Bunu bilen avukat zaten şikayetinizi geri çekmenizi isteyecek yapılan aramalar için özür dileyecek. Çünkü avukatın ayrıca barodan da ceza ve uyarı alması da söz konusu olacaktır.
  Borçluyu akrabaları üzerinden taciz etmek açık suçtur ve asla borçlunun dışında kimse ile iletişime geçilemez ve ilgisi olmayan kişilerin iletişim bilgilerinin ele geçirilmesi de ayrıca kanunsuzdur.
  Aklı başında ve işini düzgün yapan avukatlar zaten bu yollara tevessül etmez. Borcu yasal yollardan tahsil etmenin yoluna bakar. Edebilirse eder edemezse yapacak bir şey yoktur.
  Borçlu da klı başında ve düzgün kişi ise zaten avukatla düzgün diyalog kurar ve bir yapılandırma sonmucu borcu ödemeye çalışır. Zaten eğer borçlu çalışan bir kişi ise avukat hiç bunlara gerek duymaz ve maaşa (maaşın dörtte birinedir kanunen) haciz koyar ve tahsilatını yapar.
  Bu arada borcunuz var diye arayan avukata ya da dosya takip çalışanına mutlaka “hangi dosyam, dosya numarasını söyler misiniz” gibi soruları sormayı unutmayın.
  Çünkü bazen hakkınızda icra dosyası olmadığı halde borcunuz varmış gibi aranmakta, SMS yollanmaktadır. Haklarını bilmeyen telaşlı kişilerde hemen iletişime geçip verilen hesap numarasına borcu olmadığı halde ya da dosya çoktan ödenip kapandığı halde ( 4 ay önce başıma geldi ve ödenip kapatılmış dosya için aranıp 43 bin TL istediler. Dosya numarası rica edeyim dedim ve şimdi bakıyorum UYAP a dedim ve baktım ki böyle bir dosya yok. Karşı taraf hemen telefonu kapadı) verilen hesap nosuna ödeme yapmaktadırlar. Telaşa gerek yok. Dolandırıcıların işi budur. Ana babanızı ararlar, rahatsız ederler, bişekilde onların numaralarını bulurlar ve onları taciz eder ve korkuturlar. Hatta bunu bazen hukuk büroları da yapar ve telaş yaratmak isterler.
  Haklarınızı bilin.

 198. Bu arada her avukatı diğer bir ifade ile hukuk bürosunu da aynı kefeye koymayalım. İşini düzgün ve hakkı ile yapan on binlerce avukat olduğu unutulmasın.
  Ben de yıllarını borç ödemekle (5 defa evime hacize gelindi ve eşyaların alındı) ve 2012 yılına kadar hukuk bürolarının, avukatların tacizine maruz kalmış birisiyim.
  Ancak 6352 sayılı kanundan sonra adresime bir defa bile hacize gelinmedi ve bir defa bile hukuk bürosu ya da avukat tarafından baskıya maruz kalmadım.
  Bir kaç kez arayan oldu ve onlara da yasayı söyleyince (bu vatandaş işi biliyor durumu yani yeni kanunu öğrenmiş diye düşünmüş olacaklar ki) ikinci kez aeramaktan vaz geçtiler.
  Sebebi yukarıdaki numarasını verdiğim yasadır. Ancak bu yasadan hala haberdar olmayan milyonlar var ve işini düzgün yapmayan avukatlar gene de eskisi kadar olmasa da baskı kurmaya çalışıyor ve 100 kişiden 5 tanesini bu baskı dolayısı ile ödemeye yönlendirirsem kardır diye düşünüyor.
  Çünkü hala eve hacize gelineceğini zanneden ve gelinse bile eşya alınacağını zanneden milyonlar var.
  Şu unutulmasın eğer bir yere borcunuz var ise ve ödeyecek durumda değiseniz ve hatta çalışmıyorsanız bu borç sizden asla tahsil edilemez. Evinize de hacze gelinmez. Ancak eviniz, aracınız ve başka gayrimenkulleriniz var ise ya da bordrolu çalışan iseniz bunlar üzerinden haciz yapılır.
  size ait borçtan dolayı asla bir akrabanıza ve hatta birinci dereceden yakınınıza (anne, baba, çocuklar vs) icraya gelinemez.
  Ancak yaşanan nedir? Bu akrabalar aranmakta ve ödenmez ise size icraya geleceğiz denmektedir. İşte bu durumda yapılması gereken şey arayan bu numarayı ve hukuk bürosunu hemen bir savcıya gidip şikayet etmektir. Konu bu kadar net ve kesindir.
  Mesleğini onuru ile yapan avukatlara da saygıyı elden bırakmayalım.

 199. Benim birden fazla icra dosyam var. Özel şirkette çalışıyorum bazen işe giriş çıkışlarım oluyor. Çalıstığım zaman maası dan 4/1 İ haczediliyor. Şu an zaten yine kesilmeye devam ediyor ama Vakıf bank adına arayan avukat çok aşagılayıcı konuşuyor borcunuzu ödemiyorsunuz falan diyor ben kendilerine izah ediyorum maaşımdan icra kesintisi oluyor ama sırası gelene yatıyordu sanırım diyorum. Bu seferde evinize geleceğiz eşyalarınızı götüreceğiz diyor. Lcd TV niz varsa onu alıp tüplü TV koyarım diyor yani maaşımdan icra kesintisi oldugu halde tehdit alıyorum. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

  1. LCD götürüp tüplü tv koyan bir avukat görmedim. varsa öyle babayiğit yapsın. Bu dediğinizin olması için LCD nin değerinin yüksek olması gerekir

 200. Merhaba hocam bundan 1.5 aya yakin öncesi iki arkadaşıma icra dosyam hakkjjda bilgi verildi ve sms atılmış . Savcılığa sikayette bulundum bu dava ne zaman ne zaman sonuçlanır süreç nedir 22 gün oldu şikayette bulunalı

 201. Merhaba hocam pandemi döneminde 3bin tl kredi cekmiştim aylık ödeme yapıyordum sonradan unutmuşum ödemeyi avukat aradı bende dedim şuan sıkısık durumdayım elime gecer gecmez ödeyeciğim on içinde ben akrabalarıma benim adıma acılmış olan icra mesajı atmış me yapmam lazım

 202. Merhaba hocam, bundan 17 gün öncesi yazmıştım şuan davam açılmış.Ve hukuk bürosuna kağıt gönderilmiş. Ayriyeten bddk üzerinden sikayette bulundum bunun hakkindada ilgili banka tarafından da sorulmuş. Soracağım soru şudur bddk ve dava sonucu kesilen ceza miktarını dava açan kişiye mi veriliyor? Saygılarımla

 203. Hocam demirbakan hukuk börosundan benim çocuğa mesaj gönderip global satıştan ürün iade etmişiniz iade adı altında icra takibi başlatcaklarını söylüyorlar aradım bana firamnın ismi verin nasıl icraya veriyor diyecem firma hiç bir bilgi vermeden nasıl avukata veriyor onu anlamış deyilim yardımcı olursanız memnun olurum

 204. SN SÜLEYMAN YILDIZ müvekkil firmamiza ait borcunuzu icra takibi baslamadan önce size özel %50 faiz indirimiile ödeme yapmak icin 05339645765 i arayiniz B002
  Böyle bir mesaj geldi
  Benim kimseye borcum Yok
  Ne demek istemiş acaba
  Dolandırıcı olabilirmi

 205. AKBANK T.A.S.’YE BORCUNUZ OLAN ANTALYA ICRA DAIRESINDE AÇILMIS BULUNAN ICRA DOSYASINA ILISKIN TÜM UYARILARIMIZA RAGMEN DOSYANINI KAPATMADIGINIZ TESPIT EDILMISTIR.I.I.K 78.MADDESI GEREGINCE TESPIT EDILEN ADRESINIZE HACIZ VE MUHAFAZA ISLEMINIZ SAGLANACAKTIR.HACIZ RANDEVU SAATINIZ MEMURLAR TARAFINDAN BILDIRILECEK OLUP,LÜTFEN ADRESINIZDE BULUNUNUZ AKSI HALDE KAPINIZ POLIS VE ÇILINGIR ESLIGINDE AÇILARAK HACZE KABIL ESYALARINIZ YEDIEMINE KALDIRILARAK MUHAFAZA ALTINA ALINACAKTIR.
  Mehmet bey bugün bana böyle bir mesaj geldi.Fakat bana hiçbir şekilde tebliğat kağıdı gelmedi bu mesaj Ne oluyor acaba? Ben boşanma sürecindeyim ve ailemle yaşıyorum.Zaten psikolojik olarak iyi değildim iyice çöküş yaşadım.

 206. SN HAYRETTIN BILGIN müvekkil firmamiza ait borcunuzu icra takibi baslamadan faiz indirimiile ödeme yapmak icin 05339645653 i arayiniz(GMZ HUKUK ISTANBUL BAROSU) B002 bana bu msj geldi kargo siparişi vermiştim almadım diye firmayı zarar ugrattigim için dava açılmış firma ismide söylenmiyor

 207. Merhaba hocam süper online alt yapı yok diyerek aboneliğini iptal etti gerekli evrakları ve cihazlarını teskin ettim karşına cayma bedeli diye bı borç çıkardılar ve avukata vermişler 300 TL benden 1000 TL gibi tahsil etmek istiyor avukat hem beni hem de yakınlarını arıyor durmadan ne yapmalıyım bu konuda

 208. Merhaba satın almadığım ürün için icra takibi başlamadan faiz indirimli ödeme için arayın diye bi mesaj aldım aradım 10 ocakta rondo almışsınız kapıdan almamışsınız dedi av hn öyle bişi almadım firma adı neymiş edim söyleyemezmiş sadece tarih söyleyebilirmiş böyle bi alışverişim yok kime şikyette bulunmalıyım teşekkürler saygılar.

 209. 27 lira bankaya olan borcum için icrada takipsizlik kararı oluşmuş 2011 yılındaki borç için hukuk bürosundan msj geliyor dava dosyanız evraklarinizla birlikte ulaşmıştır son gündür diye ve bı no veriyorlar aramanı istiyorlar

 210. Merhaba hocam. Demirbakan avukatlık diye bir yerden bana mesaj geldi. Daha önce bir satıcı firmadan bişey sipariş vermişim onu da almamışım. Satıcı firmayı kargo parası zararına sokmuşum. Satıcı firma benden şikayetçi olmuş bu kuruma başvurmuş bunlarda hem firmanın hemde kendi haklarının parasını istiyorlar 155 TL. Aksi takdirde avukatlık olacaksınız avukat masraflarını da siz ödersiniz bu ödemeyi yapmazsanız diyorlar. İban gönderdiler. Açıklamaya da telefon numaramı yazmam ve “zarar tazmin bedeli” yazmam gerekiyormuş. Öyle bişey var mıdır ki.Ben öyle bir kargo hatırlamıyorum.

 211. Mehmet bey açıklaman için teşekkürler.banada bu gün icra takibine geçilmeden gcm hukuk bürosu telefonunu arayınız diye mesaj geldi. Teblıgat yok, Daha öncede aradılar 1200 TL yatırırsam icra takibi durduracaklarmış. Kargoyu almamışım bu yüzden takibe düşmüşüm.

 212. Merhaba Mehmet bey benim şöyle bir sorunum var. 2022.6 ayında intenetten görmüş olduğum 3 adet gömlek sipariş verdim aradan 2 yada 3 hafta geçti bir mesaj geldi mesajda diyordu ki kargonuz adreste olmadığınız için kargo şubesine gitmis 1 numara yamizlard. Aradım kargo şirketi elamanı a dedim ne zaman geldiniz ben adresteydim dedi bu firmanın ürünleri sıkıntılı oluyor istediğiniz ürün ya değişik geliyor yada başka birsey gönderiyorlar biz bu firmaninin ürünlerini adrese götürümuyoruz isterseniz gelin burda alın isterseniz iade edelim dedi. Bende iade etmesini söyledim. Aradan yaklaşık 2 ay geçti bir bayan aradı dediki 6.ayda tarihinde sipariş verip iade etmişsiniz tekrar gönderim ini sağlıyorum bende dedim karguyo istemiyorum dediki 5000 tl küsür icratakibi başlatacağız telefonu kapatti bana 11.2022 de mesaj geldi dosyaniz icra takibi baslamadan bizimle iletişime geçiniz G** adlı hukuk bürosu da tlfn no vardı aradım konuşan erkek ti baro ve sicil numarası ni sordum bayan av. ismi verdi büyle bir durumla ilk defa karşılaştım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim

 213. Bana da sürekli mesaj geliyo resmen taciz ediyolar aradım kavga ettim açıklama yapmadan yüzüme kapattılar engelliyorum engellenmiyo nasıl bir belaya bulaştım nasıl kurtulabilirim bu mesajlardan biri yardımcı olabilir mi ? Artık bıktım her 1 saattte bir mesaj atıyorlar iban atıyorlar

 214. Öncelikle net açıklamalarınız için çok teşekkürler. Benim banka borcundan dolayı 2 tane dosyam var. İlk beni aradıklarında yapılandırma yapın aylık ödeyeyim dedim, kabul etmediler. Onlar yapılandırma yapmadı fakat ben elime para geçtikte 500-1000 arası ödeme yapıyorum sonuçta borç benim ve ödemem gerekiyor. Bir dosya 3800 diğer dosya 7000. Geçen gün bir anda fiyat yükseldi 3700 olan borcu kapattım ama avukatlık ücreti vs diyerek 5200e çıktı diğeride 9000e. Ben itiraz ettim ama dinleyen yok banka bizlik bişey yok diyor. Ben yinede 500 lira ödeme yaptım geçen hafta ama 2 gün önce gelen mesajda hakkımda “YAKALAMA KARARI” çıkarıldığını ve ödeme yaparak veya ödeme planı oluşturarak kararın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz demişler.
  Bundan önce hep bir plan oluşturalım dedim kabul etmediler ve dosya masrafını yükselttiler şimdide yakalama kararından bahsediyorlar. Böyle birşey mümkün mü?
  Geçenlerde nerden öğrendiler bilmiyorum ama mevcut banka hesaplarımın adını yazarak el konulacağı söylenmişti.
  Bu iki mesaj tacize giriyor mu?
  Herşey için teşekkürler, kolay gelsin.

 215. Merhabalar,
  Bir hukuk firması tarafından 2005 yılından dedemden kalan İski borcu olduğuna dair ilk önce telefondan arandım,sonrasında da tebligat geldi. Benim anlamadığım böyle bir borç olsa bile babam da vefat ettiği için ilk önce amcamdan bu borcu istemeleri gerekmez mi? Bu arada dedem 40 yıldır İstanbul’da yaşamaktaydı. Konu bana saçma sapan geldi. Bende ilgilenmediğimi ne yapmak istiyorlarsa yapmalarını söyledim. Bunun üzerine geçen gün tekrardan aranıp aracımın markasına ve modeline kadar söyleyip haciz koyacaklarını ilettiler bende koyabiliyorlarsa koymalarını söyledim . Sizce böyle birşey mümkün olabilir mi??

 216. müvekkil firmamiza ait borcunuzu icra takibi baslamadan faiz indirimi ile ödeme yapmak icin 05323798967 i arayiniz. B002 böyle bir msj geldi 117 TL olan ürün geldi ben şehir dışında olduğum için ürün geri gitti firma icra yoluyla alacakmış parasını avukat masrafı içra masrafı 9,500 TL para istiyor bnde okadar dırumum yok dedim ne kadar ödersiniz DİE sordu hemen şimdi öderseniz 2’300 e bu dosyayı kapatırım dior bana böyle bi alacak bı şekilde mi tahsis edilir yardımcı olursanız sevinirim